KDE Dağıtımı Önerisi

KDE masaüstü ortamını kullanan aşağıdaki dağıtımlardan hangisini önerirsiniz?

• Netrunner

Kullanılan: 0 0.0%
  • KaOS

Kullanılan: 1 11.1%
  • Kubuntu

Kullanılan: 4 44.4%
  • GeckoLinux

• KDE neon

• Linux Mint KDE

Kullanılan: 2 22.2%
  • Manjaro KDE

Kullanılan: 2 22.2%
  • Diğer (yorumlarda belirtiniz.)

• Kullanılan toplam oy
    9

Bu konuyu okuyanlar

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,858
Benim oyun Mint`e gitti. Haberiniz olsun :)

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Kubuntu. Zira mintin KDE desteği çoktan bitti ve daha sade olan benim için daha iyidir. İstersen safkan KDE dağıtımı olan Pisi Linuxa ve Chakra Linuxa bakabilirsin. İkisi de müthiş kalitelidir KDE optimizasyonu konusunda ama paketleri çok kısır. Debian'da KDE kullanıyorum ve fazlasıyla memnunum bu sırada.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Kubuntu. Zira mintin KDE desteği çoktan bitti ve daha sade olan benim için daha iyidir. İstersen safkan KDE dağıtımı olan Pisi Linuxa ve Chakra Linuxa bakabilirsin. İkisi de müthiş kalitelidir KDE optimizasyonu konusunda ama paketleri çok kısır. Debian'da KDE kullanıyorum ve fazlasıyla memnunum bu sırada.
Cevabınız için teşekkür ederim. Daha önceden Pisi Linux KDE'yi yüklemiştim. Ama hızından pek memnun olamamış ve biraz da garipsemiştim.
Bir de ben internette bu konuyu araştırdığımda bir sitede Netrunner önerilmiş(editör tavsiyesiydi galiba). Sizce Netrunner nasıldır?
DistroWatch.com: Netrunner

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Cevabınız için teşekkür ederim. Daha önceden Pisi Linux KDE'yi yüklemiştim. Ama hızından pek memnun olamamış ve biraz da garipsemiştim.
Bir de ben internette bu konuyu araştırdığımda bir sitede Netrunner önerilmiş(editör tavsiyesiydi galiba). Sizce Netrunner nasıldır?
DistroWatch.com: Netrunner
Daha önce bu forumda birisi bayağı bayağı iyi olduğunu falan söylüyordu ve herkesin kullanması gerektiğinin üstünde duruyordu. Muhtemelen 6 yıl öncesi falandı. Sonra hiç duymadım konuyu.
--- Gönderi Güncellendi ---
Sanırım o kişi @karizmaxi idi. Hatta mageiaya da göz atabilirsin, adamın nickini hatirlayinca aklıma geldi şimdi. :D

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Manjaro

Bu arada Mint KDE tabanlı dağıtım üretmeyecek artık, isteyen başka bir masaüstü yükledikten sonra KDE depoları aracılığıyla paket yöneticisinden indirebilecek ama iso olarak gelmeyecek.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
yanlış hatırlamıyorsam nethunter ölüydü hortlatmışlar sanırım :).
hepsini deneyin beğendiğinizi kullanın, ben slakware kullanıyorum kde 4.14 default geliyor ve denediğim hiçbir dağıtımda kdenin bu kadar stabil ve performanslı çalıştığını hatırlamıyorum, karar sizin.
KaOS un 64 bit inadı olmasa yazdıklarınız içinden tereddütsüz KaOS derdim.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
yanlış hatırlamıyorsam nethunter ölüydü hortlatmışlar sanırım :).
hepsini deneyin beğendiğinizi kullanın, ben slakware kullanıyorum kde 4.14 default geliyor ve denediğim hiçbir dağıtımda kdenin bu kadar stabil ve performanslı çalıştığını hatırlamıyorum, karar sizin.
KaOS un 64 bit inadı olmasa yazdıklarınız içinden tereddütsüz KaOS derdim.
Hocam Debian kurdurdum millete sudo çalışmıyor diye dağıtımı sildiler bence çok Slack falan demeyin. :D

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Hocam anketteki Nethunter değil Netrunner. :)
bilinçaltım hortlamış diyelim...

Hocam Debian kurdurdum millete sudo çalışmıyor diye dağıtımı sildiler bence çok Slack falan demeyin. :D
Üstad Slackware'i isteyen kursun istemeyen kurmasın zaten herkese kurdurmak gibi bir amacım-derdim yok, ancak millet varlığından haberdar olsun dün türeyen dağıtımlarla kıyaslama yapmasın varlığını bilsin yeter.

Birgün Linux'un cicili bicili görüntüsünün arkasına bakmak ve linuxu gerçek anlamda öğrenmek isterlerse Debian, Centos veya Slackware kursunlar yeter.

Bu arada eronise nooolmuş bilen var mı?

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
eronis özel durumları sebebi ile aramızdan ayrıldı maalesef sıkıntı yok yasaklı yazıyor diye yanlış anlamayın

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,858
eronis özel durumları sebebi ile aramızdan ayrıldı maalesef sıkıntı yok yasaklı yazıyor diye yanlış anlamayın
Ne zamandır söylemek istiyordum yanlış anlaşılır diye söylemiyordum. İNŞAALLAH döner aramıza yeniden.