kendimi çok mu zorladım?

Bu konuyu okuyanlar

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
evde bazı hareketler ile çalışıyordum. daha dün mola vermiş olmama rağmen bugün çalışırken birden sağ bacak kasım hafif acıdı. spora devam etmeye çalıştım ama tekrar tekrar denememe rağmen o hareketi yapamadım. çok mu yüklendim yoksa bunlar olası şeyler mi? kilo değerime baktığımda normal kilo ile obezitenin tam ortasındayım.

cenkkkk

Doçent
Reaksiyon puanı
373
Eğer yeni başladıysan 1 günlük dinlenme ile hamlama ağrısını geçiremezsin. İlk başlangıç sürecinde 1 haftaya kadar kas ağrısı çekebilirsin. Eğer antrenmana başladığında ağrı yokken hareketi yaparken kasında acı hissetiysen sakatlanma gibisinden birşey yaşamış olabilirsin. Kollarını sallarken göğüs kaslarında lif lif ağrı sızı hissediyorsan hamlama ağrısını çekiyorsundur. Bu yeni başladığın için normaldir. Zamanla kaslar bu duruma alışacak ve şiddetli kas ağrısı çekmeyeceksin.

TeknoTakip

Doçent
Reaksiyon puanı
444
Eğer yeni başladıysan 1 günlük dinlenme ile hamlama ağrısını geçiremezsin. İlk başlangıç sürecinde 1 haftaya kadar kas ağrısı çekebilirsin. Eğer antrenmana başladığında ağrı yokken hareketi yaparken kasında acı hissetiysen sakatlanma gibisinden birşey yaşamış olabilirsin. Kollarını sallarken göğüs kaslarında lif lif ağrı sızı hissediyorsan hamlama ağrısını çekiyorsundur. Bu yeni başladığın için normaldir. Zamanla kaslar bu duruma alışacak ve şiddetli kas ağrısı çekmeyeceksin.
başladığımda yoktu yaparken oldu birden

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,737
Yaptığınız hareketlere vücudunuz alışamamış olabilir.