Kasa sıcaklığı ve Kilitlenme

BlitzkriegLC

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi arkadaşlar, konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Doğru yer değilse kusura bakmayın. Sorunum şu;

Şimdi bende Zalman z3 plus 600W kasa bulunmakta. Bu kasada arkada 1, önde 1, üstte 2 ve altta 1 olmak üzere fanlar bulunmakta. Kasanın içerisinde ise;
Asus B150 m gaming pro anakart
Asus strix gtx 960 ekran kartı
İntel i5 6402p işlemci bulunmakta.

Öncelikle kasada csgo,cities skylines vs. oynarken bir ısınma oluyor. Arka tarafta, egsoz fanın olduğu yer ve hemen onun, kasanın üstünde. Fakat aman aman bir sıcaklık değil, bildğiniz elinizi koyduğunuzda hafif bir sıcaklık hissediyorsunuz. Ve oyun yonarken bu sıcaklığı hissetmemin akabinde bilgisayar birden kitleniyor.
Mause, klavye, kasanın reset düğmesi devredışı...kapatıp tekrar açmak zorunda kalıyorum.. Kışın olmadı fakat havaların sıcaklaşması ile bayağı arttı. Hatta yan kapağı açmadan csgo oynanmıyor. Kasanın tüm fanları da tam takır çalışıyor. Bir sorun görünmüyor. Ekran kartı Witcher 3 te max 55 derece, işlemci ise 50 yi falan gördüm.. Bu değerler normal.. Şöyle de bir gariplik var mesela, az önce war thunder a girdim saatlerce oynadım tık yok.
Fakat csgo ya girsem dediğim ısınma gerçekleşiyor ve pc kitleniyor.

Şimdi bunu nasıl çözerim? Yanlışım yoksa alttaki fan egzos değil mi? Bu fanı ters çevirsem mesela, dışarı atsa içerdeki havayı...İçeri giren hava yetersiz mi kalır. Yeni fan alacak gücüm de yok. arka fanın dönüş hızı yeterli baktığım kadarı ile ki boşta iken soğuk hava üflüyor zaten.. fakat bu fanın dönüşünü hızlandırmam bir şeyi değiştirir mi? Değiştirebilir ise nasıl yaparım.. Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.. Oyunlara girmeye korkuyorum...