Kemal Kılıçdaroğlu Mevzular Açık Mikrofona katıldığında ne sorarsınız?

Bu konuyu okuyanlar

THORKU

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kemal Kılıçdaroğlu Mevzular Açık Mikrofona katıldığında ne sorarsınız?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
O programda bir alavere dalavere olmazsa ve gerçekten muhalif isimler. ( Özellikle Memleket partili Zafer partili ve AKP-MHP'li gençler getirilirse. ) Bence içinden geçerler Kemal Kılıçdaroğlu'nun sorular ile... O program yayınlanmayabilir yani o derece... Veya program ortasında kavga dövüş iptal olabilir.

Sorulacak 3-5 saçma soruyu söyleyim. ( Kendi gençlik kollarından gelenler bu tarz sorular sorabilir. )

-En saçma soru PKK terör örgütümüdür diye soracaktır birisi bak gör. :)

Oda cevap olarak PKK'nın saldırdığı tek lider benim diyecektir.

-PKK'yı neden kınamıyorsunuz neden lanetlemiyorsunuz diyecektir birisi.

Cevap terörün her türlüsünü lanetliyoruz deyip genel geçer cümleler ile geçiştirecektir. PKK'yı anmadan adını geçirmeden.

-Vaadlerinize parayı nereden bulacaksınız denilecektir.
Cevap 5 li çeteden alıp halka verecem. Çalışan paraları geri getirecem diyecektir. Nasıl veya ne şekilde açıklamadan.

-Veya vaadiniz programınız projeniz nedir diye sorulacaktır.

Gelecek cevap ülkeye barışı huzuru demokrasiyi getirecem adelet gelecek hiç kimse yatağa aç girmeyecek gibi genel geçer laflar olacaktır...

Çok kilişe ve ezber sorular ile geçmez inşAllah program...

Not: Şahsen ben katılsam programa soru olarak zamanında 14 yaşında ki oğlunu ve 10 aylık torununu sırf erken emeklilikten yararlanmak için yeni yasa çıkmadan 1 gün önce sigortalı yaptığı söyleniyordu bu doğru mu diye sorardım.

Gerçekten sırf erken emekli olsunlar diye 10 aylık torununuzu bile sigortalı Yaptıysanız bu dolandırıcılık veya haksızlık değil mi. Devleti kandırmaca ve haram para yemek olmuyor mu derdim. Eski bir SGK genel müdürü olarak bu etik mi derdim.

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,539
Soracağım çoook soru var ama şunu umarim birisi sorar:
Bizzat çok yakından tanıdığım 4 üniversite hocası ve 1 üniversite hastanesi baş hekimi khk ile açığa alındı ve bu 5 kisi 3 yıl feto mensubu olarak hapiste yattı. Bizzat komşumuz olduklarından dolayı ve biliyorum ki 14 temmuz da bu kişiler eşlerini köye gönderdi ve bölgedeki 15 temmuz darbe girişiminde aktif olarak yardım etti, koordinasyon ekibindeydi. Benim gözümde bu 5 kisi teröristtir, bizzat darbe girişiminde bulunmuştur. Siz çok net bir şekilde başa gelirseniz bütün khk ile görevden alınanlara görevini geri vereceğini söylüyorsunuz. Hani "bir bağımsız ekip ile yeniden yargılanacağız" demiyorsunuz. Hepsinin görevini hiçbir inceleme olmadan topluca geri vermek mantıklı mı? Siz de X Y kişileri gibi hukuka talimat mı vereceksiniz? çünkü bizzat görevlerini geri vereceğim diyorsunuz, bir kurum geri verecek demiyorsunuz. Bu ne kadar mantıklı zira bu 5 kisi hala fetocu, hala hocalarını destekliyor ve talimat bekliyor.

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
O programda bir alavere dalavere olmazsa ve gerçekten muhalif isimler. ( Özellikle Memleket partili Zafer partili ve AKP-MHP'li gençler getirilirse. ) Bence içinden geçerler Kemal Kılıçdaroğlu'nun sorular ile... O program yayınlanmayabilir yani o derece... Veya program ortasında kavga dövüş iptal olabilir.
Yok babala tv ofisi bombardimana tutulacak eksik olmus

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Yok babala tv ofisi bombardimana tutulacak eksik olmus

12 yıldır CHP seçmeni dahil ülkede insanlarda biriken KK nefretinden haberin yok galiba...

Program her zaman ki gibi olursa ne güzel. Ama içeriye altılı masa gençlik kollarını doldurup sevgi pıtırcığı sorular sorulursa bir anlamı veya kıymeti yok zaten.

Not: Bilmem farkında mısınız A- Haber tarzı kanalları geçtim. Kemal Kılıçdaorğlu son 3-5 yıldır CNN-Türk'e bile çıkmıyor. Cüneyt Özdemir'e bile çıkmıyor. Fatih Portakal'a bile çıkmıyor !!! Orta yollu muhaliflere bile çıkmıyor. Kendi kanallarında geziyor sadece.

Tele1- Krt- Halk TV arada bir de 1 saatlik Habertürk yayınlarına çıkıyor kendi habercileri ve kolay sorular ile... İktidara yakın 1 tane kanala çıkmadı son 5-6 yıldır neredeyse. ( Çıktıysada ben bilmiyorum. )

Redlonmas

Profesör
Reaksiyon puanı
3,092
12 yıldır CHP seçmeni dahil ülkede insanlarda biriken KK nefretinden haberin yok galiba...

Program her zaman ki gibi olursa ne güzel. Ama içeriye altılı masa gençlik kollarını doldurup sevgi pıtırcığı sorular sorulursa bir anlamı veya kıymeti yok zaten.

Not: Bilmem farkında mısınız A- Haber tarzı kanalları geçtim. Kemal Kılıçdaorğlu son 3-5 yıldır CNN-Türk'e bile çıkmıyor. Cüneyt Özdemir'e bile çıkmıyor. Fatih Portakal'a bile çıkmıyor !!! Orta yollu muhaliflere bile çıkmıyor. Kendi kanallarında geziyor sadece.

Tele1- Krt- Halk TV arada bir de 1 saatlik Habertürk yayınlarına çıkıyor kendi habercileri ve kolay sorular ile... İktidara yakın 1 tane kanala çıkmadı son 5-6 yıldır neredeyse. ( Çıktıysada ben bilmiyorum. )
hocam dogrudur bilgim yok dalgasina dedim zaten

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,539
Soracağım çoook soru var ama şunu umarim birisi sorar:
Bizzat çok yakından tanıdığım 4 üniversite hocası ve 1 üniversite hastanesi baş hekimi khk ile açığa alındı ve bu 5 kisi 3 yıl feto mensubu olarak hapiste yattı. Bizzat komşumuz olduklarından dolayı ve biliyorum ki 14 temmuz da bu kişiler eşlerini köye gönderdi ve bölgedeki 15 temmuz darbe girişiminde aktif olarak yardım etti, koordinasyon ekibindeydi. Benim gözümde bu 5 kisi teröristtir, bizzat darbe girişiminde bulunmuştur. Siz çok net bir şekilde başa gelirseniz bütün khk ile görevden alınanlara görevini geri vereceğini söylüyorsunuz. Hani "bir bağımsız ekip ile yeniden yargılanacağız" demiyorsunuz. Hepsinin görevini hiçbir inceleme olmadan topluca geri vermek mantıklı mı? Siz de X Y kişileri gibi hukuka talimat mı vereceksiniz? çünkü bizzat görevlerini geri vereceğim diyorsunuz, bir kurum geri verecek demiyorsunuz. Bu ne kadar mantıklı zira bu 5 kisi hala fetocu, hala hocalarını destekliyor ve talimat bekliyor.
Ciddi sorular beğenilmez arkadaşlar.

Adam KHK lıların hepsini, her birini göreve geri koyacağım diyor, forumdaki hiç kimsenin umurunda değil. Alınan oya baktığında umurunda olanlar var demek ki. Çift taraflı düşünemiyorsunuz demekki.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Yeniden yargılamaların yapılacağını vs söyleyen Babacan ile KHKlıları görevlerine geri döndereceğiz diyip sonra ilave açıklama yapan Kılıçdaroğlu var. Babacan 17-25 için minik bir darbe teşebbüsü derken Kılıçdaroğlu tam tersini söylüyordu. Şimdi bunlar yüz yüze nasıl bakıyorlar?

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,539
Kılıçtaroğlu. 3 gün önce reklam ekibini kovdu. 3 Gündür yeni ekip görevlendirmedi. Metin yazarları ChatGPT den çoook daha kötü. Prompter yerine kağıttan okunuyor metinler. Cringe oldum çok eksik ve kötüler.

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Kılıçtaroğlu. 3 gün önce reklam ekibini kovdu. 3 Gündür yeni ekip görevlendirmedi. Metin yazarları ChatGPT den çoook daha kötü. Prompter yerine kağıttan okunuyor metinler. Cringe oldum çok eksik ve kötüler.

Aslanların önüne Kemal Kılıçdaroğlu'nu atıp atıp kaçıyorlar resmen. Altılı masadan eser yok resmen. Herkes satmış vekilini alan gitmiş gibi...

Dediğin gibi bu devirde halen daha eline A4 kağıdı alıp oradan metin okumak nedir. Söylediği şeylerden hep aynı. Dişe dokunan umut olacak yeni bir şey yok ki.

Graffyavuz

Asistan
Reaksiyon puanı
211
Adamcağız ne yapacağını şaşırmış durumda umarım tüm şalterleri attırıp çıplak vatandaş misali otobana fırlamaz.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Seçim sonrası açıklamasını dinledim A4 kağıdından okuyor ve iktidara gelince diyor. Mecliste çoğunluğu yok nasıl iktidara gelecek anlayamadım. Birisi bunu açıklayabilir mi?

®Shift®

Profesör
Reaksiyon puanı
1,805
Daha 2 kelimeyi bir araya getiremeyen adam o kadar soruyu nasıl cevaplayacak ?

Öyle bir şansım olsa ilk olarak vizeyi nasıl kaldıracağını sorardım artı olarak adam Milyar dolarları getireceğim diyor bunun bir güvencesi yok heralde kolay sanıyor bu işleri anlamıyorum yahu kaç yıllık siyasetçi nasıl bu kadar cahil olabilir.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Seçim sonrası açıklamasını dinledim A4 kağıdından okuyor ve iktidara gelince diyor. Mecliste çoğunluğu yok nasıl iktidara gelecek anlayamadım. Birisi bunu açıklayabilir mi?

Yalan parayla değil yaa. yaz yazz oku sistem... Bu arada apar topar kampanya sloganıda değiştirmişler :D Sana söz BAHATLAR GELECEK gitmiş yerine KARAR VER! gelmiş. Çünkü onlarda biliyor artık verdikleri hiç bir ama HİÇBİR SÖZÜ kazara kazansalar bile yapamıyacaklarını...

Not: Bu arada kağıttan okuması banada aşırı itici geliyor. yaa önüne gizle kağıdı kürsüde yada bir ekrandan oku veya kendi özgüveninin topla kendi cümlelerin ile konuş kağıttan okumak nedir :(

Öyle bir şansım olsa ilk olarak vizeyi nasıl kaldıracağını sorardım artı olarak adam Milyar dolarları getireceğim diyor bunun bir güvencesi yok heralde kolay sanıyor bu işleri anlamıyorum yahu kaç yıllık siyasetçi nasıl bu kadar cahil olabilir.

At yalanı bulunur inananı mantığı ile gidiyorlar. Muhalif kitle sormuyor ki nasıl veya ne zaman diye. Erdoğan nefreti orada ki tek birleştirici nokta.

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
696
PKK nedir? Sorusuna terör örgütü diyen adam.
Şimdi gelip burda terör örgütü diyemiyor diyorsunuz. Komik.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
PKK nedir? Sorusuna terör örgütü diyen adam.
Şimdi gelip burda terör örgütü diyemiyor diyorsunuz. Komik.

Oldu olacak birde PKK terör örgütü değildir desin :D Manstığa gel hele...

Mesele HDP'den 3-5 oy gelecek diye adam akıllı ses edememesi ağız dolusu laf etmemesi. Veya terör ile mücadele planları programları hakkında en ufak bilgi vermemesi. Sabah akşam HDP 14 Mayıstan sonra hapishanelerin kapılarını kıracaz gerillalar özgür kalacak APO serbest kalacak diyor. Koskoca muhalefet çıkıpta neden Apo serbest flan kalamaz diyemiyor !

Veya HDP'ye şirin görünecek diye alakasız konulara karşı çıkması veya sessiz kalması vatandaşları rahatsız ediyor. ( Terör ile mücadele için sınır ötesi tezkereye RET oyu vermek gibi. Kayyum atamalarını tamamen kaldıracaz demesi gibi. HDP'li isimleri alenen terör ile bağı çıkmış olsa bile dokunulmazlıklarının kaldırılmasına hayır denmesi gibi HDP'nin kapatılmasına karşı çıkması gibi. Veya işine geldimi Selahattin Demirtaş'ı serbest bırakacaz gibi lafları. Bunları gerçekten görmüyor musunuz ?

Veya PKK'nın dağ kadrosundan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek açıklamayan kalmadı sanki. İnsan çıkıpta siz kimsiniz. Siz kimsinizde beni destekliyorsunuz hepinizi gebertecez bitirecez neden demez bir muhalefet lideri !!!

Reaksiyon puanı
968
Benim güya kültürlü bir eniştem var hani yazar okur entel biridir.Dedim Kılıçdaroğlu aday olunca kaybettik baştan zaten Mansur Yavaş olsa belki de şimdi ilk turda bitmişti.
Bana resmen dediği şey şu Mansur un ne devlet tecrübesi varmış da ülke yönetiminde yer alacak dedi.
Adamların seçmeni de bir garip.