Kemiklerim Gözüküyor

Bu konuyu okuyanlar

talha1235

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben 14 yasindayim bu sene liseye baslayacagim kilom 56-57 boyum 175 civarinda ama kollarim zayif ve vucudumda nerseyse kas namına hic bir sey yok ama göbegimde yok
gecen hafta yazliga gittigimizde denizde kabirgalarim felan gözukuyordu uyuz oldum vucut gelistirmeye gitmeyi dusunuyorum gitmelimiyim yoksa beklemelimiyim ne yapmaliyim yardim ederseniz sevinirim

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
ben 14 yasindayim bu sene liseye baslayacagim kilom 56-57 boyum 175 civarinda ama kollarim zayif ve vucudumda nerseyse kas namına hic bir sey yok ama göbegimde yok
gecen hafta yazliga gittigimizde denizde kabirgalarim felan gözukuyordu uyuz oldum vucut gelistirmeye gitmeyi dusunuyorum gitmelimiyim yoksa beklemelimiyim ne yapmaliyim yardim ederseniz sevinirim

Genç dostum daha 14 yaşındasın bunlar çok normal. 18 yaşında değişimleri göreceksin ve 20li yaşlardan itibaren uygun kilolu hatta göbekli biri olacaksın. :) aceleci olma.

Neutral

Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Eskiden ben de şişmandım ve götüm çok büyüktü lanet olsun :D Hem de senin yaşlarında sonra zayıfladım ve fit denilen vücuda sahip oldum ne rejim yaptım ne spor halı sahaya bile gitmem. Kıçım da normale döndü :D Yani çocukluktan çıkıp gelişim aşamasında olacak bunlar 18-19 olunca şekillendiğini göreceksin içini ferah tut kardeşim.

godofnight

Asistan
Reaksiyon puanı
1
kilo almak istiyorsan abur cubur ye hep :) vücut konusundada daha gençsin tabii kasın olmasını v.s istersen biraz hergün düzenli şınav , mekik çekebilirsin..

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
ne kadar cok kiloya meraklı ınsan var yahu aldın mı onune gecemıyosun yedıkce yıyesın gelıyor...keske benımde kemıklerım gozukse...dun pazardan geldık 2 . kata 3 sefer ınıp cıktım elimdeki poşetlerle kalbım duracaktı neredeyse...aha dedım gıdıyorum ben..bosver kıloyu..

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
askere gidene kadar 55 kiloydum, döndükten sonra 83-4 lerdeyim. keramet TSK da belkide :)

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ayrıyeten yaşın ve boyunu dikkate alırsak 62-64 arası hedef koy

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Bazı insanlar ne kadar yerse yesin kilo almazlar. Bu bünyeden bünyeye değişir. 14 yaşında protein tozu falan alma.

14 yaşında neyin proteininden bahsediyorlarsa artık Allah akıl fikir versin. 15 yaşında halterci olacak halin yok.

Vücut kendisini düzene sokar sen dert etme bırak vücut kendi işini kendi yapsın. :D Yediğine içtiğine falan da dikkat etme. Ne istersen ye iç hiçbir şey olmaz.

narnia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
14 yaşında ne vücut geliştirmesi yahu? Yüz, basketbol oyna vs vs. Dengeli beslen, abur cubur yeme.

kullaniciadi1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
söyle ailene bi doktora gidelim diye. bunun için testler var.
yok abur cubur ye yok vücüt geliştir yok zayıflık iyidir yok protein tozu(arkadaş 14 yaşında) felan filan. gözünü kapayabilirsin bunlara.

merterden19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Vücut geliştirmeye gidersen boy uzaman duracaktır. 15 Yaşından sonra gitmeni tavsiye ederim daha gelişmen tam olarak tamamlanmamıştır. Düzenli beslen. Kas yapmak illaki spor salonuna giderek veya da çalışarak olmuyor. Düzenli beslenmen gerekiyor. Kendi ağırlığının 2,5 katı kadar gram protein almalısın günlük. 56 Kilo isen 140 gr ortalama protein alman gerekiyor günlük. Protein bakımından zengin yiyecekleri araştır hesabını yap bütçene uygun olanları al lor peynirini tavsite ederim hem ucuzdur hemde protein bakımından zengindir fakat sadece peynirle bitmiyor bu iş birçok proteinli besinleri yemen gerekiyor. Yemek ayırmaman lazım. Sabah kahvaltısını düzgün yapacaksın. Bunları yapmadığın sürece dünyanın en iyi spor salonuna git yinede kas yapamazsın.

Sana tavsiye yemek ayırmıycaksın ayrıyetten protein ağırlıklı besleneceksin illa kas çalışmana gerek yok düzenli beslenirsen vücudun gelişir. Protein kasların besinidir. Proteinler olmadan kas geliştiremezsin. Bana göre yaşın erken vücut geliştirmeye gitmen için.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yağlı yiyecekler ye ya da geç vakitte yemek ye

Burada kas yaparak kilo almaktan bahsediyoruz yani anlayacağınız sağlılı kilo almaktan bahsediyoruz. Yağlı yemekten değil. Lütfen saçma fikirlerinizi kendinize saklayın.

ibo5151

Asistan
Reaksiyon puanı
1
o yaşta normal düzene girersin zaman la şüphen varsa doktora git

21olcaybaba21

Doçent
Reaksiyon puanı
2
neredeyse aynı durumdayız sakın zayıf görün diyenlere aldanma bende daha 2 gün once vucut gelistirmeye gitmeye basladim spor salonuna ayda düzgün çalışmayla yaklaşık 1.5 2 kg aliyosun ekranda gördüm üyeleri aylik listeyle kontrol altina almislar kilolari boyları bel ölçülerini vs yani git git git:biggrin:

Son mesajlar