Soru Kaspersky Antivirüsü Önerir Misiniz?

Bu konuyu okuyanlar

CharliesBoth

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Merhabalar öncelikle bilgisayarıma bir antivirüs programı aradım ve araştırmalarıma göre kasperskyi indirmeye karar verdim fakat çalışma bakımından önerir misiniz? Bilgisayar performansını düşürür mü? (ücretsiz versiyonu)

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Öneririm de kaspersky en baba pc yi bile yoruyor. Bence eset yükleyip ayda 1 kaspersky kurup silmek daha mantıklı her zaman için

CharliesBoth

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Öneririm de kaspersky en baba pc yi bile yoruyor. Bence eset yükleyip ayda 1 kaspersky kurup silmek daha mantıklı her zaman için
anladım sağol
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güzeldir ama Malwarebytes de öneririm.
tamamdır sağol

genel olarak bilinçli bir kullanıcıyım windows defenderda var zaten bilgisayarda defender yeterli mi

berke0007777

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Öncelikle defender tek başına kullanılamaz. Eksik alır. Kaspersky bana göre ve birçok kişiye göre şu anda dünya üzerindeki açık ara en iyi antivirüs.
Malwarebytes, esed, comodo vs. bunların false positive verdiğini gördüm ama kaspersky ne yapacağını çok iyi biliyor.
Mesela Torrent dosyası indirdin. Malwarebytes False positive verebiliyor ama Kaspersky bilgisayarınıza zarar verebilecek yazılım olduğunu belirtiyor.

Kaspersky kullan.

CharliesBoth

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Öncelikle defender tek başına kullanılamaz. Eksik alır. Kaspersky bana göre ve birçok kişiye göre şu anda dünya üzerindeki açık ara en iyi antivirüs.
Malwarebytes, esed, comodo vs. bunların false positive verdiğini gördüm ama kaspersky ne yapacağını çok iyi biliyor.
Mesela Torrent dosyası indirdin. Malwarebytes False positive verebiliyor ama Kaspersky bilgisayarınıza zarar verebilecek yazılım olduğunu belirtiyor.

Kaspersky kullan.
arkadaşımın dediğine göre kaspersky var ondada yani biraz performansı düşmüş pcsinin genel olarak performans düşüşü bulunuyor mu kasperskyde

berke0007777

Doçent
Reaksiyon puanı
654
arkadaşımın dediğine göre kaspersky var ondada yani biraz performansı düşmüş pcsinin genel olarak performans düşüşü bulunuyor mu kasperskyde
Sonuçta çalışıyor ve açtığın siteleri, yüklediğin dosyaları anlık tarıyor. Sistemin çok iyi değilse kapat mesela bilmediğin bir siteye giriyorsun ya da dosya indiriyorsun o an aç.

CharliesBoth

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Sonuçta çalışıyor ve açtığın siteleri, yüklediğin dosyaları anlık tarıyor. Sistemin çok iyi değilse kapat mesela bilmediğin bir siteye giriyorsun ya da dosya indiriyorsun o an aç.
anladım sağol

genel olarak çok dosya veya program indirmeyen biriyim hatta hiç indirmiyorum sadece görsel, müzik, video vb. indiriyorum pcye defender yeterli kalmaz mı

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930

Kaspersky kullan.
Tt mcafee plus veriyor galiba bazı paketlerde ücretsiz olarak o nasıl hocam

berke0007777

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Tt mcafee plus veriyor galiba bazı paketlerde ücretsiz olarak o nasıl hocam
Kötü bir antivirüs değil ama bi kaspersky etmez :)

anladım sağol

genel olarak çok dosya veya program indirmeyen biriyim hatta hiç indirmiyorum sadece görsel, müzik, video vb. indiriyorum pcye defender yeterli kalmaz mı
Defender eskisi kadar kötü değil ama çok bir sey bekleme, keylogger girip bilgilerini süpürse olan sana olur. Çok güvenme defendera