Kim Kardashian lahmacuna Ermeni pizzası dedi

Bu konuyu okuyanlar

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756
Ünlü fenomen Kim Kardashian dün Instagram üzerinden paylaştığı bir hikâyede lahmacunu takipçilerine Ermeni pizzası olarak tanıttı. Daha önce de çoğu yemeğimize Ermeni yemeği demişti. Göçten önce Ermenilerin Erzurum civarında yoğun olarak yaşadığını düşününce bu benzerlikler bana doğal geldi. Tabi bu, yemeklerin bizim yöremize ait olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Paylaşım dünden beri sosyal medyanın gündeminde.

Son düzenleme:

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Ermeni kökenli Amerikalı ancak lahmacun kelimesinin Arapça kökenli ve ayrıca süryanice ve ibranice dilindede kullanılan bir kelime olduğunu biliyor mu...bari lahmacuna Pers yemeği deseydi..

Semih10

Doçent
Reaksiyon puanı
840
Kendisi Amerikada doğup büyüyen Aslen baba tarafından Ermeni olan dünya çapında ünlü olan şahsiyet lahmacunu tanıtmak ona mı kalmış

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Tabi Türk gençliği Türk kızları Eliza Doolittle tercih eder...ve Eliza Doolittle gibi giyinir...Kim kardashian out oldu...

Jean-Paul Marat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ermenilere ait değildir ama Türk mutfağı kökenli olduğunu da hiç zannetmiyorum.

Metin_Aslantürk

Müdavim
Reaksiyon puanı
660
Şimdi bu yemek lahmacunu şanlıurfa ilinde halfeti ve birecik yöresinde türkmen aşiretler yaşıyor...halfeti ve birecik türkmenleri lahmacunu icat etmiştir...birde Tunceli çemişgezek ilçesi Türk kökenlidir...Türk kökenli Çemişgezekliler lahmacun yemeğini buldukları söylenir...muhafazakar ve Milliyetçi insanların yaşadığı Tunceli ilinin Çemişgezek ilçesindeki Türkler lahmacunu çok severler ve yaparlarda....

alsousolo

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
8
ne diyecegimi bilemiyorum. habere mi laf etsem kim denen kadına mı laf etsem? cok sacma her sey cok sacma