Kendi Dilimi Oluşturacağım Dalga Geçilmemesi İçin Ne Yapabilirim?

• Konuyu başlatan SDN Anonim 636441
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Anonim 636441

SDN Okuru
Kendi Dilimi Oluşturacağım. Ama Öyle Arkadaşlar Arasında Konuşmak İçin Değil Bir Site Kuracağım Tüm Kelimelerin Olduğu Tablo, Kelime Arama Anlam vb. Şeyler Olacak. Veritabanımı local'de Kurdum Web Tasarımına Başlıyorum Şimdi. Yani Web Tasarımıydı Alfabeyi Kurmaydı vb. vb. Onları Tek Başıma Yapabilecek Kabiliyetim Var. Ama Aşamadığım Tek Bir Sorun Var;
ÖNYARGI
İnsanların Dalga Geçmesini Nasıl Önleyebilirim?

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Kendi Dilimi Oluşturacağım. Ama Öyle Arkadaşlar Arasında Konuşmak İçin Değil Bir Site Kuracağım Tüm Kelimelerin Olduğu Tablo, Kelime Arama Anlam vb. Şeyler Olacak. Veritabanımı local'de Kurdum Web Tasarımına Başlıyorum Şimdi. Yani Web Tasarımıydı Alfabeyi Kurmaydı vb. vb. Onları Tek Başıma Yapabilecek Kabiliyetim Var. Ama Aşamadığım Tek Bir Sorun Var;
ÖNYARGI
önleyemessin ben bile dalga geçecek gibi oldum ama işin içinde emek var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde neden dil yani git kendi işletim sistemini yap. fln filn da DİL sencede biraz saçma değil mi ?
Bak hem ne güzel türkçemiz var bizim.

saboe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Desteklemek isterdim ama çok daha önemli şeylere ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

S

SDN Anonim 636441

SDN Okuru

Birde neden dil yani git kendi işletim sistemini yap. fln filn da DİL sencede biraz saçma değil mi ?
Google, Youtube... Makineler İnsanların Dediği Herşeyi Anlıyor. Bunun İçin Makinelerin Anlayamayacağı Bir Dil Oluşturuyorum. En Azından Bizi Bi 10-15 Yıl Gizli Tutar :D

S

SDN Anonim 636441

SDN Okuru

Mesela İşletim Sistemi Neden Yapayım?
Bak hem ne güzel Windowsumuz var bizim.

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
ÖNYARGI
Ben gizlice konuşmak icin 4,5 tane bulmuştum. En sevdigim en kolay olaniydi, surekli onu kullaniyodum. Derste arkadasimla gizlice konusurken hoca aldi, basta anlamadi. Sonra anladi. Devam disiplin. Skskskwkwkwkw. Guvenebilecegin bir dil bul ve kolayini kullanma, dalga gecerler. En zor dilimi daha kimse bulamadi. Bir en yakin arkadasim biliyor. Swkwkwkwkw. Sen de bul bence, zevkli bişey. Dalga geçmemeleri için zor olmasi yeter. Anlamayacaklari icin dalga gecemezler, kiskanirlar ve havali bulurlar. Ben de boyle oluyor suan.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Google, Youtube... Makineler İnsanların Dediği Herşeyi Anlıyor. Bunun İçin Makinelerin Anlayamayacağı Bir Dil Oluşturuyorum. En Azından Bizi Bi 10-15 Yıl Gizli Tutar :D
Peki sen bu dili kiminle konuşacaksın?
Hem vatandaş dünyanın her yerinde konuşulan İngilizce vb. dünya dilleri dururken tek bir kişinin bildiği bir dili öğrenmeye niye emek versin?

Evet, farklı fikirler üretmek güzeldir; Lakin, bu fikir mantıklı, işe yarar ve rantabl olmalı... Demi ama?! :)

S

SDN Anonim 636441

SDN Okuru
Ben gizlice konuşmak icin 4,5 tane bulmuştum. En sevdigim en kolay olaniydi, surekli onu kullaniyodum. Derste arkadasimla gizlice konusurken hoca aldi, basta anlamadi. Sonra anladi. Devam disiplin. Skskskwkwkwkw. Guvenebilecegin bir dil bul ve kolayini kullanma, dalga gecerler. En zor dilimi daha kimse bulamadi. Bir en yakin arkadasim biliyor. Swkwkwkwkw. Sen de bul bence, zevkli bişey. Dalga geçmemeleri için zor olmasi yeter. Anlamayacaklari icin dalga gecemezler, kiskanirlar ve havali bulurlar. Ben de boyle oluyor suan.
1594038589610.png

Sadece İlk Kelimeyi Veritabanına Eklemek 2 Dakikamı Aldı. Öyle Böyle Değil.
bu arada wakanzu okunuşu demek yani uluslararası fonetik alfabe ile yazdım. alfabemizde ʊ yok yani :D

Peki sen bu dili kiminle konuşacaksın?
Hem vatandaş dünyanın her yerinde konuşulan İngilizce vb. dünya dilleri dururken tek bir kişinin bildiği bir dili öğrenmeye niye emek versin?

Evet, farklı fikirler üretmek güzeldir; Lakin, bu fikir mantıklı, işe yarar ve rantabl olmalı... Demi ama?! :)
i dont care.

Ben katkımı yapıyorum, kolay gelsin.
Malifalitiko = Merhaba
Onu sosyal medyada mlf diye kısaltırlar, çok uzun o :D
Mokoko: Onaylama kipi
Hadi eyvallah :D
Yok ya o küfüre benzedi :D

Reaksiyon puanı
769
Ekli dosyayı görüntüle 107513
Sadece İlk Kelimeyi Veritabanına Eklemek 2 Dakikamı Aldı. Öyle Böyle Değil.
bu arada wakanzu okunuşu demek yani uluslararası fonetik alfabe ile yazdım. alfabemizde ʊ yok yani :D

i dont care.

Onu sosyal medyada mlf diye kısaltırlar, çok uzun o :D

Yok ya o küfüre benzedi :D
Kardeşim başarılar dilerim umarım hevesin kaçmaz yarın öbürgün seni başka yerlerde görürüz.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Şoprödanşır: Sabahlık kıyafet

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,320
Agamaga kuguş digiligi vagar zagategen
Ama kuş dili var zaten çevirisi buda

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Kelime yapısı da farklı olsun.
Mesela malifalitiko merhaba demek ise birisi merhaba dediğinde ona merhaba diye cevap veririz fakat bunun cevap olduğunun belli olması için o kişi malifalitiko demek yerine mehemüllü diyebilir.
Malifalitiko = Merhaba
Mehemüllü = Merhaba(Cevap)

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Bence Kelime üret diye bir sayfa kur
Kelime nin karşılığı ne anlama geldiğini de yazsınlar... bakalım ortaya nasıl bir sonuç çıkar bende merak ediyorum

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Ayrıca Gerek yok, Gençler türkçe konusmuyor zaten kısaltılmışını kullanıyor. Anlamıyorum bazen

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Bırak dalga geçen geçsin, reklamın iyisi kötüsü olmaz. Sitenin popülerliği artar.
Ama kelimeleri tek tek açıklayacaksan gizliliği kalmaz ki..

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Kendisine inanmasam da Allah yardımcın olsun ne diyeyim.

S

SDN Anonim 636441

SDN Okuru
Agamaga kuguş digiligi vagar zagategen
Ama kuş dili var zaten çevirisi buda
ogonugu çögözdügüleger agagaga.

Bırak dalga geçen geçsin, reklamın iyisi kötüsü olmaz. Sitenin popülerliği artar.
Ama kelimeleri tek tek açıklayacaksan gizliliği kalmaz ki..
hocam google dilin tüm kelimelerini anlamlarıyla veritabanına kaydetcek bide onun eklerini falan ayarlıyacak bir de konuşmayı algılayacak. rahat bir 15 yıl sürer.

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Siteni oluşturunca linkini at bizde öğrenip şifreli konuşalım.İnşallah adminler küfür ettiğimizi sanmaz xd

S

SDN Anonim 636441

SDN Okuru
Siteni oluşturunca linkini at bizde öğrenip şifreli konuşalım.İnşallah adminler küfür ettiğimizi sanmaz xd
hequndae.tk ama daha CNAME falan ayarlanmasını bekliyorum. dur bi bakayım.

CNAME bağlanmış localhost'u oraya taşıyorum şimdi.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
bak onu yapmak yerine algoritma öğren bir sifreleme algoritması yap daha iyi daha uzun süre gizli olur bulundumu algoritmanın 1 satırını değiştirsen bile başka dil gibi görünebilir

S

SDN Anonim 636441

SDN Okuru
bak onu yapmak yerine algoritma öğren bir sifreleme algoritması yap daha iyi daha uzun süre gizli olur bulundumu algoritmanın 1 satırını değiştirsen bile başka dil gibi görünebilir
ayrıca zaten şifreleme algoritmam var arkadaşla konuşuyoruz.
NOÇZD ALOOİ SMKRM IUİ LŞ
edit:Çeviri:
nasıl olmuş çok zor dimi
zaten baş harflere baksan çözersin.

Reaksiyon puanı
5,172
ÖNYARGI
Dil doğal bir şeydir. Kendiliğinden zaman içerisinde oluşur.

Ben olsam bende dalga geçerdim.