kilo veriyorum ama zayıflamıyorum

Bu konuyu okuyanlar

ChosenUndead

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
yaklaşık olarak 2 aydır diyet yapıyorum her gün şınav ve mekik çekiyorum 86 kilodan 75 e düştüm ama kendimi hiç beden olarak zayıflamış göremiyorum pantolonlarım halen belime aynı oluyor güç olarak da zayıflıyor gibiyim yaptığım şınav ve mekikler artıyor ama çok halsizim vursalar kalkamayacak gibi hissediyorum bir öneriniz tavsiyeniz var mı acaba ? bu arada düzgün besleniyorum

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
yaklaşık olarak 2 aydır diyet yapıyorum her gün şınav ve mekik çekiyorum 86 kilodan 75 e düştüm ama kendimi hiç beden olarak zayıflamış göremiyorum pantolonlarım halen belime aynı oluyor güç olarak da zayıflıyor gibiyim yaptığım şınav ve mekikler artıyor ama çok halsizim vursalar kalkamayacak gibi hissediyorum bir öneriniz tavsiyeniz var mı acaba ? bu arada düzgün besleniyorum

O zaman sen yağdan değil kas ve ödem atarak tartıda kilo vermiş görünüyorsun 5 kilo bile yağdan versen o kadar çok fark ediyor ki insanda sen de fark ederdin.

Halsizliğin nedeni şeker veya insülin direnci kaynaklı olabilir. Ara öğünün arttırman gerekebilir. Tavsiyem bir diyetisyen ya da endokrin dokturuna görünüp diyetten önce yapılması gereken kan ve diğer testleri yaptırman. Eğer ilaç verilmesi gibi bir durum olursa onlarda senin kilo vermende yardımcı olacaktır.

Janberk

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Kiloyu kas olarak vermeye başlamışsın bu gayet normal bir durum. Günde 45-60 dakika yürüyüş mümkünse jog koşusu yapmaya çalış daha güzel sonuç alacağını düşünüyorum. Ayrıca sürekli spor yapmak bilinenin aksine iyi bir şey değil. Haftada 2 defa "rest day" uygulamanı tavsiye ederim. Bu arada 2 ayda 11 kilo gayet iyi tebrik ederim :)

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Kiloyu kas olarak vermeye başlamışsın bu gayet normal bir durum. Günde 45-60 dakika yürüyüş mümkünse jog koşusu yapmaya çalış daha güzel sonuç alacağını düşünüyorum. Ayrıca sürekli spor yapmak bilinenin aksine iyi bir şey değil. Haftada 2 defa "rest day" uygulamanı tavsiye ederim. Bu arada 2 ayda 11 kilo gayet iyi tebrik ederim :)

Kas kaybının gayet normal bir durum olduğunu mu? Düşünüyorsunuz.

Janberk

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Kas kaybının gayet normal bir durum olduğunu mu? Düşünüyorsunuz.
Her insanın anatomisi farklıdır. Spor salonuna gitmeden evde yapılan diyetlerde kilo ilk olarak kas olarak verilir. Kendimden biliyorum :) Ben de zamanında 96 kilo idim evde diyet yaparak 82ye düştüm.

Reaksiyon puanı
10,560
Hergün aynı egzersizi yapmayın kas kaybı minimum düzeyde olur. Beslenmede sağlıklı yağ(zeytin yağı,ceviz/fındık yağı,Hindistan cevizi yagi) ve protein artırın. Özellikle protein fazla olsun.
Kilo belden gitmemistir örneğin bacaktan biraz fazla gitmiştir genel vücuttan daha az gitmiş olabilir. Şınav mekik ağırlıklı spor ise kol sırr göğüs karın bölgesinden daha fazla gitmiştir.

Eğer evde de olsa ağır egzersiz yapıyorsan ağırlıkla vs. Hergün yapma en azından 1 2 gün dinlenme yap ve hareketi fazlalastir. Egzersiz günleri ile boş günler farklı beslenin. Kalori hesabi yaparken protein yağ karbonhidrat oranına dikkat edin sağlıklı yiyeceklere yönelin

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Her insanın anatomisi farklıdır. Spor salonuna gitmeden evde yapılan diyetlerde kilo ilk olarak kas olarak verilir. Kendimden biliyorum :) Ben de zamanında 96 kilo idim evde diyet yaparak 82ye düştüm.
Tabi farklıdır ancak bu şekilde kas kaybına devam ederse deride çatlama, sarkma vs. estetik sorunlarla karşılaşması kaçınılmaz. Diyetisyen kontrolünde verilmesi en iyisi. Evde yapılan diyet en iyisi porsiyon küçültmek, ekmek, tuz ve şeker alımını kesmektir. Ancak beslenme şekli değiştirilecekse mutlaka diyetisyen kontrolünde olması lazım en sağlıklısı bu diye düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
10,560
Tabi farklıdır ancak bu şekilde kas kaybına devam ederse deride çatlama, sarkma vs. estetik sorunlarla karşılaşması kaçınılmaz. Diyetisyen kontrolünde verilmesi en iyisi. Evde yapılan diyet en iyisi porsiyon küçültmek, ekmek, tuz ve şeker alımını kesmektir. Ancak beslenme şekli değiştirilecekse mutlaka diyetisyen kontrolünde olması lazım en sağlıklısı bu diye düşünüyorum.
Diyetisyeni örnek almak iyide öğünlerde abartı şeyler olabiliyor. Hafif ızgara balık et tavuk vs maddiyat zorlayabiliyor. Yavaş ve temkinli yol ama cebe zarar. İnsanlık dışı yaşadığını yüzüne vuruyor ? en azından bende öyle oldu ?

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Diyetisyeni örnek almak iyide öğünlerde abartı şeyler olabiliyor. Hafif ızgara balık et tavuk vs maddiyat zorlayabiliyor. Yavaş ve temkinli yol ama cebe zarar. İnsanlık dışı yaşadığını yüzüne vuruyor ? en azından bende öyle oldu ?
%100 Katılıyorum bu konu da tek başına yaşasan neyse 200 gr et alırsın. Ama aile ile yaşadığında o 1kg oluyor :D hadi bir gün aldın 2. gün :(

ChosenUndead

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
yorumlarınız için teşekkür ederim dediklerinize dikkat edicem

aesthetey

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Yağdan vermediğiniz için böyle bir durum söz konusu . Kilo vermeye yönelik diyetlerden ziyade sağlıklı beslenme + spor yaparsanız çok daha iyi sonuç alırsınız. Karbonhidrat, protein dengesini korumaya ve porsiyonunuzu fazla/az kaçırmamaya özen gösterin. Öğünlerinizde yulaf ve yeşil çay gibi besinler de tüketirseniz yardımı olacaktır, şekerden uzak durmak ve yağ olarak az miktar zeytinyağı kullanmak da olumlu etki edecektir :) imkan varsa diyetisyene başvurmak en güzeli tabi

Son düzenleme:

ysfknn78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yağ yakımını hızlandırmanız lazım. Bunun için de probiyotik içeren doğal besinler kullanmak önemli. Eğer sindiriminizde sorun varsa kabızlık gibi, kilo vermeniz çok zor. Bu yüzden probiyotik takviyeler j-kullanmanızı öneririm. NBL probiyotik ya da Lactobacillus Gasseri. Kesinlikle en etkilisi Lactobacillus Gasseri. 4 ayda inanılmaz kilo verdim ve sağlıklıyım.