Kaz Dağları’nda zayıflama kampı

Bu konuyu okuyanlar

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Alplerden sonra, dünyanın en iyi oksijenine sahip ikinci yer olarak tanınan Kaz Dağları’nda yeni başlatılan zayıflama kampına katılan yerli ve yabancı turistler, 4 günde 3’er kilo verdi.
kaz-daglarinda-zayiflama-kampi-486236-664x354.jpg

Orman Bakanlığı gözetimindeki Darıdere Kaz Dağları Milli Parkı’nda yaklaşık 1 hafta önce başlatılan ‘Zayıflama Kampı’na katılanlar, ilk 4 günde 3 kilo vermenin sevincini yaşıyor. Dünyanın en iyi oksijen deposu olan ve doğal cazibesiyle görenleri kendine hayran bırakan Kaz Dağları’ndaki kamp sahasında isteyenler butik otelde konaklıyor, isteyenler de kendi çadırlarında, yada karavanlarında kalabiliyor. Keşfedilmemiş doğal güzellikleri insanlığa sunan Darıdere Tabiat Parkı, 700 metre rakıma sahip ve Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk tatil beldesine de 22 kilometre uzaklıkta. Bin dönümlük yeşil alanın yer aldığı tabiat parkında, doğal şelaleler, travertenler, şifalı kaynak su pınarları bulunmakla birlikte, işletme, kendi doğal kaynaklarıyla elektrik enerjisini üretiyor. Ayrıca, işletmede sunulan yemekler de, bölgede organik olarak üretilen bitki ve sebzelerden sağlanıyor.

“Burada kilo vermek çok rahat ve kolay”
Çanakkale’yi Balıkesir’e bağlayan E-87 Karayolu üzerindeki Altınoluk’un üst kısmındaki Narlı Mahallesi’nin (Köyü) içinden geçilerek ulaşım sağlanan Darıdere Tabiat Parkı’nda doğayla iç içe zayıflamanın ve tatil yapmanın keyfini çıkartan İranlı Mahyar Shahbazi, “Ben İran’dan, Kaz Dağları’na zayıflamak ve tatil yapmak için geldim. Burası doğanın kendisi ve bol oksijenli. Burada çok iyi zayıflıyoruz. Çok faydasını görüyorum. Ben 4 gündür buradayım ve 4 günde 3 kilo verdim. Tüm Türklere ve yabancı kişilere burasını tavsiye ediyorum. Buraya gelsinler, yürüyüş yapsınlar, gezsinler ve faydasını mutlaka göreceklerdir. Burada kilo vermek çok rahat ve kolay” dedi.
Bazıları Antalya’dan ve değişik ülkelerden gelen diğer katılımcılar da, “Buraya, zayıflamak ve tüm yılın yorgunluğunu atmak için geldik. Oksijenin bolluğunu duyduk ve onun için buradayız. 4 günde 3’er kilo verdik ve beyin olarak ta dinlendik. Güzel bir kamp alanı, yürüyüş alanları, restoranı var. Hocalarımız da çok iyiler. Herkese tavsiye ediyoruz” dediler.

Darıdere, doğal bir şifa merkezi konumunda

Keşfedilmemiş bir doğal cennet olarak uzun yıllar saklı kalmış, akabinde Milli Parklar’a ve Orman Bakanlığı’na bağlı olarak ihaleye açılmasıyla, Kazdağı Turizm Ltd. Şti. tarafından 40 yıllığına, tüm haklarını devralmış olan Darıdere Milli Park alanı, ziyaretçilerine konaklama, yeme, içme, grup organizasyonları, toplantı, davet, açık hava konserleri, kır düğünü mekanı, butik otel, kamp, meditasyon, yoga, sağlık turizmi, şifa merkezi olarak her türlü hizmeti sunuyor.
Darıdere Tabiat Parkı’na gelenler, burada doğal göletlerde yüzebiliyor, şelalelerde yıkanabiliyor, şelale altında serinleyebiliyor, Mıhlı Çayı’nın da içinden geçtiği nehir kenarında huzur bularak dinlenebiliyor, mangal yapabiliyor, doğa yürüyüşüne çıkabiliyor. Grup olarak gelindiğinde ise özel eğitmen eşliğinde doğada yoga ve meditasyon yapabiliyor, zayıflama kampına katılabiliyor. Darıdere’de, şifa turizmi olarak ise; Doğal ortamda uzun dönem konaklanarak, astım tedavisi ve kalp rahatsızlıkları için doğal bir şifa merkezi olarak iyileşmelerini hızlandırıyor. Bunların dışında, bio enerji, kuantum, nefes, acmos ve evrensel enerji terapisi almak isteyenlere de önceden rezervasyon yaptırmak kaydıyla dönemsel olarak toplu veya bireysel terapi ve eğitimler uygulanabiliyor.
İşletmeci Deren Sarı ise, Darıdere Milli Park alanı ile ilgili genel bilgiler vererek, herkesi sağlıklı yaşam için Kaz Dağları’na beklediklerini söyledi.

İHA