Keenetic Extra DSL AC1200 Wifi de düşük hız sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Teknolojik Onur

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Toplam 100 metrekare dubleks dairede oturuyorum. (50 metrekare alt,50 metre kare üst) 35 mpbs'lik Türknet VDSL paketini kullanıyorum. Kablolu teste sıkıntı yok. Modem evin tam ortasında bende modemin bulunduğu yerin tam üst katındayım. Telefonu parkeye bıraktığımda 30 mpbs rahat alıyorum. ama onun dışında masa üzerinde, yattığım yatakta hız testi yaptığımda 20 mpbs zor alıyorum.:(:( Telefonda konuştuğum destek ekibindeki eleman modemi mümkün olduğunca üste konumlandırın, dedi. Modem sehpanın üzerinde ama duvara yakın. Modemi iade etsem bu fiyatta bundan daha iyisini bulamam. Siz ne düşünüyorsunuz ?

Önceki deneyimim Huawei HG531s V1 ile 16 mpbs ADSL paket kullanıyordum. Sıkıntı yaşamıyordum. Nedir bunun sebebi ?

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Bende aynısını kullanıyorum çekim alanı bence de düşük ama bundan daha iyisi bulunamaz onun için mi wifi pro güçlendirici aldım çekmediği yerlerde ona bağlanıyorum sorun çözülüyor.

Teknolojik Onur

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bende aynısını kullanıyorum çekim alanı bence de düşük ama bundan daha iyisi bulunamaz onun için mi wifi pro güçlendirici aldım çekmediği yerlerde ona bağlanıyorum sorun çözülüyor.
Üst kata çıktığım zaman en fazla 1 çubuk düşüyor. Arada full çekiyor ama hızı düşüyor yinede telefonda wifi simgesine de aldanmamak lazım yanılma payı yüksek. Aynı fiyat bandında Asus, Zyxel alsam hiç çekmeycek demekki. Daha önceden aldığım TP-LINK Archer C20 AC750 Acces Point /Router almıştım. Modem ve Acces Pointin Wirelles SSID' sini aynı yaptım. Hangisi daya iyi ise otomatik bağlanıyor.

Anomali bebe

Asistan
Reaksiyon puanı
89
şöyle yap bir tane modem bul tam aynısından ondan sorna onu router veya acces olarak kullan ama nerede oturucaksan orada kullan

Teknolojik Onur

Asistan
Reaksiyon puanı
7
şöyle yap bir tane modem bul tam aynısından ondan sorna onu router veya acces olarak kullan ama nerede oturucaksan orada kullan
Bu yaptığım yöntem işimi görüyor. Keenetic ileride bir modem daha çıkarırsa elde kalanı wifi mesh sisteminde kullanırım.

Anomali bebe

Asistan
Reaksiyon puanı
89
Başka modemlerde tak onlarda dene 2.4 ghz bandında yayın yapıyor eyer bütçe varsa başka güzel bir modem veya router bul onu al