Haber Kılıçdaroğlu'nun 'kahvehaneler' önerisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaptomeister

Asistan
5-10 Lirasında değişen sıfır iskambil destesi ücretini eğer masaya oturan kişinin hesabına katıyorlarsa mantıksız gelmedi.Aksi halde işletmeci için mümkün değil

mapavrili

Profesör
Millet dalgaya aldı. Ama bence söylediği mantıklı.
Oyunu tümden yasaklayacağına şu şu şartlarda oynanabilir, denilebilirdi.
Ama neredeyse kimse sıfır kağıt açmayacaktır ya da sıfır okey takımı almayacaktır veya dezenfekte etmeyecektir. Bu da bir gerçek.
Bir şeyin uygulanma olasılığı sıfırken, burada nasıl bir mantık buldunuz çözemedim ben.

Usui Takumi

Profesör
Oralet bardaklarıyla çay bardaklarını farklı raflara dizersiniz. Oralet içenlerle çay içenleri farklı masalara oturtursunuz olur biter😠

Bunlar neden düşünülünmüyor. İlla Kılıştar başgan mı söylesin😠 Akp isdifa😠

Umut Çelik

Profesör
Mantıklı olmuş söyleyen için. Ama bir de kahvehane işletenlere sormalı. Sürekli sıfır kağıt açmaya kalksalar çaylar 1-5 arasından 10-15 arasına çıkar.

bilexsamet

Profesör
Bir şeyin uygulanma olasılığı sıfırken, burada nasıl bir mantık buldunuz çözemedim ben.
Uygulanabilirliği yok, doğru. Ama kafelerde çatal, bıçak vs. kullanılıyor. Yine marketlerde millet sürekli aynı paketlere dokunuyor. Bence benzer bir durum var.
Yani kahvede oyun oynanmayacaksa kahveye pek giden olacağını düşünmüyorum. Kahveye hiç gitmedim. Ama dışarıdan gördüğüm kadarıyla kağıt, okey, tavla vs. oynanıp çay içilen bir yer olarak görünüyor.

Mr_Ahmet

Doçent
Direk kahvehaneler kapansa daha iyi olur. Ne zaman bir kahvehane görsem en azından yarısı dolu oluyor. Üstelik kimse maske takmıyor. 1 kişide virüs olsa rahat 5-10 kişiye yayar.

Kemal amcam yaptı yapacağını yine! :)
Nasrettin hoca gibim mübarek... :D
Valla kim ona kızarsa kızsın ama ben onun bu hayal dünyasını çok sempatik buluyorum.
Demirel hayattayken patlatırdı bir espri, gerilen siyaseti, memleket havasını birden yumuşacık yapardı. Kemal amcam espri olsun diye mi, yoksa ciddi mi olduğu bilinmeyen incilerini döker güldürür bizi, sağolsun. :D

TheTruthHurts

Profesör
Sıfır kağıt açmak mantıklı ama bunu %90’ı yapmaz. (Yaparsa ilk hafta/ay yapar,sonra bırakır)

Ondan dolayı bu fikirden hiç ümidim yok.

Heilung

Asistan
Yasaklı
Uygulanabilir degildir ama pamdemiye onlem olarak muzik yayinin yasaklammasi kadar absurd degildir,

Ayrica kahveye gideni insanlarin profiline bakarsaniz insanligin trajedisini gorursunuz

bilexsamet

Profesör
Uygulanabilir degildir ama pamdemiye onlem olarak muzik yayinin yasaklammasi kadar absurd degildir,

Ayrica kahveye gideni insankarin profilkerine bakarsaniz nsanligin trajedisini gorursunuz
Mesajınızı ".." şeklinde değiştirmeden alıntılayayım. Sonra ".." olursa burada ne yazıyor diye şaşıranlar benim mesajımdaki alıntıdan bakarlar. 🤣

Uchiha Sasuke

Profesör

Ayrica kahveye gideni insanlarin profiline bakarsaniz insanligin trajedisini gorursunuz
Yok be erkek erkege oturcagimiz zaman kafede 3 5 TL vermektense çayımızı kahvehanede 1 1.5tl ye icerdik.
Öğrenci olmak bunu gerektirir 😁
Dayı kavgalarını izlerdik çok eglenceli olurdu 😂😂