Kedim Ailemi Kızdırıyor

Bu konuyu okuyanlar

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Merhaba arkadaşlar dün yeni bir kedi aldık ve ismini Mars koyduk. Çok tatlı bir kedi ama dün akşam eve geldiğinden beri ailemi kızdıracak davranışlarda bulunuyor ve ben onu başka birine vermelerinden korkuyorum. Bana hiç agresifliği yok yanımda duruyor bana kendini sevdiriyor bacaklarıma sürtünüyor. Ama aileme öyle değil. Annem çiçekleri çok seven bir insan ve bu yüzden evimiz çiçeklerle dolu. Mars eve geldiği gibi annemin çiçekleriyle uğraşmaya başladı. Yani kısaca çiçekleri yemeye çalıştı. Tabi annem kızdı ona. Tırnakları çok uzamış bu yüzden istemli veya istemsiz her yeri tırnaklıyor. Gece uyumadı oysa bize alırken uyuyan bir kedi olduğu söylenmişti (tanıdığımız birinden aldık). Ailemi daha ilk gün olduğuna ve alışamadığına ikna etmeyi başarmıştım ki hiçbir sebep yokken annemi ısırmaya başladı. Öylece yanında yatarken. Kedimden ayrılmak istemiyorum lütfen yardım edin. ?

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Kedidir Ne Yapsa Yeridir : )
Biraz Zamana Ihtiyaci(niz) Var. Zamanla Düzelecegi Kanaatindeyim. Ailenizi ve Tepkileri Algiladikca Sorunlar Birbir Duzelir Diye Dusunuyorum.

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Ailem kararını verdi bile, yollayacaklar başka birine. Ben de söyledim zaman vermelerini ama sabredemediler. Bir iki yeri tırmaladı annem çıldırdı.

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Merhaba arkadaşlar dün yeni bir kedi aldık ve ismini Mars koyduk. Çok tatlı bir kedi ama dün akşam eve geldiğinden beri ailemi kızdıracak davranışlarda bulunuyor ve ben onu başka birine vermelerinden korkuyorum. Bana hiç agresifliği yok yanımda duruyor bana kendini sevdiriyor bacaklarıma sürtünüyor. Ama aileme öyle değil. Annem çiçekleri çok seven bir insan ve bu yüzden evimiz çiçeklerle dolu. Mars eve geldiği gibi annemin çiçekleriyle uğraşmaya başladı. Yani kısaca çiçekleri yemeye çalıştı. Tabi annem kızdı ona. Tırnakları çok uzamış bu yüzden istemli veya istemsiz her yeri tırnaklıyor. Gece uyumadı oysa bize alırken uyuyan bir kedi olduğu söylenmişti (tanıdığımız birinden aldık). Ailemi daha ilk gün olduğuna ve alışamadığına ikna etmeyi başarmıştım ki hiçbir sebep yokken annemi ısırmaya başladı. Öylece yanında yatarken. Kedimden ayrılmak istemiyorum lütfen yardım edin. ?
YouTube da belalı kedim diye bir program var orda sorunları olan veya değişen kedilerle alakalı şeyler anlatılıyor izlemeni tavsiye ederim yararlı bilgileri var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ailem kararını verdi bile, yollayacaklar başka birine. Ben de söyledim zaman vermelerini ama sabredemediler. Bir iki yeri tırmaladı annem çıldırdı.
Geçmiş olsun üzüldüm. Benim prensesim 4 yıldır bizimle biz hareket etsin diye uğraşıyoruz yemek yemek ve uyumak tek derdi 9.5 kilo kendisi ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Aldığınız kedi kaç aylık?

Reaksiyon puanı
6,381
Aile bireyleriniz belki 1 ay boyunca mamasını ve suyunu versin siz vermeyin, hatta mümkünse onu sadece onlar oynatsınlar. Kedi bu sayede onlara güven duyar. Zamanla onlar ile oyun oynarken (Eğer yapmıyorsa) yere sırtüstü yatıp karnını gösterir bu onlara güven duyduğunu gösterir. Siz onu o istediği zaman tabii ki sevin ona ilgi gösterin ki sizden soğumasın.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Kedi çoktan belli alışkanlıklar kazanmıştır. Belki önceki evinde elle çok oynatıldı ondan ellere saldırma alışkanlığı kazanmış olabilir. Eğer gerçek manada kedi eğitip bakmak istiyorsanız 3-4 aylıkken sahiplenmenizi tavsiye ederim.

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Kedi çoktan belli alışkanlıklar kazanmıştır. Belki önceki evinde elle çok oynatıldı ondan ellere saldırma alışkanlığı kazanmış olabilir. Eğer gerçek manada kedi eğitip bakmak istiyorsanız 3-4 aylıkken sahiplenmenizi tavsiye ederim.
Sağolun tüm cevaplarınız için keşke ailemi ikna edebilseydim.:disappointed:

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Vermeniz iyi olmuş.Size alışıp ortama uyum sağladıktan sonra ayrılması onun için zor olurdu.Bu tarz durumlarda maalesef insanlar onları sokağa atmak gibi durumlara başvuruyor bir heves kedi köpek alıp sonra onu geri unuttuğu ortama bırakmak en kötüsü her şeyiyle baştan kabul ederek girmeli bu işlere kediler öyle uyuma garantili olmazlar :) Can sonuçta hepsi ayrı bir karakterde miyavlar,sağı solu dağıtır, deli gibi koşar, tırmalar,kumunu sağa sola saçar,kusar,tüy döker:) Bunların yanında ona hala tahammül edebilirseniz çok tatlılardır.Ama bunları düşünmeden kedi köpek sahiplenmemeli.