Kimlik kartı, banka kartı ve ehliyet birleşiyor

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,813
Süleyman Soylu kimlik kartı, banka kartı ve ehliyetin tek kartta birleşeceğini duyurdu.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
419
Her yıl farklı birşey çıkarıyorlar, ben kimliği, ehliyeti ve onlara verdiğim yenileme paralarından bıktım artık.
Dursun işte,durduğu gibi ne uğraştırıyorlar her yıl bizi.

Reaksiyon puanı
5,895
Her yıl farklı birşey çıkarıyorlar, ben kimliği, ehliyeti ve onlara verdiğim yenileme paralarından bıktım artık.
Dursun işte,durduğu gibi ne uğraştırıyorlar her yıl bizi.
Yeni kimliği teslim alırken şifre vermişlerdi o şekilde aktif edilecek diye duydum. Para istenecek diye nerde yazıyor?

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
419
Yeni kimliği teslim alırken şifre vermişlerdi o şekilde aktif edilecek diye duydum. Para istenecek diye nerde yazıyor?
Kimlik yenilemeye gittiğin zaman tekrar fotoğraf çekilip, tekrar ücret ödüyorsun en son öyleydi şuankini incelemedim bile çünkü değiştirme zahmetine giremeyeceğim artık. Yeni ehliyette de baştan sağlık raporu cart, curt istiyor bunların zaten hepsi tekrar fuzuli masraf.

Dilara Kaya

Profesör
Reaksiyon puanı
3,813
Kimlik yenilemeye gittiğin zaman tekrar fotoğraf çekilip, tekrar ücret ödüyorsun en son öyleydi şuankini incelemedim bile çünkü değiştirme zahmetine giremeyeceğim artık. Yeni ehliyette de baştan sağlık raporu cart, curt istiyor bunların zaten hepsi tekrar fuzuli masraf.
Böyle düşününce de doğru ama ehliyetle birleşmesi güzel olur bence

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,391
Benim gibi kart manyağı olanlar için kötü haber :tearsofjoy:

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,564
Parası olmayandan da kan alsınlar bence o meşhur söz de yerini bulur hem 😁

Batuhan Sertol

Asistan
Reaksiyon puanı
367
Bence banka kartı ve ehliyet, kimlik birleşmesi harika olacaktır. Kart unutma derdi kalmaz.. Bir kart ile alışveriş yapıp hemde ehliyet taşıyıp hemde kimlik bulundurmak çok büyük ayrıcalık umarım sistem düzgün bir şekilde problemsiz ayarlanır.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
2,957
Çok sayıda Banka kartı olanların çok sayıda ehliyeti mi olacak?

Samet UCA

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,923
Güzel bir uygulama. Ben kart taşımayı sevmem aktif araçta kullanmadığımdan ehliyet nerede onu bile biilmiyorum :) hepsini bir arada tutmak daha derli toplu olur.

FatabeyTheBest

Doçent
Reaksiyon puanı
543
Ehliyetin kimlikle birleştirilmesi yerinde bir karar fakat banka kartı için aynı şeyi düşünmüyorum.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
419
Banka kartı olayı bana kalırsa da mantıksız 6-7 adet bankayla çalışıyorum hangi biri birleşecek onunla, kimliği kaybedersek kimlik cıkarma,derdi kart cıkarma derdi bilmem ne ehliyet ve kimlik birleşimi yeterli bana kalırsa. Ehliyete bile gerek yok aslında zaten kimlik bilgisini girince adamın karşısına herşey cıkıyor niye bir de ehliyet taşıyoruz ki.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,454
Kaç yıldır söyleniyor. Ama bir türlü yapamadılar şunu.

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,507
Her yıl böyle bir haber ortaya çıkıyor.

Son mesajlar