Kasadan gelen çıt sesi.

Bu konuyu okuyanlar

Prego55

Öğrenci
Merhabalar, 1,5 ay önce bir pc satın aldım sistem özellikleri ise şöyle;

AMD Ryzen 3-3100
RX570 8GB OC
Corsair 8GB Ram
Asus B450M DRAGON
powerboost-vk-g3902s-600w-80-rgb-tempered-glass-usb30-mid-tower-kasa

Bu sistemde son bir iki haftadır dikkatimi çeken kasadan gelen bir çıt sesi var. Bu ses oyunlara girdiğim zaman geliyor ve belirli aralıklarla geliyor. Ufak bir çıt sesi ama kulaklık kullanmadığım için ve kasa elimle heryerine dokunabileceğim bir mesafede olduğu için bu ses beni strese sokuyor. Kasanın fanlarında bir sıkıntı yok kablo değmesi falanda yok. Ve tam emin olmamakla birlikte (ekran kartım belli bir ısıya geldikten sonra fanlarını döndürmeye başlıyor.) ekran kartı fanımın dönmeye başladığı an ve dönmesi durduğu anda bu sesin geldiğini duyuyorum. Sizce normalmi? Yoksa değilmi? Şunuda söylemek istiyorum ilk başlarda böyle bir ses yoktu yada ben duymuyordum. Ek olarak performansa hiçbir etkisi yok, gayet yüksek değerler alıyorum FPS ve akıcılık bakımından. Desteklerinizi bekliyorum.
 

csgbbb2

Asistan
Muhtemelen sorun PSU'da ve kullandığınız PSU canlı bomba. PowerBoost, Rampage, Gamepower ve diğer tüm kalitesiz Çin malı marka PSU almayın, aldırmayın
 

MustiRG07

Profesör
Knk bir pccye götür abi bunun sorunu ne diye o bulur ondan sonra sen sorunu neyse arkadaşında dediği gibi %90 psudadır çünkü çin psuları kalitesiz oluyor eğer psu derse yeni psu alıp takarsın
 

İsimyok0808

Profesör
Dostum oyunlara girdiğinde sistem yük altına girdiği için PSU'da daha çok kullanılmaya başlıyor. PSU'nun markası da malüm. Kasanın yan kapağını aç (Fazla yaklaşma.) Ordan anlarsın nereden geldiğini. Eğer PSU'dansa bırak , oynama. Sistem gitmesin 1-2 oyun için.
 

ozciceky

Profesör
Zalman, FSP, Thermaltake, Corsair, CoolerMaster, Highpower, Seasonic marka psuları gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.


Örneğin yukarıdaki psu iyidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

PSU'dan değil de ekran kartı bobinlerinden gelen normal bir ses gibi geldi bana.

PSU'dan değilse bile o psu değiştirmesi arkadaşın hayrına olur.
 

aimnil

Profesör
Ses %100 Psu dan geliyor ama bu Psu nun bozuk olduğu anlamına gelmez, Psu üzerindeki korumaların devreye girdiğine dair bir ses olabilir ya da o an ev elektriğinde yaşanan bir dalgalanmadan/bozukluktan ya da ısınma vs den dolayı Psu daki korumalar devreye giriyor da olabilir.
Kısacası Psu da birşeylerin devreye girdiğine dair bir ses, Psu kalitesiz bu arada onda şüphe yok ama sırf bu sese bakarak bozuk veya sağlam da diyemeyiz.
 

Prego55

Öğrenci
Dostlar %100 patlama diye bir olsalığı varmı? Bu arada sadece ekran kartımın fanları devreye girdiği ve durduğu zaman ses geliyor.
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst