Karın bölgemde ve basenlerimde yağ birikti

Bu konuyu okuyanlar

Kike'na kuni

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Koronanın patlak vermesiyle birlikte 5 kilo aldım karın ve basenimde yağ birikti nasıl eritebilirim (egzersiz,diyetve diğer yöntemler)

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,737
Her gün en az 30 mekik çekmeden günü bitirmeyin.
Sabahları en az 20 dk yürüyüş ve sonrasında biraz koşu yapmayı ihmal etmeyin.
Diyet versem uymayacaksın uymayı denesen bile oradaki aynı yemekleri yapamayacak veya temin edemeyeceksin zaten diyetlere uyacak kadar istikrarlı olsak sen de ben de korona zamanı 5 kilo almayız :D

Kike'na kuni

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Her gün en az 30 mekik çekmeden günü bitirmeyin.
Sabahları en az 20 dk yürüyüş ve sonrasında biraz koşu yapmayı ihmal etmeyin.
Diyet versem uymayacaksın uymayı denesen bile oradaki aynı yemekleri yapamayacak veya temin edemeyeceksin zaten diyetlere uyacak kadar istikrarlı olsak sen de ben de korona zamanı 5 kilo almayız :D
Abi vallaha ben normalde çok istikrarlı bir insanım en fazla yılda 5-6-7 kilo fln alan biriyim ben normalde diyet zamanlarımda domatez mezesi yerim akşamları sabahlarıda 2 haşlanmış yumurta az yağlı peynir domatez ve zeytin yerim herkezede öneririm ama domatez mezesinde 1 çay bardağı yağ var tabi 4 5 porsiyon yağ olduğu için başka bir diyet istiyorum ve bu uzun konuşmamı bitiriyorum yazarken yoruldum?

lordare

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,737
Kız arkadaşım diyetisyen ve hiç kendime diyet yazdırmadım ?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,379
Yaşın doğruysa böyle hafif ayva göbek gibi konuları takma kafana. Zamanla verirsin gelişim çağındasın diyeti abartmak hiç bir şey yememek kendine gelişimine yapacağın en büyük zarar olur. Düzgün kahvaltı yap yağlı ürünlerden işlenmiş şekere sahip hazır yiyecek ve içeceklerden uzak dur. Şeker tuz ekmek bunları bırak. Şekeri komple bırakabilirsin ama tuz ile ekmek çok az kullanacaksın. Bisikletin varsa günlük 1 saat kullan ama öyle sokak arası değil kendine güvenip uzun mesafe kullan. İşte o zaman problem edindiğin yerler eriyip bir şekle girecek.

Kike'na kuni

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Yaşın doğruysa böyle hafif ayva göbek gibi konuları takma kafana. Zamanla verirsin gelişim çağındasın diyeti abartmak hiç bir şey yememek kendine gelişimine yapacağın en büyük zarar olur. Düzgün kahvaltı yap yağlı ürünlerden işlenmiş şekere sahip hazır yiyecek ve içeceklerden uzak dur. Şeker tuz ekmek bunları bırak. Şekeri komple bırakabilirsin ama tuz ile ekmek çok az kullanacaksın. Bisikletin varsa günlük 1 saat kullan ama öyle sokak arası değil kendine güvenip uzun mesafe kullan. İşte o zaman problem edindiğin yerler eriyip bir şekle girecek.
Abi benim babam benim yaşımdayken 40 kiloymuş şimdi 85 kilo boyu 165 fln kocaman göbeği var ve yemeye alıştığı için kendini tutamıyor bende sadece kendimi alıştırıyom hiç yemek yememe durumu yok yiyom protein ve vitaminlerimi hiç eksiltmiyom akşamları domatez mezesi yiyorum onda neredeyse her vitamimin var ama yağ da var 1 çay bardaği özelliklede beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği ve kepekli ekmek yiyorum koronadan bu zamana kadar bunları yapmıyordum koronadan 2 yıl önce başladım istikrarlı giderken birden kilo alınca beni korkuttu benim yemek diyetim sence iyimi yoksa başka diyet önerin varmı

Reaksiyon puanı
2,554
En hızlı yağ yakma diyeti ketojenik diyet aynı zamanda en sağlıklısı ve olması gereken.Aslında kısa süreli yapanlar buna diyet dese de ketojenik beslenmek bir hayat tarzı eskiden insanlar böyle beslenirmiş ve kolay kolay hasta olmazlarmış.İzlediğim bir proğramda eski roma imparatorluğu döneminde askerlere maaş olarak buğday verirlermiş bunun sebebi ise askerlerin koyun gibi olması ve başkaldırmalarını engellemek içinmiş.Birkaç video atacağım izlersen çok şey öğrenirsin sakın ön yargılı davranma sonuna kadar izle sonra gel konuşalım ☺️

Reaksiyon puanı
2,554
Kilon gayet iyi. Günlük çekeceğin mekiklere yağlardan kurtulabilirsin
Günlük çekilen mekik yağ yakmaz.Yağ yakma sadece diyetle olur.Bu konuda sadece birkaç araştırma var karın bölgesinde yapılan mekik gibi çok fazla tekrarlardan sonra kan orda toplanıp ardından en az 20dk hafif tempo yürüme ile göbekten bölgesel yağ yakımı olur deniyor.Ancak bununla ilgili araştırmalar çok kısıtlı ve herkeste işe yaramıyor.Herkeste işe yarayan temel bişi var o da harcadığın kaloriden azını almak ve egzersiz yapmak bu egzersizler kardiyo ve ağırlık çalışması.Ben mekik çekmeyi tavsiye etmiyorum özellikle yeni yapan kişiler karnını zorlamak yerine boynunu çekip zorluyor sonrasında ise boyun sakatlıklarına neden oluyor.Karın çalışılacaksa ille de curl up yapılabilir zamana karşı en azından o daha mantıklı.

Kike'na kuni

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Günlük çekilen mekik yağ yakmaz.Yağ yakma sadece diyetle olur.Bu konuda sadece birkaç araştırma var karın bölgesinde yapılan mekik gibi çok fazla tekrarlardan sonra kan orda toplanıp ardından en az 20dk hafif tempo yürüme ile göbekten bölgesel yağ yakımı olur deniyor.Ancak bununla ilgili araştırmalar çok kısıtlı ve herkeste işe yaramıyor.Herkeste işe yarayan temel bişi var o da harcadığın kaloriden azını almak ve egzersiz yapmak bu egzersizler kardiyo ve ağırlık çalışması.Ben mekik çekmeyi tavsiye etmiyorum özellikle yeni yapan kişiler karnını zorlamak yerine boynunu çekip zorluyor sonrasında ise boyun sakatlıklarına neden oluyor.Karın çalışılacaksa ille de curl up yapılabilir zamana karşı en azından o daha mantıklı.
Teşekkürler