Kasam çalışıyor ama ekran çalışmıyor. Bu olay olurken de klavye ve mouse’ un RGB ışıkları yanmazken kulaklığın yanıyor

Bu konuyu okuyanlar

Beratsnll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim bilgisayarda bir sorun mevcut bayağı araştırmama rağmen tatmin edici bir sonuç ve çözüm bulmadım. İki farklı sorun var ama bir biriyle bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Öncelikle bilgisayarı çalıştırdığımda kasa çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. Bununla beraber klavye ve mouse’un rgb ışıkları gelmiyor ama kulaklığın geliyor anlamadığım bir şekilde. İkincisi ise ekran kartını biraz zorlayan oyunlar oynadığımda CSGO,Steam PUBG gibi ekranda takılmalar, gidip gelmeler kısacası ekran kafayı yiyor ardından beyaz bir ekran gelip ekran donuyor bir süreliğine ve beni masaüstüne atıyor. Günlük kullanımda böyle bir sıkıntı olmuyor veya emülatör kullanılan oyunlarda.

Bilgisayarın özellikleri ;

Msı B 450-A Pro max ekran kartı
Msı rx 580 ekran kartı
Venegance 16GB RAM
AMD Ryzen 5 3500

Msı G27C4

Şimdiden teşekkür ederim.

onurfn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
kasa veya bileşenlere hasar gelmiş olabilirmi ?

Beratsnll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kasa veya bileşenlere hasar gelmiş olabilirmi ?
Sanmıyorum çünkü ben bir şey göremedim ama ekran kartı aşağıya doğru biraz eğik ağırlıktan dolayı, bundan olabilir mi ? Vida ile sabitleyip tekrar deneyeceğim

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,527
Yarısına kadar okudum ve kesin psu diye düşünüyorum. Power olarak hangi marka ve kaç W lık bir power kullanıyorsunuz acaba?

Beratsnll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,527
Aerocool 650W bir psu kullanıyorum. Kasayla beraber gelen psu modellerinden
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca bilgisayarım 1 haftalık
Powerda sorun olma ihtimali azaldı o zaman. Ekran kartı üreticileri kartları fütursuzca overclocklayıp gönderiyorlar. MSI Afterburner ile saat frekanslarını biraz düşürüp test edebilir misin?

Beratsnll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Powerda sorun olma ihtimali azaldı o zaman. Ekran kartı üreticileri kartları fütursuzca overclocklayıp gönderiyorlar. MSI Afterburner ile saat frekanslarını biraz düşürüp test edebilir misin?
Bunu yapıp tekrar dönüş yapacağım teşekkür ederim.