Kendi Android'li Telefonunu Yap

Bu konuyu okuyanlar

MertkanElpeze

Asistan
Katılım
6 Ekim 2010
Mesajlar
151
Reaksiyon puanı
4
Puanları
18
kucukresim


Alman bir firma, Android’li telefon konusunda barebone fikrini ortaya attı ve ön sipariş almaya başladı. Barebone, sadece dış kasa ve bazı temel özellikleri bünyesinde barındıran sistemlere Barebone deniyor. Bellek, işlemci, ekran kartı gibi değiştirilebilir özellikler ise size kalmış.

Synapse Phone kayar klavyeli bir Android telefon kasasından ibaret. Bu kasanın bir baz fiyatı var. İçiniyse siz dolduruyorsunuz. Örneğin Amoled’li capacitive çoklu dokunmatik ekran, işlemci, GPS, hoparlör ve mikrofon, proximity ve ışık sensörleri ve Bluetooth standart. Tabi telefon olma özelliği de. İşletim sistemi ise Android 2.2.

Siz ise bu baz sisteme ekler yaparak siparişinizi verebiliyorsunuz. Peki neler mi ekleyebiliyorsunuz? Listeden bazı minik örneklerler verelim:

4G: Barebone sistem 3G’li olarak satılıyor ama eğer LT ve HSPA isterseniz 500 Euro’lık baz fiyata 29 Euro daha koyun.

Wlan: Barebon sistemde kablosuz ağ yok. 802.11g için 20, 802.11n içinse 35 Euro daha lazım.

Kamera: 5MP kamera standart ama hayır ben 8MP isterim derseniz 20, 12MP olsun derseniz 40 Euro daha ekleyin.

Bunların dışında, ön tarafa da kamera, arkadaki kamera için flaş, FM radyo, mini HDMI çıkışı, DVB-T tuner, daha fazla dahili bellek, daha yüksek kapasiteli pil, daha fazla ROM bellek isterseniz hepsinin bir fiyatı var. Bu değişikliklerin hepsini http://synapse-phones.com/order.php adresinden yapabiliyorsunuz. Keyfinize göre baz fiyatı buradaki seçeneklerle 400 Euro daha arttırabilirsiniz. Ancak bu yazıyı yayınladığımız tarih itibariyle Synapse Phone, ön sipariş almayı durdurmuş. Çünkü aldıkları yoğun talep karşısında web siteleri bile kesintiye uğramış.

Ön siparişle alınan ürünler firmanın açıklamasına göre 2011 yılının ilk çeyreğinde belirsiz bir dönemde sahiplerine ulaştırılacak.

Henüz uygulama aşamasına geçilmediği için net birşey söyleyemiyoruz.

Alıntı : gelecekonline,pcextra
 
Katılım
31 Aralık 2007
Mesajlar
17,485
Reaksiyon puanı
184
Puanları
63
Millet kendi telefonunu toplamaya da başlar yakında :D Toplama telefonlar geliyo :D
 

seckyn

Profesör
Katılım
21 Nisan 2010
Mesajlar
2,945
Reaksiyon puanı
18
Puanları
38
Harbiden güzel düşünmüşler :D Bir telefon alacak oluyorsun kamerası iyi oluyor ama diğer bir özelliği kötü olabiliyor bu sayede istediğin telefonu toplayabileceksin :D Ama sanki biraz pahalıya gelecek gibi :D
 

aperon

Doçent
Katılım
3 Mart 2009
Mesajlar
705
Reaksiyon puanı
10
Puanları
0
harika fikir...tabi alıp buraya getirtemeyiz o ayrı:)
 
Üst