Kemal Kılıçdaroğlu istifa edecek mi?

Kemal Kılıçdaroğlu istifa etmeli mi?

• Evet

Kullanılan: 40 51.9%
  • Hayır

Kullanılan: 37 48.1%

• Kullanılan toplam oy
    77

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonuçları ile ilgili suskunluğunu Hürriyet'e bozdu ve ilk değerlendirmesini yaptı. Kılıçdaroğlu, seçimlerden çıkan sonucu başarısızlık olarak değerlendirmediğini belirterek, istifa edeceği yolundaki söylentileri, "Saçma,asparagas" diye karşıladı. Kılıçdaroğlu, yanlışlarını doğrularını değerlendireceklerini de ifade ederek, AKP seçmenine hitap etmeye çalıştıklarını; ama bunun bir günde kucaklaşmaya dönüşemeyeceğini söyledi.

23867928.jpg

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçimlerden çıkan sonucu başarısızlık olarak değerlendirmediğini belirterek, istifa edeceği yolundaki söylentileri, "Saçma, asparagas" diye karşıladı. Kılıçdaroğlu, yanlışlarını doğrularını değerlendireceklerini de ifade ederek, AKP seçmenine hitap etmeye çalıştıklarını ama bunun bir günde kucaklaşmaya dönüşemeyeceğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, seçim sonuçları ile ilgili ilk değerlendirmesini Hürriyet’e yaptı ve şunları söyledi: "Tabii ki gereken değerlendirmelerimizi yapacağız, yanlışlar doğrular neler ortaya çıkaracağız. Ancak çıkan sonucu bir başarısızlık olarak görmemek gerekli.

"BİRBİRİMİZİ DİNLEMEKTEN UZAKLAŞTIK"

Temel sorun birbirimizi dinlemekten uzaklaştık. AKP’liler bize kulak tıkadı, ne söylediğimizi dahi dinlemiyorlar. Bu anlamda ortada bir demokrasi kriz var. Birbirimizi dinlememek üzerine kurulan bir algı var. O kitleler bizi nasıl dinler, üzerinde değerlendirme yapmamız gerekir. Biz ise onları dinlediğimizi düşünüyoruz. Başbakan’ı sabahtan akşama kadar dinliyoruz.

"BİRDENBİRE İKNA OLMUYOR"

Seçmen bazında ise gerçekten kulak kabartıyor ve dinliyoruz. Biz de anladıklarımız ışığında onlara hitap etmeye çalışıyoruz. Dilimizi o kitlelerin yadırgamayacağı bir şekle dönüştürmeye çalışıyoruz; ama tabii anlaşılan onları birden bire ikna etmek olmuyor. Yani, biz bir şey yaptık ertesi günü kucaklaştık olmuyor. Bunun bir süreç alacağını düşünüyorum; bunu değerlendirmemiz gerek, sosyologların, ilgili tüm uzmanların yeniden bir bakış getirmesi gerekiyor.

"KIRSALDAN İLK KEZ OY"

İstanbul, Ankara ve İzmir’de oylarımız ciddi oranda artırdık. Büyük metropollerde oylarımızı artırdık. Çoğu büyükşehirde ise ilk kez kırsalın da oy kullandığı bir seçim oldu. Biz hep kırsaldan dolayı seçimleri kaybediyorduk; ilk kez oralarda da varlığımızı hissettirdik. Sonuçta biz her türlü yanlışı doğruyu tabii ki değerlendireceğiz ve daha iyi olması için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz."

"ASPARAGAS"

Kılıçdaroğlu, "İstifa edeceğiniz yönünde söylentiler var" sorusuna ise, "Saçma ve tamamen asparagas. Konuşmaya dahi değer değil" yanıtını verdi.

Hürriyet

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Kim bu adam mı istifa edecek? Partinin başına gelmesi kendi elinde olmadığı gibi, gitmesi de kendi elinde değil. Büyük büyük abileri ne derse o olacak.

mutahhar

Profesör
Reaksiyon puanı
15
istifa etmesin biz kime güleriz sonra :D

çaltılı-33

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Başarısızlık istifa gerektirir evrensel demokrasinin gereği bu olmalı.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Sarıgül gelir heralde.
Hâlâ başarısızlık değil diyor ya adam çok başarılı gerçekten. Güldürmede...

ffgul

Profesör
Reaksiyon puanı
8
>>Kanımca, Bazı arkadaşlar şunu göz ardı ediyor; Bu ülke S.Demirel örneğinde de olduğu gibi bir adamı tuttumu tutuyor. Sonrada 7 kere başbakan olarak seçiyor ve 8. dede cumhurbaşkanı olarak...
>>Sonra çok ama çok yıllar sonra aklı başına geliyor milletin ama iş işten geçmiş oluyor...
>>Sanırım buda bizim millete has bir durum...
>>Olay A partisi B partisi olayı değil...
>>Seçileni defalarca seçme olayı!!!!

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Yahu ne istifası nasıl istifa etsin, istifa irade gerektirir.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
kilicdaroglu-istifa-iddialarini-yalanladi-4216707.Jpeg

Sayımların açık olduğu yerlerde siyasete güç gelir. seçim bu sürece de destek olur. Son bir kaç seçimden sonra balkon konuşması yapıyor. Demokrasimiz güçlendi,Biz yolumuza devam edeceğiz. Başbakanlık koltuğunda oturan zat bir balkon konuşması yaptı.

Açıkça demokrasiyi, şahısları tehdit etmeye başladı. Kimsenin sen tehdit ediyordun. Bir dikatatöre yakışır tarzla tehti etti. Biz demokrasiyi sen tehdit edesin diye koymadık. Hani hukukun üstünlüğü vardı. cadı avı başlatacaksın. İnsanları mahkum edeceksin sonra bu ülkede demokrasi vardı diyeceksin. Sonra dahada ileri gidiyor muhalefeti dizayn etmeye çalışıyor.

beyefendiye özgü bir muhalefet yapılmasını istiyor. Muhalefete tahamül edemiyor. Demokrasi muhalefete tahamül etmektir.

Senin gücün muhalefeti dizayn etmeye yetmez hele hele CHP'yi dizayn etmeye senin gücün hiç yetmez.

halkın büyük katılımı bizi memnun etti. Her oya saygımız var. Hiç bir ayrım yapmıyorum. İsteyen yuttaşım istediği partiye oy verir. Bizim bunu eleştirmeye hakkımız yok.

İstanbul'daki parayı sıfırlayanlar sıra sıra dizilmişler adı yolsuzlulu bulaşmış insanlarla halka umut veren bir konuşma yapamazsınız. Bu tabloyla birlikte bir balkon konuşmasının sonucunu kaç kişi değerlendirecek asıl soru bu.

Dünyanın hiçbir ülkesinde dikatatörler kazanamaz. Süreç yürüyecektir. Bu mesajlar her alanda baskının olacağınınmesajıdı. Ama şunu söylemek isterim bu daha başlangıçtır. Önünde başını eğecek adam arıyorsa bu biz değiliz.

Biz başımız dik yürürüriz.

Yandaşları istifa edecek söylentileri çıkardı. Ülkeyi soyana değilde ülkeyi savunana istifa edecek misiniz diye sorulur mu. Biz halkla daha fazla beraber olacağız. Daha fazla anlatacağız. 31 Marttan sonra Türkiye'de baskının artacağını göreceksiniz. Biz yine halkın yanında olacağız, özgürlükleri savunacağız, çünkü biz demokrasiyi savunacağız.

PEK ÇOK YERDE İTİRAZLARIMIZ VAR

Ankara ve pek çok yerde itirazlarımız var ve hukukçularımız bunu değerlendiriyor.

ELİMDEN GELENİ YAPTIM

Evet elimden geleni yaptım. 100'ü aşkın yerde miting yaptım. Halka yine anlatacağım. Onlar yine yargılanacaklar

Milliyet

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Kim bu adam mı istifa edecek? Partinin başına gelmesi kendi elinde olmadığı gibi, gitmesi de kendi elinde değil. Büyük büyük abileri ne derse o olacak.

Kesinlikle doğru bir tespit.

Bununla beraber 3 dönem şartından dolayı başka birinin daha istifa edip etmeyeceği konuşuluyor. O da "irade" ister. Demokrasilerde "seçimden birinci çıkmayan istifa eder" gibi bir kural yoktur, ama 3 dönemden fazla kalmayacağım diye söz verenin istifası ise demokrasinin değil, mertliğin gereğidir.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
aaa lütfen.. kanıt var mı? hepsi montaj :)

Bugün

Montaj Monaj bunlar eyyy %50 im montaj bu montaj.

Yarın

Bunlar ahlaksız bunlar bizi dinliyor

Ertesi Gün

Ben Böyle birşey demedim devamıı>>> dakiklar sonra>>> Ahlaksızca bizi dinliyor bu suctur

angel75

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Yolsuzluk ve rüşvet de istifa getirir medeni ve Demokrasi olan ülkelere Bakınız.

aaa lütfen.. kanıt var mı? hepsi montaj :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bugün

Montaj Monaj bunlar eyyy %50 im montaj bu montaj.

Yarın

Bunlar ahlaksız bunlar bizi dinliyor

Ertesi Gün

Ben Böyle birşey demedim devamıı>>> dakiklar sonra>>> Ahlaksızca bizi dinliyor bu suctur

en beğendiğim kısım: bizi dinliyorlar SUÇTUR... eee yapılan o konuşmalar? dinlemek IN konuşmak OUT!

kosasker

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Vaaay konu yine yolsuzluk iddiaları ile beraber hükümete dönmüş. Süper.

KK ve Sarıgülün yolsuzlukları da bir aklansa. Sahi Chp genel merkezinde Sarıgülün dosyası vardı ne oldu?

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
İzmir'de oyumuzu arttırdık diyor. Neye göre artış var? CHP 5 puan oy kaybetti, AKP 7 puan oy yükseltti. Ayrıca MHP ve AKP'nin kazandığı yalaşık ilçe var.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Her seçimde olduğu gibi kimse biz kaybettik demedi.Hiç kimse kaybetmemiş,ne kadar ilginç %33.3333... şeklinde gidiyor da ben mi göremiyorum ? Kaybetmemişler,ne kadar komik :D Etmesini istemem zaten,başarılı (!) olmuşlar,sonra başarısız olurlar :)

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bence de istifa etsin.Cumhuriyet Halk Partisi daha iyi genel başkanlara layık.Hükümet karşısında da sönük kalıyor.Çaresizlikten paralel devletle bile iş birliği yapıp ülkenin güvenliğini hiçe sayı.

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Başkanlık kalıcı değildir biri gelir biri gider
Karar milletindir

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bence Kemal Kılıçdaroğlu'dan daha önemli bir konu var o da yaşadığımız ülkenin geleceği. Bu gidişle güzel günler bizi beklemiyor

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Görünen o ki herşeye karışıp, iptal davaları açmakla olmuyor bu işler.Bir de demez mi "Başarısızlık değil" diye. Sanki sandığa gömülen benim de hiçbirşey olmamış gibi hala devam ediyor. Hay hay bizim için ne hoş. Bunlar bu zihniyetle gittikleri sürece AK Parti her zaman iktidarda kalır...

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Kesinlikle doğru bir tespit.

Bununla beraber 3 dönem şartından dolayı başka birinin daha istifa edip etmeyeceği konuşuluyor. O da "irade" ister. Demokrasilerde "seçimden birinci çıkmayan istifa eder" gibi bir kural yoktur, ama 3 dönemden fazla kalmayacağım diye söz verenin istifası ise demokrasinin değil, mertliğin gereğidir.

Vay be ne güzel konuştun sen öyle! Bunu mertlikle nasıl bağdaştırdın ben onu merak ediyorum? Bazı "alim" müsveddesi kuklalarına ve ulus-devlet zihniyetinden çıkamamışlara inat, ben de en az 1 dönem daha kalmasını istiyorum. Ve benim gibi düşünenler de azımsanamayacak kadar fazla.

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Vaaay konu yine yolsuzluk iddiaları ile beraber hükümete dönmüş. Süper.

KK ve Sarıgülün yolsuzlukları da bir aklansa. Sahi Chp genel merkezinde Sarıgülün dosyası vardı ne oldu?
Antalya'da da Akaydın aynı meseleden davalı,Türel'in yaptığı hafif rayın 2 aylık kazancı kendi maliyetini karşılıyor,ama işe Akaydın 5 senedir geldi,hala tramvayın borcunu ödeyemediği için yatırım yapamamış Antalya'ya :) Trilyon para çalmış diyorlar,ben bilmem :p

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Kendi istediği ile mi geldi ki sanki istifa etsin. Şimdi altyapı hazırlanıyor. Abileri sen git artık sarıgül gelecek dedin an istifa edecek.

Türe

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Sarıgül gelir heralde.
Hâlâ başarısızlık değil diyor ya adam çok başarılı gerçekten. Güldürmede...

Evet. Çok başarılı. "Karalama Siyaset" bilgisi çok geniş vesselamın. Bişey yaptığı yok. Böyle muhalefet olacaksa olmasın.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
698
O koltuğa nasıl geldiği belli istifa etmez zamanı gelince yollarlar

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
İstifa mı?
Hemde Kılıçdaroğlu..
O istifa etmeyide beceremez.:laugh:

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Vay be ne güzel konuştun sen öyle! Bunu mertlikle nasıl bağdaştırdın ben onu merak ediyorum?

Şöyle bağdaşıyor: hak üzere sözünü tutana mert, bir hak olmadan sözünden dönene namert denir.

Siyasetçilerin sakız gibi "şu kadar oy almazsam giderim" lafı hepsinin ağzında. Bunu söylemeyen kaç tane siyasetçi var? Şu anki muhalefet Bahçeli ve Kılıçdaroğlu da bunlardan ikisi. Bütün "demokrasi" oy üzerine kurulu; sadece bu iddialaşma bile bizim ülkemizde siyasetin kalitesizliğini ortaya koyuyor. Nasıl bağdaştırdık biraz daha derine inelim; şu anda ne alakayla Kılıçdaroğlu istifa edecek mi etmeyecek mi diye konu açmış konuşuyoruz? İşte aynı ve daha kuvvetli alakayla da Erdoğan'ın istifası söz konusudur. Bakalım, görelim.

ohranus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İstifa edecek biri varsa oda Erdoğan'dır ki o da imkansız gözüküyo ama ayağı bir kaysın biter o adam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...