kasmayan oyunlar durduk yere kasmaya başladı

Bu konuyu okuyanlar

redqnight

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
birkaç gün önce sorunsuz şekilde doom oynuyordum fps 35-40 civarlarındaydı ama şimdi 15 fps nin üstüne çıkmıyor ilk 30 sn fps yine 30 üstünde ama bir dakika geçmeden tekrar 15 10 fps ye düşüyor sürücülerin hepsi güncel virüs falan da yok laptopa format attım ama yine değişen birşey yok tüm oyunlarda bu kasma geçerli normalde hiç kasmayan oyunlarda kasmaya başladı Life is strange oynarken bile kasıyor ne yapsam düzelmedi bi yardım edebilir misiniz ? Belki varrsayılan olarak intelin ekran kartını kullanıyordur dedim fakat görev yöneticisine baktığımda nvidia ekran kartını kullanıyor gösteriyor ama aygıt yöneticisinden nvidia yı devredışı bıraktığımda bi değişme olmazken intel i devre dışı bıraktığımda oyunun yüklenmesi bilebayağı sürüyor. Tomb raider oynarken yapmıştım bunu intel i devredışı bıraktığımda görev yöneticisinde nvidia çalışmıyor gözüküyor
Adsız.png

Son düzenleme:

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
birkaç gün önce sorunsuz şekilde doom oynuyordum fps 35-40 civarlarındaydı ama şimdi 15 fps nin üstüne çıkmıyor ilk 30 sn fps yine 30 üstünde ama bir dakika geçmeden tekrar 15 10 fps ye düşüyor sürücülerin hepsi güncel virüs falan da yok laptopa format attım ama yine değişen birşey yok tüm oyunlarda bu kasma geçerli normalde hiç kasmayan oyunlarda kasmaya başladı Life is strange oynarken bile kasıyor ne yapsam düzelmedi bi yardım edebilir misiniz ? Belki varrsayılan olarak intelin ekran kartını kullanıyordur dedim fakat görev yöneticisine baktığımda nvidia ekran kartını kullanıyor gösteriyor ama aygıt yöneticisinden nvidia yı devredışı bıraktığımda bi değişme olmazken intel i devre dışı bıraktığımda oyunun yüklenmesi bilebayağı sürüyor. Tomb raider oynarken yapmıştım bunu intel i devredışı bıraktığımda görev yöneticisinde nvidia çalışmıyor gözüküyor Ekli dosyayı görüntüle 58096
Aynı sorun bendede var.

Arwivi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben şahsen Windows'un halt yemesi olarak görüyorum. Daha önce GTA 5'i sorunsuz oynayıp bitirmişken bir ara gelen büyük Windows 10 güncellemesinden sonra oyun hem geç açılmaya başladı, hem kasmaya başladı hem de bir süre sonra yetersiz bellek diyip oyundan atmaya başladı. Sanırım elden bir şey gelmiyor.