Kendi kendini öğreten oyunları nasıl yaparım?

Bu konuyu okuyanlar

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Merhaba arkadaşlar, ilk olarak konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

Youtube'da geziniyordum ve bir video gördüm, "Kendi kendini öğreten araba park etmeye çalışıyor" diye tabi ingilizce falan, böyle derinlik sensörleri var, kendi konumunu ve park yerinin konumunu biliyor. Böyle park etmeye çalışa çalışa 50 bininci denemede başarıyor. Açıklama kısmına baktığımda unity ile alakalı şeyler gördüm tabi biraz daha araştırdım ama iyi bir sonuç bulamadım, kodlama tecrübem az bi var tabi rbxLua biliyorum ve yaptığım bir oyun var çok az oynanan. Anlatın desem bu konu çok uzar, sizden isteğim bana yararlanabileceğim kaynaklar, kitaplar vb. (isterse ingilizce olsun çünkü biliyorum.) ve ya sample yani örnek projeler verebilirseniz sevinirim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
udemy de sürüsüne bereket kurs, eğitim vardı ama bu dediğinden yani yapay zeka kavramlı olanlarını ayrıca aratmalısın.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
udemy de sürüsüne bereket kurs, eğitim vardı ama bu dediğinden yani yapay zeka kavramlı olanlarını ayrıca aratmalısın.
Yok hocam, benim ne yazıkki param yok zaten ismimi görüyorsun, ben beleşçi bir insanım.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Yok hocam, benim ne yazıkki param yok zaten ismimi görüyorsun, ben beleşçi bir insanım.
Yalnız hocam ben kendim için basit bir kurs video eğitim araştırması yapmıştım kaç gün ama nafile... Şöyle kaliteli düzgün, eli ayağı tutulur bi şey beleşe yok :D

Uedmy e bi baktım, hem disiplinli oluyor hem de derli toplu tam kaynak veriyor ayrıca 25 tl ile 45 tl arası fiyatlar değişiyor. Daha dün 27,5 tl ye bir kursa daha yazıldım :) Orada oyun yapmak için tam tamına 66 saatlik kurs 27,5 tl idi, tüm kursların fiyatlarını ilk kez kayıt olanlara o fiyattan satıyolardı.

Yani, sen bilirsin ama boşuna beleşe arama derim, insanın canına minnet, zaman kaybı ... Az bi ücretle udemy en iyisi, yazılımda yardımcı kaynak olarak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca yapay zekası gelişmiş bir oyun yapmak gerçekten zordur, ciddi kaynak ve malzemeye ihtiyacın olur ama hepsinden önemlisi AZİM derim.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Yalnız hocam ben kendim için basit bir kurs video eğitim araştırması yapmıştım kaç gün ama nafile... Şöyle kaliteli düzgün, eli ayağı tutulur bi şey beleşe yok :D

Uedmy e bi baktım, hem disiplinli oluyor hem de derli toplu tam kaynak veriyor ayrıca 25 tl ile 45 tl arası fiyatlar değişiyor. Daha dün 27,5 tl ye bir kursa daha yazıldım :) Orada oyun yapmak için tam tamına 66 saatlik kurs 27,5 tl idi, tüm kursların fiyatlarını ilk kez kayıt olanlara o fiyattan satıyolardı.

Yani, sen bilirsin ama boşuna beleşe arama derim, insanın canına minnet, zaman kaybı ... Az bi ücretle udemy en iyisi, yazılımda yardımcı kaynak olarak.

Ayrıca yapay zekası gelişmiş bir oyun yapmak gerçekten zordur, ciddi kaynak ve malzemeye ihtiyacın olur ama hepsinden önemlisi AZİM derim.
Hocam siz türkçe kaynak mı bakıyorsunuz ingilizce mi? tamam kendimi övmek istemiyorum ama ingilizcem iyidir benim yani, şimdi yabancıların çoğu türklerden daha fazla yazılım hakkında bilgisi olduğu için beleşe bir kaynak bulabilirim diye düşünüyorum.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hocam siz türkçe kaynak mı bakıyorsunuz ingilizce mi? tamam kendimi övmek istemiyorum ama ingilizcem iyidir benim yani, şimdi yabancıların çoğu türklerden daha fazla yazılım hakkında bilgisi olduğu için beleşe bir kaynak bulabilirim diye düşünüyorum.
Ben türkçe kaynak bakanlardanım ? ingilizce kaynaklara bakmadım belki ingilizce kaynak bulunabilir ama ben yine de fiyatlar düşmüşken bi bakın udemy ye derim...

1571593046517.png

Bu da yapay zeka kursu örnek, belki işinize gelir:

1571593331216.png

Yabancı beleş bi kaynak:

Son düzenleme: