Kazık Yedim Abi Ya

nexushd2

Üyecik
bilgisayarcıdan 2.el nvidia gt430 aldım geri vermek istiyorum 170 tl vermiştim 70 e alırım diyor ne yapacağım zatn ekran kartının değeri 80 100 lira felanmış kazık da yedim

Kadima

Rektör
Polisin yapabileceği bir şey yok ki. Ortada yasal olmayan bir şey yok. Ürün fiyatını bilerek almışınız. Almadan önce bir araştırma yapmalıydınız. Geçmiş olsun.

Polisin yapabileceği bir şey yok ki. Ortada yasal olmayan bir şey yok. Ürün fiyatını bilerek almışınız. Almadan önce bir araştırma yapmalıydınız. Geçmiş olsun.
iyi niyeti kötüye kullanma var kötü amaçla yapılan dolandırıcılık var abd'de suç en azından polisle gitsin gözünü korkutsun.

kmurat

Dekan
Ticarette ucuza alınır, pahalıya satılır. Aynı fitaya satılarak kâr edilmez. Fatura veya fiş verdiyse, ödenmiş vergisi de var. (Vermediyse, ikiniz de suç işlemiş oluyorsunuz) Başka bir tane ile değiştirmeyi dene, zararını azalıtırsın.

Ɲevermore

Profesör
Ben bu malı şu fiyata satarım öteki o malı bu fiyata satar yani kimse kimsenin malına karışamaz biraz araştırma yapsaydın.

honline

Profesör
bilgisayarcıdan 2.el nvidia gt430 aldım geri vermek istiyorum 170 tl vermiştim 70 e alırım diyor ne yapacağım zatn ekran kartının değeri 80 100 lira felanmış kazık da yedim
İyide kartı ne zaman aldın ve ne kadar süre sonra geri vermek istedin? mesajında öyle bir yazmışsınki sanki eve gidip geri gelmiş iade etmek istiyormuşsun gibi anlaşılıyor.

zaza_yk

Üyecik
Senin yediğin kazığı tüm Türkiye yiyor. Cep Telefonunu gidip 2500 tl ye alıp 1800 e satıyorlar . :) Senin kazık küçükmüş. :) Sende küçüksün büyük ihtimal . :) Büyüyünce unutursun kardeşim.. :)

Kanuni olarak aşırı yararlanmaya(gabin) maruz kaldığını savununabilirsin. Bulunduğun ilçedeki kaymakamlıkta Tüketici Hakem Heyeti vardır faturanla beraber ona basvur.

ErwinSmith

Rektör
Onursal Üye
Gercekten ürüne faturanla basvur diyenlere şaşıyorum ürün 2. El 5 yil öncesinin ürünü, arastirmayip pahaliya alinuyorsa suç tuketicidedir. Serbest ticaret denen bir sey var isterse 20 ye alir 200 e satar

Bir eğer sen bir mali tacirden alıyorsan o tacir sana fatura veya eşdeğeri yani fiş vermek zorundadır.

İki kanun tecrübesizliği sebebiyle zarara dusen tarafı korur. TBK m.28. Burada da arkadaşın açıkça tecrubesizliginden yararlandığı için yapılan sözleşme gabin ile sakattır taraflardan gabine maruz kalanın talebiyle bu sözleşme iptal edilebilir. Oluşan sorunun çözümü de işlem bir tüketici işlemi olduğu için Tüketici Hakem Heyeti tarafından sağlanır.

Ben de öyle kafasına göre giren kazıkla takıl diyenlere şaşırıyorum.

Son düzenleme: