Kararsızım arkadaşlar

Bu konuyu okuyanlar

ylmz42

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar ben daha öncelerde iPhone 7+ almayı düşünüyordum. Hala düşünüyorum. Ama yurtdışından getirteceğim. Almanya veya Amerika hatta Almanya için pasaport çıkarttırıp bizzat gezip telefon alacaktım. Ama şu aralar acele etmekte istemiyorum en azından şubata kadar beklemek istiyorum.
Asıl konuya gelecek olursak ben iPhone 7+ ye sıcak bakıyorum. Ama ille de o olsun demiyorum. Mesela bundan önceki telefonum Lg G2 'ydi. Beni 2 2.5 yıl idare etti. Bir sonraki alacağım telefonda 2 3 yıl idare etsin hatta piyasası düşmesin isterim. Telefonda çok vakit geçiririm. Sanal + resim + oyun +müzik+ biraz da batarya iyi olsun yeter.
Bunlara ek olarak diğer konularda görmüştüm işte s6 edge al üstüne ps4 gibi fikirleri olan varsa da olabilir. Ben anlatamadım pek ama beyler siz anlayın.

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Iphone 7 Plus senin için güzel seçim olacaktır.
Bende Türkiye'de çıkmasını bekliyorum.

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Bir kaç rütuş yaparak aynı telefonu önümüze verdiler. Bu kadar parayı haketmiyor. Dediğin gibi müzik - oyun ve stabil bir telefon istiyorsan önerim Htc 10 olur

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Bir kaç rütuş yaparak aynı telefonu önümüze verdiler. Bu kadar parayı haketmiyor. Dediğin gibi müzik - oyun ve stabil bir telefon istiyorsan önerim Htc 10 olur
Evet aslında Htc'de parasının hakkını veren bir telefon.:)

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
Batarya konusunda İOS tarafı sıkıntı yaşatabilir. Eğer mobil oyun hariç oyun oynamak istiyorsan. PC toplayabilirsin ama verimli olmaz. PS4 şuanki oyunlarda bile tıkanıyor (GTA 5 te tıkanıyordu benimki) FPS düşmeleri yaşanıyordu. 2 Yıl sonra büyük sıkıntılar yaşanabilir. Bence sadece telefon al. Telefon olarak S7 Edge tavsiye ederim. İstediğin herşeyi fazlalıkla karşılıyor.

ylmz42

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Android de de ne bliyim LG G2 de 5.0 kullandım en fazla ama çok sıcak bakamıyorum iOs gibisi yok gibi . Htc 10 nasıl fiyat , kamera , hız vb. Özellikleri felan ?

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Android de de ne bliyim LG G2 de 5.0 kullandım en fazla ama çok sıcak bakamıyorum iOs gibisi yok gibi . Htc 10 nasıl fiyat , kamera , hız vb. Özellikleri felan ?

Htc 10 her açıdan iyi bir telefon. S7 edge ve htc 10 kamerası en iyi kamera seçildi. Selfi kamerasında ilk kez titreşim önleyici lens kullanan tek telefon. Ses kalitesi diğer telefonlara göre çok iyi(kulaklık sesi). Sense arayüzü çok sade o yüzden donma kasma yok. Tasarım olarak zaten htcnin tüm telefonları güzel.

BarKoda1010

Müdavim
Reaksiyon puanı
353
2-3 yıl gitsin ve piyasası düşmesin diyorsan her kapı iPhone a çıkıyor, iPhone 7 mat siyah al geç :cool:

MuhammedGMS

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Piyasası düşmeyen tek cihaz iphone uzun süre kullanmak istiyorsan 3-4 yıl çünkü benim 2. yılım 6 plus la bi 2 yıl daha kullanırım buda 4 yıl felan güncelleme desteği olduğu için ve piyasası halen iyi ya zaten aldın beğenmedin telefonu satarsın 100-200 lira gibi bi değer düşersin piyasasınada bakarsın cihazda sorun yoksa satıp başka bir cihaz alırsın

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Arkadaşlar ben daha öncelerde iPhone 7+ almayı düşünüyordum. Hala düşünüyorum. Ama yurtdışından getirteceğim. Almanya veya Amerika hatta Almanya için pasaport çıkarttırıp bizzat gezip telefon alacaktım. Ama şu aralar acele etmekte istemiyorum en azından şubata kadar beklemek istiyorum.
Asıl konuya gelecek olursak ben iPhone 7+ ye sıcak bakıyorum. Ama ille de o olsun demiyorum. Mesela bundan önceki telefonum Lg G2 'ydi. Beni 2 2.5 yıl idare etti. Bir sonraki alacağım telefonda 2 3 yıl idare etsin hatta piyasası düşmesin isterim. Telefonda çok vakit geçiririm. Sanal + resim + oyun +müzik+ biraz da batarya iyi olsun yeter.
Bunlara ek olarak diğer konularda görmüştüm işte s6 edge al üstüne ps4 gibi fikirleri olan varsa da olabilir. Ben anlatamadım pek ama beyler siz anlayın.
Çift cihaz almayı düşünürsen ipod touch 6.nesil+lg g5 alabilirsin.Hem android hem ios işletim sistemini denersin.

ylmz42

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Çift cihaz almayı düşünürsen ipod touch 6.nesil+lg g5 alabilirsin.Hem android hem ios işletim sistemini denersin.
iPod touch 6.nesil ne gibi ozellikleri var one çıkan +birde Lg G5 kullanma firsatim oldu 2 3 gün felan anca ama ısınamadım. Telefon ısındı ben hala ısınamadım.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
iPod touch 6.nesil ne gibi ozellikleri var one çıkan +birde Lg G5 kullanma firsatim oldu 2 3 gün felan anca ama ısınamadım. Telefon ısındı ben hala ısınamadım.
Çok güzel bir kombinasyon olur. İphone 5s kıvamında bir cihaz

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339

Arkadaşım bence iyi araştır. Sonuçta telefon alım satım işine girmeyeceksen fiyatı düşer gibi dertlerin olmaz. İstediğin orta segment bir telefon olsaydı belki ama amiral gemisi android telefonlardan bahsediyoruz, htc 10, s7, s7 edge, lg g5 vb. Bu telefonlar seni 3 yıl gayet iyi götürür. Eskiden android te stabilite sıkıntısı vardı ama şimdi öyle bir şey yok. Akıcı ve rahat çalışan telefonlar. Fiyat düşme olayıda telefon çeşitliliğinin çok olmasından kaynaklanıyor. Performans ile ilgili değil yani. Tavsiyem htc 10

ylmz42

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşım bence iyi araştır. Sonuçta telefon alım satım işine girmeyeceksen fiyatı düşer gibi dertlerin olmaz. İstediğin orta segment bir telefon olsaydı belki ama amiral gemisi android telefonlardan bahsediyoruz, htc 10, s7, s7 edge, lg g5 vb. Bu telefonlar seni 3 yıl gayet iyi götürür. Eskiden android te stabilite sıkıntısı vardı ama şimdi öyle bir şey yok. Akıcı ve rahat çalışan telefonlar. Fiyat düşme olayıda telefon çeşitliliğinin çok olmasından kaynaklanıyor. Performans ile ilgili değil yani. Tavsiyem htc 10
Htc nin suan en güncel telefonu Htc 10 degil mi? O zaman şöyle sorayım iPhone 7+ mı s7 Edge mi Htc10 mu ?

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Htc nin suan en güncel telefonu Htc 10 degil mi? O zaman şöyle sorayım iPhone 7+ mı s7 Edge mi Htc10 mu ?

S7 edge:daha iyi Batarya, web dolaşımı, daha iyi video çekimi, gece, düşük ışıkta fotoğraf çekme, daha büyük ekran, kavisli ekran

Htc 10: sağlam tasarım, en iyi ön kamera, ses kalitesi, donma kasma yok, sense ara yüzü, daha iyi oyun performansı, daha erken güncelleme

Seçim senin..

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
İpod touch Apple ın değeri bilinemeyen cihazıdır.6. Nesil ipod touch da iphone 6 nın işlemcisi var ram miktarıda aynı iyi bir performans gösterir.Öte yandan lg g5 i bende beğenmiyorum fakat fiyatı diğer amiral gemilerine göre uygun ve özellikleri de hemen hemen aynı diye yazdım.Lg g5 yerine biraz daha ekleyebilirseniz s7+ipod touch alabilirsiniz.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
bence iphone 7 plus'ı al sen kardeşim

ylmz42

Asistan
Reaksiyon puanı
43
bence iphone 7 plus'ı al sen kardeşim
Döndüm dolaştım 7+ bakalım yurt dışından sorun çıkmadan alabilirsem alacağım sorun çıkartacak gibi olursa Türkiye'den direk alırım. Ne zaman gelecek bir de bilgisi olan var mı ?

giveusfreedom

Asistan
Reaksiyon puanı
31
sağlamlık önemliyse HTC10 değilse sabaha kadar s7 veya s7 edge derim bekleme imkanın varsa note 7 bekleyebilirsin

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Neden iPhone 7+ değil mesela ? Veya neden s7 edge note 7

Aslında biraz tercih meselesi iPhone yada android mi kullanmak isteğine göre değişir. İPhone alırsan pişman olacağını sanmam,genel değerlendirme olarak hiç bir iPhone telefon kötü değil. Hangisini alırsan seni 3 yıl rahat rahat götürür.
İPhone artık çeşitliliği artırıp, sıkışmış olduğu tasarım konusunda iyileştirme yapmalı. Neredeyse aynı telefonu tekrar tekrar satıyor. Ekranda biraz iyileştirne depolamada ve bikaç noktada yaptıkları yenilikler bu kadar para için yeterli değil. Zaten bu satış rakamlarınada yansıyor. Android in 2016 ilk çeyreğinde 344 milyon akıllı telefon satışı var. Nisan-haziran döneminde 296.9 milyan satış yapmış. Yani ikinci çeyrek sonunda pazarındaki kullanım oranı %86. Geçen yıl bu oran %82, 2 idi. Buna karşın 44.3 milyon İPhone satıldı. Aynı dönemdeki pazar payı 12.9 oldu. Geçen yıl 14.6 idi. Bi düşüş var İPhone da. Bunda yeterince iyi telefon yapmadığı için değil. Aynı telefonu tekrardan satmasına bağlıyorum ben. Geçen yıl Android ten telefon aldıysan bu yıl istediğin amiral gemilerinden biriyle değiştirebilirsin. Tabi çeşitlilik çok olduğu için zararla satarsın. Ama geçen yıl İPhone aldıysan bu yıl aynı telefona ekstra para verilmez derim. Genelde İPhone sorunlarda tamda bunun için araştırma yapıyorlar. Değiştirmem gereklimi diye.
Hangisini seçersen seç şimdiden hayırlı olsun. Güle güle kullan

Son düzenleme:

ylmz42

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Aslında biraz tercih meselesi iPhone yada android mi kullanmak isteğine göre değişir. İPhone alırsan pişman olacağını sanmam,genel değerlendirme olarak hiç bir iPhone telefon kötü değil. Hangisini alırsan seni 3 yıl rahat rahat götürür.
İPhone artık çeşitliliği artırıp, sıkışmış olduğu tasarım konusunda iyileştirme yapmalı. Neredeyse aynı telefonu tekrar tekrar satıyor. Ekranda biraz iyileştirne depolamada ve bikaç noktada yaptıkları yenilikler bu kadar para için yeterli değil. Zaten bu satış rakamlarınada yansıyor. Android in 2016 ilk çeyreğinde 344 milyon akıllı telefon satışı var. Nisan-haziran döneminde 296.9 milyan satış yapmış. Yani ikinci çeyrek sonunda pazarındaki kullanım oranı %86. Geçen yıl bu oran %82, 2 idi. Buna karşın 44.3 milyon İPhone satıldı. Aynı dönemdeki pazar payı 12.9 oldu. Geçen yıl 14.6 idi. Bi düşüş var İPhone da. Bunda yeterince iyi telefon yapmadığı için değil. Aynı telefonu tekrardan satmasına bağlıyorum ben. Geçen yıl Android ten telefon aldıysan bu yıl istediğin amiral gemilerinden biriyle değiştirebilirsin. Tabi çeşitlilik çok olduğu için zararla satarsın. Ama geçen yıl İPhone aldıysan bu yıl aynı telefona ekstra para verilmez derim. Genelde İPhone sorunlarda tamda bunun için araştırma yapıyorlar. Değiştirmem gereklimi diye.
Hangisini seçersen seç şimdiden hayırlı olsun. Güle güle kullan
Ben iPhone kullanıpta pişman olanı nadiren gördüm. Ama Samsung, Sony en çokta LG kullanıpta pişman olanı gördüm. (Buna kendimde dahilim.) Tamam bundan sonra cihazlarda kasma çok nadir olur ama performans olarak kendi sınıfında karşılaştırınca Lg , hatta Sony de dahil buna Sony sadece bana göre kamera da iyi. Apple bana göre i7 de eksik yönlerinden birisi Çerçeve kasa oranı. Ben Apple 'nın bu tasarımını beğeniyorum açıkcası elde en güzel duran telefonda iPhone 5s ten beri Apple. Ha adamların biraz izlediği politika kötü. Çünkü eski yenilikçi Apple yok. Ama gene de alanının en iddali telefonunu yapıyor. Samsung da kavisli ekran yaptı da bir arkadaşım s6 Edge kullanıyor. Hala o kavisli ekranın bazı işlevlerini kullanmıyor mesela sadece şekil olarak kalıyor. Bana kalırsa Piyasasını bu yüzden koruyan tek telefon Apple.

ylmz42

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Birde Apple 'nın satamamasının sebebi rakiplerinden yüksek fiyat koyuyor mesela bir düşünelim iPhone 7+ 3200 den girdiğini Note 7 nin 3800 felan olduğunu o zaman işler değişmez miydi ?

yarasa446

Asistan
Reaksiyon puanı
18
İtalatçi garantili s7 edge 2400+ ps4 pro muhtemelen 1600 olcak etti 4bin. Bu mantıklı bir telefona 4bin tl verilmez ille ıphone diyosan 6s plus al 3bin tl gözünle yaşıyacağın 7+ la tek fark kamera olcak onun dışında bir fark hissetmezsiniz bir kamera için bin tl verilirmi bilemem açıkcası.

giveusfreedom

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Neden iPhone 7+ değil mesela ? Veya neden s7 edge note 7
iPhone 7+ da tasarım baya kötü bence çerçevenin telefonu var kamera çıkıntısı haddinden fazla ios pek sevmeyen biriyim zaten Ama alırsan üzer mi sanmam Neden s7 tasarım kamera ekran batarya gibi bir çok açıdan çok iyi ama HTC 10 da geride kalmaz

ylmz42

Asistan
Reaksiyon puanı
43
iPhone 7+ da tasarım baya kötü bence çerçevenin telefonu var kamera çıkıntısı haddinden fazla ios pek sevmeyen biriyim zaten Ama alırsan üzer mi sanmam Neden s7 tasarım kamera ekran batarya gibi bir çok açıdan çok iyi ama HTC 10 da geride kalmaz

Döndüm dolaştım iPhone 7+ mat siyaha karar verdim ama acele etmeyeceğim alırken. Şu problemler bitsin gerekirse Şubat gibi yurt dışına gidip alırız.

ongbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
46
Iphone' ların Plus modelleri fiziksel olarak Samsung Note' lardan bile daha büyük. Taşınabilirlik açısından buna dikkat etmelisiniz.