Kasa Kendi Kendine Açılıyor

Warrior_X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba, Son zamanlarda yaşadığım bir sorun var bilgisayar kasası kendi kendine açılıyor örneğin elektrik kesilip geri geldiğinde yada kasa fişini çıkarıp taktığımda kasa otomatik olarak çalışıyor. Ve aşağıdaki hata yazısını gösterip tamamen kasa kapanıyor 5-6 saniye sonra tekrar açılıyor bu sefer hiçbir sıkıntı yok normal şekilde Windows başlıyor

“ the following are warnings that were detected during this boot.these can be viewed in setup on the event log page.
warning : cmos battery failure “

Bu hatayı yalnızca kasayı kendisi ilk başlattığında oluyor. Kendisi 2. Kez başlattığında yada normal şekilde power düğmesine basarak açtığımda hiçbir hata yada sorun yok

Sanıyorum daha önce bios ayarlarını sıfırlamıştım ondan dolayı bir ayar açık hale gelmiş olabilir Ben baktım ama bir çözüme ulaşamadım Bios > Power ekran görüntüsünüde ekledim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim

02.jpg

Son düzenleme:

Stalker06

Asistan
Reaksiyon puanı
32
hocam fiş çekikken bios pilini çıkarıp 3-4 dk bekle biosun temiz sıfırlansın.
ardından anakarttan power tuşuna giden kabloyu el ve göz ile kontol et birbirine deyen şase yapan yerler varmı.
buraya kadar problemin kaynağını bulamadıysan farklı bir psu ile denemeni tavsiye ederim.

Warrior_X

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
hocam fiş çekikken bios pilini çıkarıp 3-4 dk bekle biosun temiz sıfırlansın.
ardından anakarttan power tuşuna giden kabloyu el ve göz ile kontol et birbirine deyen şase yapan yerler varmı.
buraya kadar problemin kaynağını bulamadıysan farklı bir psu ile denemeni tavsiye ederim.
Biraz geç cevap yazdım kusura bakmayın :) direk bios pilini değiştirdim sorun düzelmişti teşekkürler yardımınız için.