kendi oyun konsolumu yapıcam

Bu konuyu okuyanlar

user-90528351

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba ben 8. sınıf öğrencisi yazılım 3d modelleme ve elektronikle uğraşan biriyim
son zamanlarda yazılımla ilgilenmeye başladım (daha çok amatörüm)
düşük sistem özellikli retro oyunları oynayabileceğim bir oyun konsolu yapıcam bunu içinede
windows yüklemek istemediğim için içine playstation benzeri işletim sistemi yapıcam yani sadece
windows ve diğer platformlar için yapılan oyunları bir kütüphaneye yükleyebileceğiz birde gamestore
olucak gamestoredeki oyunlarıda bir siteden indirilicek . bunu yapabilmem için gerekli diller , izlemem gereken aloritma
ve bu işin mantığını anlatan video, kurs veya yorumlarınızı bekliyorum : )

Reaksiyon puanı
769
Böyle işlere tek başına girişme yanına en az 10-15 kişilik bir grup al veya bul. Bir iki kişi tasarımı halletsin mesela bir iki kişi arayüzü 5-6 kişi kodlama kısmıyla ilgilensin... vesayre. Ayrıca daha yeniyim diyorsun yazılımın altın kurallarından birisi küçük işlerle başlamaktır yoksa hevesin falan kalmaz böyle işlere hemen bırakırsın

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603
Besmele Çek ve Oku Çünkü Okurken Ölebilirsin.

Assembly ÇOK ÇOK ÇOK ÇOK ÇOK Zor Bir Dildir ve Onu Öğrenmek Zorundasın Kİ 2 Gün Uğraşıp Ekrana Yazı Yazdırmayı Zor Öğrendim O Da Kopyala Yapıştırla Yaptım ÇOK ÇOK Zor ve Üstelik Türkçe Kaynak Yetersizliği Değil Yokluğu Var.

Sonra C Ailesinden Bir Dili Öğrenmelisin Assembly İle C'yi Compile Ettikten Sonra Kullanabilirsin C Ailesinde de Türkçe Kaynak Yetersizliği Az da Olsa Var.

Sonra Kendi Oyunlarını Yapman Gerek ve İşletim Sisteminde Sadece C Ailesinden Bir Compiler Olduğu İçin ve Oyun Yapma Programları Sadece Bilinen İşletim Sistemlerini Desteklediği İçin Şunlara İhtiyacın Var;

Kendi Programlama Dilin
Kendi Programlama Dilinin Compiler'i
Kendi Programlama Dilini Okuyabilecek Bir İşletim Sistemi
Kendi Programlama Dilini Destekleyen Bir Oyun Yapma Programı
Gibi Daha Çok Şey Var.

Reaksiyon puanı
769
Besmele Çek ve Oku Çünkü Okurken Ölebilirsin.

Assembly ÇOK ÇOK ÇOK ÇOK ÇOK Zor Bir Dildir ve Onu Öğrenmek Zorundasın Kİ 2 Gün Uğraşıp Ekrana Yazı Yazdırmayı Zor Öğrendim O Da Kopyala Yapıştırla Yaptım ÇOK ÇOK Zor ve Üstelik Türkçe Kaynak Yetersizliği Değil Yokluğu Var.

Sonra C Ailesinden Bir Dili Öğrenmelisin Assembly İle C'yi Compile Ettikten Sonra Kullanabilirsin C Ailesinde de Türkçe Kaynak Yetersizliği Az da Olsa Var.

Sonra Kendi Oyunlarını Yapman Gerek ve İşletim Sisteminde Sadece C Ailesinden Bir Compiler Olduğu İçin ve Oyun Yapma Programları Sadece Bilinen İşletim Sistemlerini Desteklediği İçin Şunlara İhtiyacın Var;

Kendi Programlama Dilin
Kendi Programlama Dilinin Compiler'i
Kendi Programlama Dilini Okuyabilecek Bir İşletim Sistemi
Kendi Programlama Dilini Destekleyen Bir Oyun Yapma Programı
Gibi Daha Çok Şey Var.
Kendi oyun motorunuda yazıcak daha