kardeşimin bilgisayarına su döküldü

Bu konuyu okuyanlar

theycallmethor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
daha 6 ay önce aldığımız hp bilgisayara kardeşim bardağına su koyarken yaklaşık yarım bardak kadar bilgisayarın klavyesine döktü sonra sildi falan çalışmaya devam etti benim de boşluğuma geldiği için salak gibi kapattırmadım bunun üstüne zoom derslerine girdi sınavına girdi sonra beni çağırdı ve hâlâ su akıyor napalım dedi ben de silelim dedim üstüne silerken beyaz ekran verdi ve kapandı.baya bir telaşlandık pirinç koyduk ters çevirdik ancak batarya içinde olduğu için çıkaramadık ve bilgisayar bir süre sonra kapandı.sizce umut var mı yoksa servis yolu mu gözükür?(daha ailemize söyleyemediğimiz için evde yapabileceğimiz çözümler sunarsanız sevinirim)

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
Umut yoktur reis pirinçe koyduysan servise götür geçmiş olsun

theycallmethor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
ya normalde çok dikkatli kullanıyoruz 8 yıldır bilgisayar almıyorduk ama işte karantinada lazım olduğu için zorla aldırdık ve söylemeye cesaret edemiyoruz

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
Melih aşık mısın knk niye her mesajıma kalpli emoji gönderiyon :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

ya normalde çok dikkatli kullanıyoruz 8 yıldır bilgisayar almıyorduk ama işte karantinada lazım olduğu için zorla aldırdık ve söylemeye cesaret edemiyoruz
Allah kurtarsın kötü bir durum

theycallmethor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
hiç çözümü yok mu ya cidden moral falan kalmadı yks’ye hazırlanıyorum şu 5 saattir ders çalışmak yerine aklımı buna yordum of

"Melih"

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,933
Dikkat ettiniz.

Son düzenleme:

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
Asker arkadaşımisin benle kanka kelime yasak.
Tmm knk

Reis sana çok üzüldüm çok kötü bir durum babanda çok üzülecektir o kadar para kıyıp almış ne diyeyim bende yaşadım çok telefon bozuldu babam gelince hiçbir şey yok olum telefonunu getir bakayım baaabbbba telefonum bozuldu diye ağlamalar çok gördük :(

İkeaköftesi

Asistan
Reaksiyon puanı
116
daha 6 ay önce aldığımız hp bilgisayara kardeşim bardağına su koyarken yaklaşık yarım bardak kadar bilgisayarın klavyesine döktü sonra sildi falan çalışmaya devam etti benim de boşluğuma geldiği için salak gibi kapattırmadım bunun üstüne zoom derslerine girdi sınavına girdi sonra beni çağırdı ve hâlâ su akıyor napalım dedi ben de silelim dedim üstüne silerken beyaz ekran verdi ve kapandı.baya bir telaşlandık pirinç koyduk ters çevirdik ancak batarya içinde olduğu için çıkaramadık ve bilgisayar bir süre sonra kapandı.sizce umut var mı yoksa servis yolu mu gözükür?(daha ailemize söyleyemediğimiz için evde yapabileceğimiz çözümler sunarsanız sevinirim)
hocam geçmiş olsun benim eski pc me su kola soda yoğurt aklınıza gelebilicek pekçok şey döküldü ama birşey olmadı

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494

EnesBozkus172

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Ya işe yararmı bilmiyorum ama sana tavsiyem pirinçten çıkar ne kadar sökülebilir parçası varsa sök sonra tüm parçaları ayrı ayrı ağzına kadar dolu Prince yatır sonra pirinç tabağanı hava almıcak bir şekilde kapat 3 4 gün öyle kalsın sonra çıkart ve Böyle 1saat güneş altına bırak yani bilgisayar yanmasın okadar güneş ortasına değil son olarak ise tüm parçaları birleştir ve çalıştır ama sakın kurutma makinesine tutma parçaları kısa devre yapar ısıdan ve bunları yaparsan kesinlikle sorumluluk bende değil

Ya işe yararmı bilmiyorum ama sana tavsiyem pirinçten çıkar ne kadar sökülebilir parçası varsa sök sonra tüm parçaları ayrı ayrı azına kadar dolu Prince yatır sonra pirinç tabağanı hava almıcak bir şekilde kapat 3 4 gün öyle kalsın sonra çıkart ve Böyle 1saat güneş altına bırak yani bilgisayar yanmasın okadar güneş ortasına değil son olarak ise tüm parçaları birleştir ve çalıştır ama sakın kurutma makinesine tutma parçaları kısa devre yapar ısıdan ve bunları yaparsan kesinlikle sorumluluk bende değil
Veya güneş altına bırakma

theycallmethor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
durum güncellemesi:şarja taktık şarj kısmında şarj olduğuna dair kırmızı ışık yandı açılır mı sizce?