Kartal'da 'Yıldırım' değişim!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Beşiktaş'ta üçüncü kez başkanlık koltuğuna oturan Yıldırım Demirören, bir aylık süreçte bambaşka bir profil çizdi. Birlik ve beraberliğe önem veren Başkan, birçok projeyi hayata geçirdi. Yıldırım Demirören'in asıl hedefi ise camiaya kalıcı eserler bırakmak.

fink.jpg

Beşiktaş Kulübü'nde 31 Ocak'ta yapılan başkanlık seçiminde ipi göğüsleyen Yıldırım Demirören, geride kalan bir aylık dönemdeki uygulamalarıyla yeni sürecin farklı olacağının sinyallerini verdi. Kongrenin ardından tüm Beşiktaşlıları birlik ve beraberliğe davet eden Demirören, yol haritasını da belirledi: Siyah-Beyazlı kulübü idari, mali, sportif anlamda en yükseğe çıkarmak, kalıcı eserler için önemli projeleri hayata geçirmek.

Seçimlerden önceki eleştirileri bir kenara bırakan Başkan Demirören, Beşiktaş için büyük önem taşıyan kurulları hayata geçirdi. Alanlarında uzman kişilerin bağımsız olarak gerçekleştirecekleri değerlendirmelerle dünya kulübü olma yolunda büyük adımların atılmasının önü açıldı. Borç yükünün her geçen gün artmasından endişe duyan Başkan, bunu dile getirenlerin içinin rahat etmesi açısından mali denetimi de kontrol altına alacak. Bu konuda camianın önemli hesap uzmanlarından Hüsnü Güreli'den destek alınacak.

Önceleri maçlara bedava giden belli bir grup da ayıklandı. Şubat ayında deplasman karşılaşmalarına misafir götürülmedi. Tribünlerle ilgili sıkıntılar da yavaş yavaş çözülüyor. Bedava biletin önüne büyük oranda geçilerek, "Gerçek taraftar bilet alarak maça girer" sloganına işlerlik kazandırılacak. Galatasaray derbisindeki tribünlerin görüntüsü bundan sonra da aynı şekilde devam edecek. İnönü'deki küfür ve şiddet, tedbirlerle kontrol altına alınacak. Zaten Yıldırım Demirören de üçüncü kez göreve geldiği gün yaptığı konuşmada tribünlerdeki çirkin görüntüleri temizleyeceğinin sözünü vermişti. Bunun çalışmaları da başladı. Demirören, kulübün resmi dergisinde yer alan yazısında, "Kulübümüzü, 107 yıldır tertemiz duygular, sevgi, aşk, fedakârlık, emek, hizmet, dayanışma, birlik ve beraberlik ayakta tutmuştur. Bizim en büyük gücümüz, bu değerlerimizdir." ifadelerini kullandı. Yıldırım Demirören böylece el ele vermenin önemine dikkati çekti.

Öte yandan Beşiktaş İkinci Başkanı Metin Keçeli, Siyah-Beyazlı kulübe hizmet etme heyecanıyla yönetime girdiğini söyledi. Keçeli, Beşiktaş camiasında bölünmüşlük olmayacağını dile getirdi.

Fink, maçları önceden oynuyor!

Beşiktaş'ın Alman futbolcusu Michael Fink, tüm karşılaşmalarda aynı ciddiyeti gösterdiğini ve her maçı 2-3 gün önceden oynamaya başladığını söyledi. Beşiktaş Dergisi'ne konuşan Fink, bazı maçlarda gol atarak sivrilebildiğini ifade ederek, "Her maça yüzde yüzümü vermek için çıkıyorum. Bu benim profesyonellik anlayışım." dedi. Maçlara hazırlık dönemini de anlatan başarılı isim, "Başlama düdüğü çalmadan 2-3 dakika önce tam konsantre oluyorum. Hiç kimseyle konuşmuyorum, göz göze bile gelmiyorum." açıklamasını yaptı. Fenerbahçe derbisinde attığı golün kendisi için özel olduğunu vurgulayan Fink o gün giydiği formayı hatıra olarak sakladığını kaydetti. Jübilesini İstanbul'da yapmayı düşünen Fink, "Taraftara koşmak, onların beni, benim onları alkışlamam çok güzel. Dünyanın en iyi, en etkili taraftarına sahibiz." şeklinde konuştu.

Belgin'in mirası Beşiktaş'ta

Beşiktaş Kulübü'nde uzun yıllar yöneticilik yapan ve 2001 yılında vefat eden Şevket Belgin'in, adına tesis yapılması şartıyla miras bıraktığı dairenin satışından elde edilen 860 bin TL kulübe verildi. Belgin'in adına avukatı ve Beşiktaş eski ikinci başkanı Hüsnü Güreli, evin satışını gerçekleştirip geliri Başkan Yıldırım Demirören'e teslim etti. Demirören, bu parayı kulübe kazandıran Hüsnü Güreli'ye teşekkür ederken Şevket Belgin adına tesis yapılacağını açıkladı. Güreli, "Şevket Belgin, bıraktığı bu gelirle kulübünü ne kadar sevdiğini göstermiştir." dedi.

Öncelik stat ve üniversite

Kulübe Fulya Projesi gibi kalıcı eserler bırakmanın hesaplarını yapan Başkan Yıldırım Demirören, önceliği yeni stat ve Beşiktaş Üniversitesi'nin açılmasına veriyor. Demirören'in üç yıllık görev süresince üzerinde durduğu önemli projeler ise şöyle: Beşiktaş Üniversitesi'ni kurmak, Şevket Belgin adına bir tesis yapmak, onun vasiyetini yerine getirmek. Şan Ökten'in ismini taşıyan tesisleri tamamen yenilemek. Tüm bu hedeflere ulaşmanın yolunu akil kişilerden oluşan istişare heyetlerine bağlayan Başkan Demiröen, yönetimin izleyeceği yeni yolu da tarif ediyor: "Bu heyetler Beşiktaş'ı 2023 yılına taşıyacak projelere imza atacaklardır. Bu projeler, sadece bugüne değil, yarınlara, gelecek yönetimlere de hizmet edecektir."

Denizli: Güiza aradığım golcü

Fenerbahçe'nin 3-2 kaybettiği maçta yuhalanan Daniel Güiza için ağladığı öne sürülen Mustafa Denizli, "Daum'un oyun sistemi İspanyol golcüye uygun değil. Beşiktaş'ta oynasaydı çok daha farklı bir grafik çizerdi." dedi. ajansspor.com'a konuşan tecrübeli çalıştırıcı, Güiza'nın hassas bir yapıya sahip olduğunu vurguladı: "Eğer iyi motive edilir, saha içinde desteklenirse istenilen verimi de verir." Aynı sorunu Nihat Kahveci'nin de yaşadığına dikkati çeken Mustafa Denizli, sezon sonunda bitecek sözleşmesiyle ilgili bilgi verdi: "Benim prensiplerim bellidir. Tek yıllık sözleşme yaparım ve sezon sonu değerlendirmemi yaparak yönetimle masaya otururum. Şu an tek düşüncem takımımın başarılı olması için ne yapmam gerektiği. Başka bir düşünceyi kafamda taşımam yanlış olur." Hiçbir zaman görevden kaçmadığını ve işini yarım bırakmadığını vurgulayan başarılı hoca, "Ne yönetim ile ne de başka birileriyle bir sorunum yok." ifadelerini kullandı.

Revna Demirören istişare heyetinde

Beşiktaş'ta İstişare Heyetleri'nden 5'i daha tespit edildi. Sporcu Sağlığı İstişare Heyeti, Kadın, Aile ve Çocuk İstişare Heyeti, Bilişim ve İletişim İstişare Heyeti, Denetleme İstişare Heyeti ve Hukuk İstişare Heyeti'nde yer alan isimler belli oldu. Toplam 21'i bulacak istişare heyetleri yönetimlerden bağımsız çalışacak ve proje üretecek. Kulüp Başkanı Yıldırım Demirören'in eşi Revna Demirören de istişare heyetlerinde görev yapacak. Revna Demirören, Kadın, Aile ve Çocuk İstişare Heyeti'nde Eren Adalı, Hülya Koçyiğit, Aslı Ekşioğlu, Begüm Yücel ile birlikte çalışacak.

ZAMAN