Yardım Kendi dükkanımı açacağım

Bu konuyu okuyanlar

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Merhabalar ; 22 yaşındayım. Çocukluğumdan beri bilgisayarcılarda çalışıyorum , daha sonradan kurumsal şirketlerde IT ve Helpdesk olarak çalıştım. Fakat ailevi sebeplerden dolayı devam edemedim , şuan bir motor yenileme atölyesinde çalışıyorum, şuanki işimi SEVMİYORUM. Fakat mecburum. Kendi bilişim hizmetleri dükkanımı açmak istiyorum , işime resmen aşığım çok severek yapıyorum. Herşeyden biraz bazı şeylerden herşeyi biliyor kıvamındayım , elimde komik gelebilir ama 20K civarı bir para var. Uygun yollu bir şekilde ben bu işi yapabilir miyim , bi tornavida seti bile olsa yeter zamanla işleri büyütürüm. kendimi geliştirmeye çok açığım ilerleyeceğimden adım gibi eminim. Yer olarak İstanbul Anadolu tarafındayım , Ben bu işten ekmek yiyebilir miyim sizce durum nedir. Aklımı kaçıracağım düşünmekten ne olur yardım edin

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Çevren varsa iş olur, ama çevren yoksa yani sana iş paslayacak kimse yoksa zor olur. Ama imkansız değil.

yigitsum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Bu tarz işler genel gözlemlerime göre çevre ile oluyor. Özellikle ilk gelen müşterilerin geldikten sonraki deneyimleri çok önemli oluyor çünkü açılacak ilk yer çok işlek değilse, gelecek müşteriler tavsiye üzerine oluyor ve bu şekilde büyüyor. Çalıştığın iş yerinde kurabildiğin ağ ile büyüyebileceğine inanıyorsan zorlu ama güzel bir seçim olur bence. Şimdiden başarılar diliyorum :)