Karakolda dayağa 3 beraat

Bu konuyu okuyanlar

aloisnebel

Profesör
Katılım
30 Ağu 2012
Mesajlar
2,523
Reaksiyon puanı
4
Puanları
38
İzmir'de karakolda darp edilen Fevziye Cengiz ile ilgili sağlık raporunu veren doktor ve darp sırasında odada bulunan 2 polis hakkında açılan dava sonuçlandı. Mahkeme, kanıt yetersizliği nedeniyle sanıkların beraatine karar verdi.

130507karakol_dayak.hlarge.jpg


İzmir’de karakolda dövülen Fevziye Cengiz ile ilgili davada yargılanan 2 polis ve sağlık raporunu veren doktor beraat etti.


‘Suçu bildirmeme ve görevi kötüye kullanmak’la suçlanan doktor ve darp sırasında odada bulunan 2 polis, 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyordu.


Bugünkü karar duruşmasında sanık polis memurları kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmedi.


Darp olayından sonra sağlık raporunu veren doktor ise, müştekinin sırtının görünen yerlerini muayene ettiğini ve bulguları rapora yazdığını söyledi.


Mahkeme, ‘kanıt yetersizliği’ nedeniyle sanıkların beraatine karar verdi.


Fevziye Cengiz’in avukatı Hanife Yıldırım ise kararın işkenceyi meşrulaştırdığını, temyiz için başvuracaklarını söyledi.


Karabağlar'daki müzikhollere yönelik polis ekipleri 17 Temmuz 2011'de yapılan denetimde, 'kimliksiz olduğu, izinsiz çalıştığı ve polise mukavemette bulunduğu' gerekçeleriyle hakkında işlem yapılmak üzere polis merkezine götürülen Fevziye Cengiz'in polisler tarafından dövüldüğü iddia edilmiş ve karakoldaki güvenlik kamerasının kaydettiği görüntüler, basına yansımıştı.

KAYNAK
 

Son mesajlar

Üst