Kartuş Sorunu! Canon MP460 Printer

Bu konuyu okuyanlar

NovaCuT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben Canon MP460 Printer kullanıyorum. Kartuşlarımın ikisinide çıkarıp tekrar taktım ve siyah olanı tanımıyor. Zaten renkli olan kartuşta mürekkep yok onu kullanmıyorum, bana siyah olan lazımdı.

Printerın içinin dışının tozunu kullanma klavuzundaki gibi aldım, temizledim.
Silindir temizleme işlemini ve alt plaka temizliğini yaptırdım printera ayarlardan.
Tekrar ayarlara girip Hassas Kartuş Temizliği ve Hassas Kartuş Derin temizliği yaptım ancak siyah kartuşu tanımadığı için Püskürtme Ucu Kontrol Deseninin Yazdırılması ve hizalama işlemini yaptırdığımda boş kağıt veriyor, yazmıyor hiçbir şey. Siyah kartuşu tanımıyor.

İnternetten bazı videolara baktım; bir videoda kartuşun bakır kısmı mürekkepten dolayı temassızlık yaptığı için peçete ile temizleyin diyordu ve sonra bakır yollarının değdiyi bakır iğne kısımlarınıda peçete ile temizliyordu. Aynısını yaptım sonuç alamadım. Bir diğer videoda yazıcının üzerindeki kırmızı yuvarlak tuşa basılı tutup kartuşları resetleyin diyordu, onuda yaptım yine sonuç alamadım.

Ne yapmam lazım arkadaşlar ? Yeni kartuş almam lazımsa eğer fiyatı ne kadardır ?

Kartuşlarımın resmi:

Yazıcıyı çalıştırdığımda ve birşey yazdırmak istediğimde ekrana gelen hata:

Bilgisayardan birşeyi yazdırmak istediğimde gelen hata:

Ek olarak Kullanım Klavuzundaki hatanın karşılığı:

CrazyGuardian

Asistan
Reaksiyon puanı
17
bendede canon270 var aynı sekilde kartuş bitince dolumda sıkıntı yapıyor yerine tam oturmyor. Bakır kısım kirli görüyor cıkar tak kapat aç heryer boya oluyor.Ama sonuçta oluyor.1 yıl aynı kartuşları kullandım şuan pert oldu kartuşlar mavi renk sıkıntım var ilerleyen günlerde yeni kartuş alacağim.

Son mesajlar