Kasa Çalışıyor, Görüntü Gelmiyor.

Bu konuyu okuyanlar

mesutyavuzx

Asistan
Reaksiyon puanı
93
İyi günler, dün kasayı formatladım ve güncelledim. Hiçbir sıkıntı yoktu lakin bugün açılmıyor kasa fanlar vs. dönüyor ekran gelmiyor, geldiğinde de kapanıp açılıyor ekran sönüp durma mevzusu. Bunun sebebi ne olabilir?
Denediğim yollar;
Ramlerin yerini değiştirme, tek tek çalıştırma.
-Ekran kartını söküp takma.
-Kabloları kontrol ettim.
-BIOS Pilini çıkarıp taktım.

Sistem; GT1030, 2x4GB Ram 2133mhz, 400W Power supply, H81m-p33 anakart.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
bios pilini çıkartıp bir süre bekleyip pilsiz açın, bios sıfırlanmış olarak kasadan ses gelecektir default ayar için şuna basınız diye.

bir de monitör ekran kartı kablolarını kontrol edin.

çok genel bir sorun, insanın saçlarını yoldurur, deneye deneye sorunu çözersin.
bir ihtimal ramlerdendir. yumuşak bir silgiyle anakarta giren yerlerini silerek temizle, silgi yumuşak olsun yoksa çizersin. ramler hiç kullanılmaz o zaman. üstündeki parçalara da temas etme. )statik elektrik mevzusundan dolayı) kenardan çek, güzelce silip temizle ve tak. umarım çözülür sorunun.

mesutyavuzx

Asistan
Reaksiyon puanı
93
bios pilini çıkartıp bir süre bekleyip pilsiz açın, bios sıfırlanmış olarak kasadan ses gelecektir default ayar için şuna basınız diye.

bir de monitör ekran kartı kablolarını kontrol edin.

çok genel bir sorun, insanın saçlarını yoldurur, deneye deneye sorunu çözersin.
bir ihtimal ramlerdendir. yumuşak bir silgiyle anakarta giren yerlerini silerek temizle, silgi yumuşak olsun yoksa çizersin. ramler hiç kullanılmaz o zaman. üstündeki parçalara da temas etme. )statik elektrik mevzusundan dolayı) kenardan çek, güzelce silip temizle ve tak. umarım çözülür sorunun.
Onboarda takınca görüntü geliyor ekran kartına takınca yanıp sönüyor ekran durmadan şuan tek sıkıntı bu.

Desp0tizm

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
259
Banada geçen ay oldu,anakart yanmış yeni anakart taktım düzeldi

mesutyavuzx

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Banada geçen ay oldu,anakart yanmış yeni anakart taktım düzeldi
Onboarda takınca sıkıntı yok sadece ekran kartına takınca yanıp sönüyor ekran durmadan dün hiç bir sıkıntı yoktu ondan ekran kartı sorunlu değil eminim

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
İyi günler, dün kasayı formatladım ve güncelledim. Hiçbir sıkıntı yoktu lakin bugün açılmıyor kasa fanlar vs. dönüyor ekran gelmiyor, geldiğinde de kapanıp açılıyor ekran sönüp durma mevzusu. Bunun sebebi ne olabilir?
Denediğim yollar;
Ramlerin yerini değiştirme, tek tek çalıştırma.
-Ekran kartını söküp takma.
-Kabloları kontrol ettim.
-BIOS Pilini çıkarıp taktım.

Sistem; GT1030, 2x4GB Ram 2133mhz, 400W Power supply, H81m-p33 anakart.
Sorunun hiç monitör de olduğunu düşündünüz mü?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Onboarda takınca görüntü geliyor ekran kartına takınca yanıp sönüyor ekran durmadan şuan tek sıkıntı bu.
Ha durum bôyle, o zaman büyük ihtimal ile ekran kartında problem var

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
dün sağlamdı saçma olur bozulması
Herşey öyle? 1 dk önce sağlamdı şimdi bozuldu dersen bile saçma değil. Onboard ile görüntü alabiliyorsan ya ekran kartının HDMI ya da kullandığın yeri bozuktur, ya da kart bozuktur. Kartın başka giriş yeri varsa orayı denermisin bi?

mesutyavuzx

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Ekran kartı demedim,Anakart dedim belki o bozuktur yada yanmış olabilir.
2. elin laneti ? böyle uğraşacağımı bilseydim sıfır alırdım ? format atacağım bakalım Windows düzgün yüklenemedi hatası verdi belki ondandır.