Kasa Topluyorum Yardım

Bu konuyu okuyanlar

pansigor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaşlar. Şimdiye kadar edindiğim tecrübeler doğrultusunda neye daha çok ihtiyacım olduğunu bilerek gereksinimlerimi yazacağım.

Öncelikle sistemin kasası çok önemli benim için anakartıda öyle o yüzden son model anakartları destekleyecek bir kasa lazım
Çok iyi soğutma sistemi olması gerekiyor başıma ne geldiyse ısınmadan geldi. Suyla soğutma havayla soğutma en iyi soğutma sistemi gerekiyor.
Bunun yanında elektrik yani güçle ilgili çok problem yaşadığım için elektriğin iyi olması lazım.
Power supply veya diğer elektrik bileşenleri en güvenli, güçlü ve ekonomik özelliklere sahip olması gerekli. Yani PC çok elektrik yemesin power supply pahalıda olsa olur.. bikere verelim tam verelim
USB soketlerin fazlalığı önemli şuankik kasada önde 3 arkada 6 tane bulunuyor ama yetmiyor. 3.0 girişli olursa daha iyi. USB gagdetleri çok severim.

Anakartın tüm yenilikçi teknolojilere açık olması lazım yıllar içinde bakımını yapabileyim çağın gerisinde kalmasın.

Sinema TV okuyorum görsel açıdan tatmin edecek şaun piyasadaki oyunları oynayabileceğim GTA 5'i kasmadan mario oynarcasına oynayabileceğim bir pc gerekli. Ekran kartı bu şekilde olursa güzel olur.

İşlemcide şöyle diyim aynı anda video list converter, render, download, disk birleştirme, kopyalama vs. işlemleri yapabilen bir insanım hiç kasmamalı. Rame gelecek olursak aynı anda çok sekme ve program açtığım için rahat edebilmeliyim ama şuan 4gb kullanıyorum rahatım yinede pcye bakım yapıyorum hep çünkü

Gerekirse sonra SSID alıp eklerim. Kasa, anakart, güç, soğutucular, ram, işlemci olarak önerilerinizi yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

ob_oguzhan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
YouTube'daki technopat kanalının sistem toplama rehberlerine bakmanı tavsiye ederim.

pansigor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eyvallah sağolun bu sistemi en az 5 bin tlye toplarım sanıyordum arkadaşlardan 3000 civarından yorumlar gelince çok sevindim gerçekten