Yardım Kasa kablolama hakkında ve Almam gereken kablolar nelerdir ?

Bu konuyu okuyanlar

mehmettufan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar hepinize hayırlı akşamlar, ilk defa bilgisayar topluyorum ve kablolama hakkında çok bilgim yok şöyle bi anakartım ve kasam var aşağı yukarı neyin nereye takılacağını biliyorum ama kasa fanlarım molex bağlanmış şekilde geldi güç kutusundada dişi molex var sanırım oradan güç alacak şekilde ayarlanmış, ankartım üzerindede jrgb 4 pin soket var dönüştürücüyle oraya takabilir miyim böyle bir dönüştürücü var mıdır ? ayrıca sisteme sıvı soğutma takacağım fanlarını cpu_fan soketine pompayı da sys_fan soketine takmayı düşünüyorum sanırım fan soketi çoklayıcı gerekecek bunun için. bu konu hakkında önerisi olan yapmam ve almam gerekenler nelerdir link atarsanız çok sevinirim
1.jpg
thumbnail_IMG_5595.jpg
anakartım msi h510m pro

eskiyeniahmet

Asistan
Reaksiyon puanı
93
bana kalırsa bir bilgisayarcıya götür ram lerin pim ine zarar verebilirsin veya başka bir parçaya bilgisayarcı yaparken izlersin 2. defa toplayacak olursan toplarsın

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Fanlar Molex' bağlı geldimi sürekli son devirde çalışır ve ses yapar.

Bir tane fan çoklayıcı al geç en temizinden. İster kablo bütçen varsa çoklayıcı kartta alabilirsin.

Sıvı soğutma demişsin ama anakartın H510 olduğu için işlemcinin çok üst seviye olmadığını düşünüyorum. Boşu boşuna sıvı soğutmaya 2 bin TL gibi paralar verme bence...

Not: Kasa içersindeki kablo karışmalığını önlemek içinde cırt cırt bant alabilirsin.

Not2: Bu tarz ufak işler için bence hiç gerek yok Bilgisayarcıya gitmeye flan. Bu devirin genci için çocuk oyuncakları bunlar.