Kardeş ülkeye büyük piyango!

Bu konuyu okuyanlar

N3CAT1

Dekan
Emektar
Katılım
20 Nis 2008
Mesajlar
6,609
Reaksiyon puanı
140
Puanları
63
Azerbaycan'da, ülkenin bugüne kadar açtığı en büyük ikinci doğalgaz yatağının bulunduğu bildirildi.

azerbaycan-bayrak.jpg


BAKÜ (A.A) - Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi (SOCAR) Başkanı Rövnag Abdullayev, Azerbaycan tarihinin en büyük petrol emekçisi Süleyman Vezirov'un 100'üncü doğum yıl dönümünde yaptığı konuşmada, Hazar Deniz'inde, ''Ümid'' adlı yeni doğalgaz yatağı açıldığını söyledi.

Abdullayev, Hazar'da açılan yeni doğalgaz yatağının, hacmine göre Şahdeniz yatağından sonra en büyük ikinci doğalgaz yatağı olduğunu ifade etti.

Ümid yatağında bulunan doğalgazın 200 milyar metreküp civarında olduğunu açıklayan Abdullayev, doğalgazın piyasa değerinin ise 30-40 milyar dolar civarında olduğunu kaydetti.

-CUMHURBAŞKANI ALİYEV

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, SOCAR heyeti ile yaptığı görüşmede, SOCAR Başkanı Abdullayev'den Ümid doğalgaz yatağının açıldığını öğrendiğini belirterek, açılan yeni doğalgaz yatağının Azerbaycan'ın petrol ve doğalgaz sanayisinin gelişmesinde çok önemli bir rol oynayacağını söyledi.

Açılan yeni doğalgaz yatağının Azerbaycanlı petrolcüler tarafından çıkarıldığının altını çizen Aliyev, Ümid doğalgaz yatağının, Azerbaycan dışında da büyük bir ilgi ile karşılanacağını sözlerine ekledi.

Kaynak
 

ahky

Profesör
Katılım
16 Kas 2007
Mesajlar
4,548
Reaksiyon puanı
64
Puanları
48
En pahalısını bize satarlar, kimsede bişey diyemez.Kardeşlik hikaye oldu artık.
 
Üst