Kickboksa başladım

Bu konuyu okuyanlar

mortaldance07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yarın 1 ay doluyor yanlız kilom 70 boyum 1.73 ve 15 yaşımdayım sizce fizigim nasıl kas yapmam gerekirmi salondakiler beni görünce yaşımı soruyo boyumu nasıl uzata bilirim veya kas yapmam gerekirmi eğer kas yaparsam boyum kısa kalırmı ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Takan yokmu ?

TARIK KFY

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yarın 1 ay doluyor yanlız kilom 70 boyum 1.73 ve 15 yaşımdayım sizce fizigim nasıl kas yapmam gerekirmi salondakiler beni görünce yaşımı soruyo boyumu nasıl uzata bilirim veya kas yapmam gerekirmi eğer kas yaparsam boyum kısa kalırmı ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Takan yokmu ?
Kilona bakılırsa göbek çevresinde yağlanma vardır doğru mu ?

mortaldance07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen göbekte var biraz. önceden 75 kiloydum boy kısaydı şuan böyle sadece göbek kaldı body yapmaya kalksam kısa kalırmıyım o yüzden korkuyorum

TARIK KFY

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Üfff.Ne kısalması olum ya.Bak şimdi öncelikle yağlardan kurtulacaksın.Bunun için de hergün kardiyo yapmanı öneririm.Yoksa o yağlar falan gitmez.Karın kası hareketleri yağ yakmazda zaten sadece altta kas üstünde yağ olur.Bunun için kardiyo şart.Ama sadece kardiyo yaparsan da çelimsiz olursun.Bu yüzden güzel bir program yap ve hem kardiyo hem de ağırlık çalışmasını aynı anda yürüt.

mortaldance07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kickboksta ısınma haraketleri fln yapıyoz onlar yardım etmez demi eğer olmasa evdede çalışıyım ama sadece boyum uzamaz diye korkuyorum

TARIK KFY

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Isınma haretlerinin katkısı olmaz.Eğer halter altına girmezsen boyun daha da uzar.

mortaldance07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Isınma haraketi boy uzatıyor demi teşekürler ama yanlız haltere fln girmem zatende kendi evimde çalışa bilecegim program varmı bildigin veya nasıl çalışçam link fln ?

TARIK KFY

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İnternete yaz cokca hareket ve program var zaten.Hakan demirayin videolarini izle bence.

mortaldance07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerçekten çok yardımcı oldun teşekürler :thumbup1:

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Bende 3 ay kick box yaptım.Dizimdeki sakatlık tekrar nüksedince bırakmak zorunda kaldım.Kick box harika bir spor ve seversen bırakamazsın.Isınma ve esneme hareketleri zaten insanı bitiriyor.Bilmiyorum hangi hocayla çalışıyorsun ancak benim hocam Dünya şampiyonu Orhan Doğan'dı.Hakkımızdan geliyordu.Vücudum zaten fitti ve 3 ayda daha da kaslanmıştım.Zaten antrenmanda şınav ve mekik fazlasıyla çektiriyorlardır.Onun haricinde yapacağın hareket barfikstir.Bu üçü ile makina gibi olursun.Kaslanıp şişmeyi kafaya takma.Kondisyonun arttıkça kaslar gelicek ve yağlar gidicek.Şekerden ve çok yağlı yemeklerden uzak dur.Protein ağırlıklı beslen.