Kılıçdaroğlu'nun 'kahvehaneler' önerisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Kemal Kılıçdaroğlu, "Kahveler açık güzel ama kağıt oynamak yasak. Vatandaş kahveye niye gitsin o zaman. Oysa önlem alabilirsiniz, dersiniz ki 'her oyunda sıfır, yeni kağıt açacaksınız.' Bitti bu kadar basit" önerisini sunmuştu.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Millet dalgaya aldı. Ama bence söylediği mantıklı.
Oyunu tümden yasaklayacağına şu şu şartlarda oynanabilir, denilebilirdi.
Ama neredeyse kimse sıfır kağıt açmayacaktır ya da sıfır okey takımı almayacaktır veya dezenfekte etmeyecektir. Bu da bir gerçek.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
5-10 Lirasında değişen sıfır iskambil destesi ücretini eğer masaya oturan kişinin hesabına katıyorlarsa mantıksız gelmedi.Aksi halde işletmeci için mümkün değil

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
Duvarda oyun şartları olan tablo asın hemence. :)

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Millet dalgaya aldı. Ama bence söylediği mantıklı.
Oyunu tümden yasaklayacağına şu şu şartlarda oynanabilir, denilebilirdi.
Ama neredeyse kimse sıfır kağıt açmayacaktır ya da sıfır okey takımı almayacaktır veya dezenfekte etmeyecektir. Bu da bir gerçek.
Bir şeyin uygulanma olasılığı sıfırken, burada nasıl bir mantık buldunuz çözemedim ben.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Oralet bardaklarıyla çay bardaklarını farklı raflara dizersiniz. Oralet içenlerle çay içenleri farklı masalara oturtursunuz olur biter?

Bunlar neden düşünülünmüyor. İlla Kılıştar başgan mı söylesin? Akp isdifa?

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Mantıklı olmuş söyleyen için. Ama bir de kahvehane işletenlere sormalı. Sürekli sıfır kağıt açmaya kalksalar çaylar 1-5 arasından 10-15 arasına çıkar.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Bir şeyin uygulanma olasılığı sıfırken, burada nasıl bir mantık buldunuz çözemedim ben.
Uygulanabilirliği yok, doğru. Ama kafelerde çatal, bıçak vs. kullanılıyor. Yine marketlerde millet sürekli aynı paketlere dokunuyor. Bence benzer bir durum var.
Yani kahvede oyun oynanmayacaksa kahveye pek giden olacağını düşünmüyorum. Kahveye hiç gitmedim. Ama dışarıdan gördüğüm kadarıyla kağıt, okey, tavla vs. oynanıp çay içilen bir yer olarak görünüyor.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Direk kahvehaneler kapansa daha iyi olur. Ne zaman bir kahvehane görsem en azından yarısı dolu oluyor. Üstelik kimse maske takmıyor. 1 kişide virüs olsa rahat 5-10 kişiye yayar.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Direk kahvehaneler kapansa daha iyi olur. Ne zaman bir kahvehane görsem en azından yarısı dolu oluyor. Üstelik kimse maske takmıyor. 1 kişide virüs olsa rahat 5-10 kişiye yayar.
Çay içerken maske takmak mümkün mü sence

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Kemal amcam yaptı yapacağını yine! :)
Nasrettin hoca gibim mübarek... :D
Valla kim ona kızarsa kızsın ama ben onun bu hayal dünyasını çok sempatik buluyorum.
Demirel hayattayken patlatırdı bir espri, gerilen siyaseti, memleket havasını birden yumuşacık yapardı. Kemal amcam espri olsun diye mi, yoksa ciddi mi olduğu bilinmeyen incilerini döker güldürür bizi, sağolsun. :D

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Çay içerken maske takmak mümkün mü sence
Çay içmek en fazla yarım saat sürer. Bunlar akşama kadar kahvede oturuyor. Hiç değilse 1-2 saat garanti. Virüs varken olabildiğince az durmaları gerekiyor ama hiç umurlarında değil.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Sıfır kağıt açmak mantıklı ama bunu %90’ı yapmaz. (Yaparsa ilk hafta/ay yapar,sonra bırakır)

Ondan dolayı bu fikirden hiç ümidim yok.

Heilung

Asistan
Reaksiyon puanı
148
Uygulanabilir degildir ama pamdemiye onlem olarak muzik yayinin yasaklammasi kadar absurd degildir,

Ayrica kahveye gideni insanlarin profiline bakarsaniz insanligin trajedisini gorursunuz

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Uygulanabilir degildir ama pamdemiye onlem olarak muzik yayinin yasaklammasi kadar absurd degildir,

Ayrica kahveye gideni insankarin profilkerine bakarsaniz nsanligin trajedisini gorursunuz
Mesajınızı ".." şeklinde değiştirmeden alıntılayayım. Sonra ".." olursa burada ne yazıyor diye şaşıranlar benim mesajımdaki alıntıdan bakarlar. ?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560

Ayrica kahveye gideni insanlarin profiline bakarsaniz insanligin trajedisini gorursunuz
Yok be erkek erkege oturcagimiz zaman kafede 3 5 TL vermektense çayımızı kahvehanede 1 1.5tl ye icerdik.
Öğrenci olmak bunu gerektirir ?
Dayı kavgalarını izlerdik çok eglenceli olurdu ??

Heilung

Asistan
Reaksiyon puanı
148
Mesajınızı ".." şeklinde değiştirmeden alıntılayayım. Sonra ".." olursa burada ne yazıyor diye şaşıranlar benim mesajımdaki alıntıdan bakarlar. ?
Cogu zaman yazdikkarimdan pisman olup siliyorum, sonra sildgime de pisman oluyorum, neden buvkadar cok pismanlik yasadigim konusu ise gizemini koruyor,

Arife F`

Asistan
Reaksiyon puanı
200
Kemal Kılıçdaroğlu, "Kahveler açık güzel ama kağıt oynamak yasak. Vatandaş kahveye niye gitsin o zaman. Oysa önlem alabilirsiniz, dersiniz ki 'her oyunda sıfır, yeni kağıt açacaksınız.' Bitti bu kadar basit" önerisini sunmuştu.
Bunu duyduğumda sesli gülmüştüm ne yalan söyliyim zjsljxlsjdln böyle bişey olması imkansız ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu söylemin videosunun izlediniz mi =? Öncesinde söyledikleri flan :)

Ulusal TV 'de kahveye gitmiş kağıt oynamaya :D Direk uygulamalı gösteriyorlar...

Daha öncede Korona önlem paketi açıklıyordu Sayın Kılıçtaroğlu :D
1- Hastalığı bulaştırmayacan
2- Bulaşırsa tedavi edecen diyordu :D Sanki kimse bunu bilmiyor gibi...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Türkiye bir açık hava tımarhanesidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunları başımıza siyasetçi, genel başkan diye dikenlerin huzuru kalmasın.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
kahvede dip dibe oturduktan sonra kağıt sıfır olsa olmasa ne olur? Sıfır açsan bile kağıtlar mutlaka elden ele geçecek :D

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bu gün Fatih Altaylı bu konu hakkında çok sert konuşmuş.

Senden Siyasetçi Olmaz Ülkeni Seviyorsan İSTİFA ET KEMAL BEY demiş. Aşağıda Yazdıklarına sonuna kadar katılıyor ve altına İmzamı atıyorum...

1600953559971.png

Gazeteci Fatih Altaylı da bugün, Habertürk'teki köşesinde Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu önerisini kaleme aldı.

CHP Lideri'nin önersi için "Kemal Kılıçdaroğlu’nu izlerken ağlamadım ama çok üzüldüm, utandım ve ülkemin geleceği adına korkum arttı." ifadelerini kullanan Altaylı, şunları yazdı;

"Türkiye’nin en köklü partisinin ve ana muhalefet partisinin genel başkanı sıfatıyla Kemal Bey, TTB’yi ziyaret ediyor.

Peki Ana Muhalefet Partisi’nin Genel Başkanı Türk Tabipleri Birliği’nde kendisine ikram edilen kürsüde ne anlatıyor. Kahvehanelerde ve kıraathanelerde kağıt oynamanın yasaklanmasından şikayet ediyor. Kahveler açılmış ama yetmezmiş. Kahvehanelerde oturanların kağıt oynamasına da izin verilmeliymiş. Önlem olarak da her oyundan sonra deste değiştirilmeliymiş. Anlattığı bu... Gerçekten bu konuşmaya inanamadım.

SİZDEN BU ÜLKEYE UMUT OLMAZ

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu.
Beyefendiliğinize, insanlığınıza, kibarlığınıza söyleyecek tek bir lafım yok.
Ama olmaz. Sizden gerçekten siyasetçi falan olmaz. Parti genel başkanı hiç olmaz. Keşke olabilseniz ama sizden bu ülkeye umut olmaz.

SEÇİM FİLAN KAZANAMAZSINIZ

Siz ana muhalefetin başında oldukça dolar değil 10 lira 100 lira olsa, değil Doğu Akdeniz’deki haklarımızı Ege’yi toptan kaybetsek, işsizlik değil yüzde 25, yüzde 75 olsa yine de siz seçim falan kazanamazsınız.

BU ÜLKEYİ SEVİYORSANIZ SİYASETİ BIRAKIN

Bu ülkeyi bir dirhem seviyorsanız Kemal Bey, TTB ziyaretinizin videosunu izleyin ve sonra da “Böyle bir şey olabilir mi?” diyerek bırakın bu işi.
Yazık. Yemin ederim yazık bu ülkeye."

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
akşama kadar boş beleş kahvehane köşelerinde oturan faydasızlar için güzel haber.