Kargo İade hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Ata0000000101010

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ali express den 6 Ocak 2019 da Kol saati almıştım.Kargo daha gelmedi zaten artık gelmesinide istemiyorum.Virüs yüzünden aklım iyice karıştı.Bende şöyle düşündüm simdi kargo eve gelince vergiyi ödemeden ürünü teslim almıyacağımızı kargo görevlisinise söylesek yani ürünü teslim almasan ürün Çin'e geri gidermi bana para iadesi yapılırmı?Lütfen cevap verin

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Kargo ile virüs bulaşmaz zaten merak etmeyin.

castlerock

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Ali express den 6 Ocak 2019 da Kol saati almıştım.Kargo daha gelmedi zaten artık gelmesinide istemiyorum.Virüs yüzünden aklım iyice karıştı.Bende şöyle düşündüm simdi kargo eve gelince vergiyi ödemeden ürünü teslim almıyacağımızı kargo görevlisinise söylesek yani ürünü teslim almasan ürün Çin'e geri gidermi bana para iadesi yapılırmı?Lütfen cevap verin
Kargo takip numaran yok mu? PTTkargodan nerede ne halde olduğunu görebilirsin...

Ayrıca aşağıdaki linkten de benim başıma gelenler hakkında bugün SDN foruma girdiğim yazıyı okuyabilirsin...

İstanbul Uluslararası PİM Faciası

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,385
Kargo ile gelen üründen virüs bulaşsa şu an ilk önce uçak kargo çalışanları sonra ptt çalışanları hasta olur. Emin olun çinden gönderen kargo firmaları dezenfekte işlemi uygulamasa bile türkiyeye gelen kargo uçaklarından indirilen paketler dezenfekte işleminden geçiyordur. Ayrıca 6 ila 8 saat paket geldiğinde havadar bir yerde bekletirseniz yada kargoyu açıp paketi hemen çöpe atarak gelen ürün elektronik değilse sabunlu su ile yıkayabilirsiniz. Ben korona çıktığından beri 4 ila 5 ürün aldım hiçbirinden virüs kapmadım ya da etrafımda kimse karantinaya alınmadı. Çünkü her ürünü elektronik olmadığı için yıkadım.