Kemal Kılıçdaroğlu İktidar Olunca Yapacağı İlk İşlerden Birini Açıkladı !

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

CHP lideri Kılıçdaroğlu, her muhtara bir özel kalem atayacağını ve iktidar olduklarında ilk işlerinden birinin bu olacağını söyledi. Kılıçdaroğlu, "Sizin bir makam odanızın olması, bilgisayarınızın olması ayıp mıdır?" ifadelerini kullandı.​

"VALLAHİ DE BİLLAHİ DE İLK İŞLERİMİZDEN BİRİ SİZLERE PERSONEL TAHSİS ETMEK"

Kemal Kılıçdaroğlu, 82 değişik kanunda, 354 maddede muhtar adı geçtiğini ancak bunlardan muhtarların haberdar olmadığını belirtti. Muhtarların temel kanunu olması gerektiğini aktaran Kılıçdaroğlu, bununla ilgili bir kanun teklifi hazırladıklarını ve Meclise sunduklarını bildirdi.

Muhtarlara birer personel görevlendirilmesi yönündeki açıklamasını yineleyen Kılıçdaroğlu, "Vallahi de billahi de iktidar olduğumuzda ilk işimizden birisi sizlere birer personel tahsis etmek. Dışarıda 10 milyon işsiz var, diplomalı. Açarsın sınavı, hangi muhtarı tercih ederse orada başlar. Sizin bir makam odanızın olması, bilgisayarınızın olması ayıp mıdır?" diye konuştu.

Not: Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz. Bu kadar kesin konuşması sözler vermesi yeminler etmesi flan. Hangi Çağda yaşıyoruz Muhtarlık mı kaldı her iş artık online oluyor E devlet üstünden oluyor. Muhtarlara fazladan KPSS ile yanına adam atamak nedir :( Oraya bir devlet memuru atadığın zaman onun maaşı en az 5 bin TL olmalı üstüne sosyal hakları yan hakları ile en az devlete maliyeti 8-10 bin TL neden devlete ekstra külvet yükleniyor. Zaten muhtarlık seçim ile oluyor beğenmeyen yapmasın millet muhtar olmak için birbirini çiğniyor neredeyse üstüne birde onlara yardımcı atamak makam odası tahsis etmek özel Bilgisayar tahsis etmek flan nedir bana aşırı saçma ve gereksiz masraf geliyor.

Not2: Bu yolla işsizliğide bitireceğini sanıyor gerçekten şu ülkeye kaliteli bir Muhalefet partisi lazım :(

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Sırtında yumurta küfesi yok ne de olsa. Bol keseden sallıyo. 1 kişiyi bile işten atmayacaklarına dair kameralar önünde namus sözü veren bunlar değil miydi?

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Kazanırsa, muhtarlara birer tükenmez kalem dağıtır, sözümü tuttum der.
İşsizleri düşünüyorsa önce Mersin'de işten atıp, yerine başkalarını koyduğu 3500 işçiye çözüm bulsun.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Bu mudur işsizliğe çözüm yahut bir nebze nefes. Biz iktidarı eleştiriyoruz fabrika liman şu bu kurması için. Ana muhalefete bak

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Eleştirdiğin birşeyse doğru yapıyor diyorum ?

Konuyu okumadım

Tam sana yakışan bir cevap işte. ( 10-12 yaşında birisi olsa oda bu yorumu yapardı heralde )

Birazcık mantıklı düşünüp sundan sundan diye açıklasan mesela ! Ama yok işte ne yaparsın.

Not: Allah şu ülkeye muhalifinde iyisini ve azcık mantıklı düşünen ve yorum yapanını verseydi keşke...

Son düzenleme: