Kasap, nehir kenarında hayvan leşini parçalarken yakalandı

amesfa

Dekan
Onursal Üye
Kasap, nehir kenarında hayvan leşini parçalarken yakalandı


ADAPAZARI’nda besicilerin çeşitli nedenlerle öldükleri için Sakarya Nehri kenarına attıkları hayvan leşlerini parçalayıp, etlerini otomobilinin bağajına koyduğu belirlenen bir kasap ihbar üzerine yakalandı.
Küpçüler Mahallesi Sakarya Nehri kenarında bir kişinin ölü ineği parçaladığına ilişkin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne gelen ihbar üzerine, Zabıta Müdürlüğü ve Çevre Müdürlüğü ekipleri Sakarya Nehri kenarına gittiklerinde kasap H.U.’yu elinde bıçak, bir hayvan leşini parçalarken yakaladı. H.U.’ya ait 34 R 7109 plakalı otomobilinin bagajında da hayvanın etleri bulundu.
Olay yerine gelen veteriner hekimin yaptığı incelemede, kasap H.U.’nun parçaladığı hayvanın, önceden ölmüş leş olduğu belirlendi. Otomobildeki etlere el koyan Zabıta ekipleri, etleri imha etmesi için kasaplar odasına teslim ederken, kasap H.U, “Ben hayvanın derisini almak için kesiyordum'' diyerek kendisini savundu.

ZABITA 108 YTL CEZA KESTİ

Büyükşehir Belediyesi Çevre Müdürü Necdet Başoğlu ihbar üzerine gittiklerinde olayı gördüklerini söyleyerek, “Hayvanı veteriner hekimimiz inceleyip ölü olduğunu söyledi. Bu hayvanı da kasaplar odasına teslim ettik. İmha edecekler. Zabıta ekipleri kabahatlar kanununa göre 108 YTL Para cezası kesti. Çevre Orman ve Tarım Müdürlüğü de ayrı ayrı ceza kesecek'' dedi.

kaynak
 

onair

Profesör
Onursal Üye
İmha edecekler. Zabıta ekipleri kabahatlar kanununa göre 108 YTL Para cezası kesti. Çevre Orman ve Tarım Müdürlüğü de ayrı ayrı ceza kesecek'' dedi.

çok caydırıcı bir cezaymış 108 YTL. Kırmızı ışıkta geçsen daha fazla ceza yiyorsun, adam insan sağlığıyla oynuyor 108 YTL, orman bakanlığının da keseceği ceza aşağı yukarı aynı olur herhalde.
kendine yedirmek lazım aslında o etleri :mad:
 

Turab Garip

Dekan
Onursal Üye
Onair, evet ceza az, hatta mesleği elinden bile alınmalı bana göre.
Ama sen de çok alakasız örnek vermişsin: "kırmızı ışıkta geçsen daha çok ceza yersin, adam insan sağlığıyla oynuyor" demişsin. Kırmızı ışıkta geçmek de insan hayatıyla oynamaktır, hem de geri dönüşümsüz ve daha feci şekilde.
 

onair

Profesör
Onursal Üye
alakasız değil Elmacık, 2 si arasındaki bağlantıyı sen zaten yazmışsın. "Kırmızı ışıkta geçmek de insan hayatıyla oynamaktır, hem de geri dönüşümsüz ve daha feci şekilde." Hayvan leşini normal et diye satan kişi de aynı şeyi yapmış olmuyor mu? onu yiyen insanların sağlığı bozulmuyor mu? hatta daha feci olan şey onların da başına gelmiyor mu? 2 side kötü, ikiside yapılmaması gereken birşey ama ikisi arasındaki farka dikkat çekmek istedim.
 

Turab Garip

Dekan
Onursal Üye
Sen bu suçu kırmızı ışıkta geçmekten daha büyük saymışsın o yüzden öyle dedim. Yani kırmızı ışıkta geçene bile daha çok ceza yazılıyor demişsin sanki kırmızı ışık daha küçük bir suçmuş gibi olmuş. Ona açıklık getirmek istedim.
 
Üst