Kingston: Yeni CF (Compact Flash) Kartlarında Yüksek Kapasite ve Hız

Bu konuyu okuyanlar

byfelidae

Asistan
Katılım
24 Kas 2005
Mesajlar
232
Reaksiyon puanı
0
Puanları
0
Kingston, CF (Compact Flash) kartlarında da kapasite ve hız arttırımına gitmiş durumda. 2GB, 4GB, ve 8GB kapasiteli kartlar 266X hızında çalışıyor. Bu, saniyede yaklaşık olarak 45 MB okuma ve 40 MB yazma hızına denk geliyor.

viewmediamgid102536vid5dw8.jpg


Kartlarla beraber MediaRECOVER yazılımının gelmesi muhtemel. Ne de olsa bu kadar yüksek kapasiteli kartlara yazılmış verilerin yanlışlıkla silinmesi de muhtemel :) Yazılım sayesinde silinen veriler kolaylıkla kurtarılabiliyor. Tabi ömür boyu garanti desteği olursa biz kullanıcılar son derece mutlu oluruz :) Gerçi Kingston ürünlerinin çoğunda bu garanti söz konusu. İstisna modelleri var, ama onlar da kaideyi bozmasınlar :) Fiyatlara gelince; kapasitelerine göre kartların fiyatı 83$, 144$ ya da 280$ şeklinde değişecek. Özellikle fotoğrafçıların işine yarayacak bu kartlarla RAW, JPEG, TIFF gibi yüksek çözünürlüklü formatlarla çekilmiş birçok fotoğraf kayıt edilebilecek. Yer sıkıntısı açısından oldukça gerekli ürünler.

Kaynak: http://pcsayar.blogspot.com/
Bilgi: www.kingston.com
 

chimera

Dekan
Emektar
Katılım
24 Kas 2006
Mesajlar
8,774
Reaksiyon puanı
543
Puanları
0
Kingston, kaliteli firmalar arasında diyebileceğim bir firma. B)
 

byfelidae

Asistan
Katılım
24 Kas 2005
Mesajlar
232
Reaksiyon puanı
0
Puanları
0
Evet oldukça kaliteli bir firma. Ben iki senedir RAM modüllerini kullanıyorum ve 1 senedir overclock'lu bir şekilde sorunsuz çalışıyor. Cep telefonumda da MMC kartını kullanıyorum. Hiç bir problem yaşamadım. (L)
 

Son mesajlar

Üst