Kimseye yaranamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Selam arkadaşlar

Burada yazacaklarımdan dolayı özür diliyorum.

Sabahtan akşama kadar 3 kuruş paraya eşşek gibi çalıştığım halde ailemden hiç kimseye yaranamıyorum.
Ailemin bir dediğini iki etmem. Yedikleri önünde yemedikleri arkalarından ama yaranamıyorum.
Hanım desen istediği herşeyi aldığım halde. İstediği her yere götürdüğüm halde bir Hayır dediğim zaman dünyanın en kötüsü benim.
Çocuklar dersen saygı sıfır. Laf dinlemezler. Kapris, edepsizlik diz boyu. Sanki ben değil onlar benim babam.
Kredi kartı borcu (taksit) ödemekten anam ağlar ama sorsan hiçbirşeyleri yoktur.

Tekrar özür diliyorum. Forum bunun yeri değil ama çok bunaldım.

Yönetici arkadaş mesajımı uygun görmüyorsa lütfen silsin

XAFER37

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Dostum yazından anladıgım kadarıyla sıkıntında zaten her istediklerini yapman evli değilim ama bence sorun orda,

Allah sabır versin.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Zor meseleler. Alıştırmışsın zamanında artık geri dönüşü zor.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Biraz dizginleri eline alman gerekiyor. Her denileni yaparsan onların istekleri bitmez.

Allah yardımcın olsun.

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
bence hanımın çocuklarını eğitiyordur baban böyle baban şöyle diye sadece yazılanlara göre konuşuyorum

sürekli borcun varsa 2000 tl maaşın olup 1000tl si borca gıdıyorsa kredi kartıyla yaşattıgın süper hayatı sevmezyen elbette vardır . Sen iyi davranıyorsan onların böyle yapması yazdıklarına göre hoş değil bi aile toplantısı yapmalısın , akşam saat 9 gibi veya yemek masasında konuş bunları açıkça söyle

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Arkadaşım biraz savsaklamayı öğren bence.

Hayır dediğin zaman kötü oluyorsan hayır deme.

Tamam hallederiz, bakarız, buluruz bir çaresini falan de bu cümleleri kurduktan sonra işi yapmana gerek yok. :)

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Er olmak zor iş vesselam.

Hanımın dediğini kulak arkası etme, ciddiye al lakin kafaya takma. Hanımın dediği işi de her daim yapma. Onlar genelde yanılıyorlar.

Özverili bir insansın anladığım kadarıyla, değişik faaliyetlerde bulunmak seni sakinleştirebilir.

Hayatını daha planlı ve daha dar bir bütçeye göre yaşamaya çalış.

İnsanlara hayır demeyi veya geçiştirmeyi öğren.

Hanımlarımız bazen feci şekilde nankör olabiliyor. Tek bir isteklerini kabul etmeyince, herşeye sünger çekmiş gibi konuşabiliyorlar. En iyisi bir arkadaşına danışmakdır.

Bu arada aileden kimseyi, hiç bir zaman memnun edemeyebilirsin. Bu gerçeği göz önünde tutmak gerek.

Alkol, sigara varsa bırak derim hocam. İnsanları da memnun etmeye çalışma, bu dünyada böyle birşey mümkün değil.

Namazı tavsiye ederim.

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Hep iyi niyetli olmaya çalıştım. Hep gönülleri kırılmasın, boyunları bükülmesin her dedikleri olsun diye uğraştım. Bir aile babası olarak beklentim birazcık saygı ve güleryüz. Çocuklardan beklentim derslerini çalışsın kendi istikballerini kurtarsınlar. Ama ben çalıştıkca çabaladıkça çabalarım boşunaymış gibi geliyor.

Çok şükür maaşımız var ele güne muhtaç değiliz ama bazen bana birşey olsa yerime bağlayacakları maaş taksitleri ve faturaları bile zor öder.

İçkim sigaram yok.

1905

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Biyerde okumustum.Belki yine SDN deydi.Bi adamin cocuklariyla olan iliskisini düzeltmesiyle ilgiliydi.
Belkide sorunu onlara hep istediklerini aldigin icin yasiyorsundur.Ayni zamanda onlarla ilgilenmen de lazim.
Okudugum bu yazidaki babada senin gibiydi.Oda birinin tavsiyesini uygulamisti ve sorunu düzelmisti.Cocugu dersinde basarili bi hale gelmisti.Yaptigi tek sey cocuguna vakit ayirmak ve her aksam isten geldikten sonra ogluyla top oynamakti.Cocuguna vakit ayirmakti.Bir müddet sonra hersey yoluna girmisti.
Bide bu acidan analiz et kendi durumunu.Onlara herseyi9 almak filan degilde bide bu acidan bak.Belki bu yöndede hatan olabilir...

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
zor meseleler aile içinde çözüm şart al karşına adam gibi konuş abicim ....

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Selam arkadaşlar

Burada yazacaklarımdan dolayı özür diliyorum.

Sabahtan akşama kadar 3 kuruş paraya eşşek gibi çalıştığım halde ailemden hiç kimseye yaranamıyorum.
Ailemin bir dediğini iki etmem. Yedikleri önünde yemedikleri arkalarından ama yaranamıyorum.
Hanım desen istediği herşeyi aldığım halde. İstediği her yere götürdüğüm halde bir Hayır dediğim zaman dünyanın en kötüsü benim.
Çocuklar dersen saygı sıfır. Laf dinlemezler. Kapris, edepsizlik diz boyu. Sanki ben değil onlar benim babam.
Kredi kartı borcu (taksit) ödemekten anam ağlar ama sorsan hiçbirşeyleri yoktur.

Tekrar özür diliyorum. Forum bunun yeri değil ama çok bunaldım.

Yönetici arkadaş mesajımı uygun görmüyorsa lütfen silsin

Emin olun hocam bir çok aile aynı sorunlardan muzdarip. Allah yardımcınız olsun.

Ay Parçası

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Allah yar ve yardımcın olsun gerçekten zor işler biz insanoğlu böyleyiz evleniyoruz diye seviniyoruz ama sonradan çocuğum oldu diye dünyanın en mutlu adamı sen olursun ama böyle meseleler ortaya çıkınca insanın feleği şaşıyor çoğu ailede böyle şeyler oluyor bazen gün geliyor ben bile babamla anlaşamıyorum inşallah düzelir ne diyelim kardeşim herşey bizler için

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Al karşına aileni konuş abi yani.. Anladığım kadarı ile benden büyüksün sana öğüt vermek gibi bir niyetim yok ama yüzlerine bunu söyle şikayet eden elindekini de kaybeder biraz şükür etmeleri gerektiğini anlat önümüzde çok örnekler var bakın dibimizde suriye... çoçuklar babalarını kaybediyor harıl harıl Allah sabır versin size zor işiniz...

abdullahcelik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
evet aile ve calistigin yerlerde insanlar azicik diktatoörlük beklerler boylece gizemli olursun birsey bildigini bilirler ve sana saygi duyarlar asiriya kacmadgn muddetce .....bunlari uygula senin eskisi gibi olmadgni hissettr onlara eminim faydasi olacaktir .....aile butcesine bak ve simdilik butcemiz izin vermiyor ileriye dogru insallah diyebilirsin.....dizginleri eline almanin zamani artik....hersey biryana bunlarin hepsi imtihan buradan olmasaydn baska yerden olacaktn eminim cunku dertsiz insan yoktur....Allaha bu yolda senin yar ve yardimcin olsun....

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim

Kendini yalnız hissetme hocam. Birçok aile babası sizinle ortak sorunlarla mücadele ediyor.

Hayatın cilvesi diye bakmak ve kafaya takmadan çözüm yolu aramak lazım derim.