Karadeniz'de 85 milyar metreküp daha doğalgaz bulundu?

Bu konuyu okuyanlar

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Avrupanın yer altı kaynağı yok ama sömürgesi var. Zenginliklerinin çoğu çöktükleri gariban Afrikalıların madenlerinden geliyor. Açık açık söyleyeyim Fransa bugün sömürgelerini kaybetsin Papua Yeni Gine'ye söz geçiremez. Libya konusunda Fransa niye kuyruğuna basılmış it gibi feryat figan havlıyo sanıyosunuz. Almanyayı ayrı tutuyorum onların da sömürgesi var ama Fransa kadar sömürgelerine bağlı değiller. Geri kalan Avrupa ülkelerinin bi adı var sadece. Hepsi bir olsa Türkiyeyle baş edemezler.
Almanya'nın sömürgesi olmamasına rağmen ve iki dünya savaşında yıkılmasına rağmen bugün Avrupanın dinamosu.
Nitelikli insan > Doğal kaynaklar
ama tabii ki de doğal kaynaklarımızın olmasının da kötü bir yani yok. Sadece doğal kaynak büyüsüne kanıp nitelikli insan yetiştirmeyi unutmamak lazım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Krizi atlatmak mı :D

Bana daha çok şu tarz dua edenler var gibi geliyor...

Aklı olan kimse kriz çıksın istemez. Herkes aynı gemide. Gemi batarsa Allah korusun çoğumuz batarız.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Yorumlara bak niye çıkardık deyin kurtulun ne uğraşıyorsunuz

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
çok fazla kesin şekilde yargılıyorsunuz insanları bu şekilde olan çok az bir kesim vardır
Ben az olmadığını düşünüyorum ama azda olsa kendi ülkesi için bunları düşünebilen bir kitlenin olması bile sorun değil mi ?
Sırf ikbal makam mevki uğruna koltuk sevdasına veya kin nefret ile ülke çıkarına bile karşı çıkabilen tipler var. Ülkede ki İç meseleleri geçtim ülke yararına olan dış meselelerde bile karşı çıkılıp karşısında durmalar. Diğer ülkelerin çıkarlarına söylemler dolu...

Şurada bulunan petrole doğalgaza bile sevinmeyen tühh nerden çıktı bu şimdi ekonomiye bir katkısı olur diye bakanlar var. Hergün Dolar az daha çıksın koronadan daha fazla insan ölsün bize yeni yaptırımlar gelse keşke ekonomi dahada kötü olsun diyen insanlar yok mu sanıyorsunuz ülkede ?

Craigdiizzeer

Doçent
Reaksiyon puanı
959
Ben az olmadığını düşünüyorum ama azda olsa kendi ülkesi için bunları düşünebilen bir kitlenin olması bile sorun değil mi ?
Sırf ikbal makam mevki uğruna koltuk sevdasına veya kin nefret ile ülke çıkarına bile karşı çıkabilen tipler var. Ülkede ki İç meseleleri geçtim ülke yararına olan dış meselelerde bile karşı çıkılıp karşısında durmalar. Diğer ülkelerin çıkarlarına söylemler dolu...

Şurada bulunan petrole doğalgaza bile sevinmeyen tühh nerden çıktı bu şimdi ekonomiye bir katkısı olur diye bakanlar var. Hergün Dolar az daha çıksın koronadan daha fazla insan ölsün bize yeni yaptırımlar gelse keşke ekonomi dahada kötü olsun diyen insanlar yok mu sanıyorsunuz ülkede ?
Fazla paranoyakça bir düşünce tarzı. Muhalif olması ülke çıkarına ters mi yani? İyi oldu olacak ülkede meclisi kapatalım krallık ilan edelim. Ne güzel karışan soran da olmaz. Bence olayları çok güzel saptırıyorsunuz. Kafkas çocuğu yer mi? Yemez

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Fazla paranoyakça bir düşünce tarzı. Muhalif olması ülke çıkarına ters mi yani? İyi oldu olacak ülkede meclisi kapatalım krallık ilan edelim. Ne güzel karışan soran da olmaz. Bence olayları çok güzel saptırıyorsunuz. Kafkas çocuğu yer mi? Yemez

Saptırma derken sen neden üstüne alınıyorsun madem böyle düşüncelerin yok ? Burada söylemerimi ayrıntılandırırımda Türkiye/ Gündem bölümündeyiz neyse uzatmayacam. Muhalif olmayı ülkeye Muhalif olmak Hükümet iç dış politikada ne yapıyorsa tam karşısında olmak sanmasalar yetecek...

Ben Türkiye'de olan ve benim gözlemlediğim şeyleri yazdım. Doğalgaz çıktığına üzülen insanlar var aynı şekilde korona ile iyi mücadele edildi üzülen morali bozulan daha fazla insan ölse iyi olurdu diyebilecek zihniyette insanlar var aramızda... Veya Terör ile mücadele ediyor Terorist ölüyor diye üzülen insan dolu.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Saptırma derken sen neden üstüne alınıyorsun madem böyle düşüncelerin yok ? Burada söylemerimi ayrıntılandırırımda Türkiye/ Gündem bölümündeyiz neyse uzatmayacam. Muhalif olmayı ülkeye Muhalif olmak Hükümet iç dış politikada ne yapıyorsa tam karşısında olmak sanmasalar yetecek...

Ben Türkiye'de olan ve benim gözlemlediğim şeyleri yazdım. Doğalgaz çıktığına üzülen insanlar var aynı şekilde korona ile iyi mücadele edildi üzülen morali bozulan daha fazla insan ölse iyi olurdu diyebilecek zihniyette insanlar var aramızda... Veya Terör ile mücadele ediyor Terorist ölüyor diye üzülen insan dolu.
Muhalif olmak demek Hükümete muhalif olmak demektir. Tabii ki de hükümetin yaptığı yanlışlara. Doğru yapılan bir işe muhalif olacak halimiz yok.

Bazıları HÜKÜMETE muhalif olanların aynı zamanda DEVLET'e muhalif olduğunu ya da DEVLET'e karşı olduğunu sanıyor.

HÜKÜMET demek DEVLET demek değildir. DEVLET hepimizin ama HÜKÜMET hepimizin değil.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,385
Yahu şu her sene gaz çıkıyor diyen muhaliflere söylüyorum. Önceki tüm araştırmalarda kullanılan gemiler sismik gemi değillerdi yani sondaj işlemi yapmıyorlardı. Ve yapılan araştırmalarda doğalgaz rezervi olabilir deniliyordu. Şimdiki kullanılanlar sismik sondaj gemisi ve sondaj yaparak doğalgazın kalitesini ölçerek rezerv miktarı belirleniyor ve söyleniyor. Bir kere de ülke yararına ve geleceğe yararı olabilecek şeyleri eleştirmek yerine tebrik ve takdir etmeyi bilin. Bu hareket sizi ne öldürür ne alçaltır. Sizin egosuz olduğunuzu ve insan gibi insan olduğunuzu gösterir.

Son düzenleme:

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Ülkemiz için hayırlı uğurlu olur inşallah.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Yahu şu her sene gaz çıkıyor diyen muhaliflere söyliyorum. Önceki tüm araştırmalarda kullanılan gemiler sismik gemi değillerdi yani sondaj işlemi yapmıyorlardı. Ve yapılan araştırmalarda doğalgaz rezervi olabilir deniliyordu. Şimdiki kullanılanlar sismik sondaj gemisi ve sondaj yaparak doğalgazın kalitesini ölçerek rezerv miktarı belirleniyor ve söyleniyor. Bir kere de ülke yararına ve geleceğe yararı olabilecek şeyleri eleştirmek yerine tebrik ve takdir etmeyi bilin. Bu hareket sizi ne öldürür ne alçaltır. Sizin egosuz olduğunuzu ve insan gibi insan olduğunuzu gösterir.
Esasında umarım ve inşallah daha da bol gaz rezervi bulunur ve çıkartılır. Bunu buraya yazdıktan sonra şunu da ekleyeyim hükümete muhalif olan kimsenin sadece hükümete muhalif olduğu için aman tanrım inşallah gaz yoktur varsa da bunlar bulamaz diyeceğini de sanmıyorum. Çok ufak fanatik bir kesim böyle diyor olabilir.
Ama gaz olayında ya da diğer olaylardaki ana sorun şu. Hep toplum ayrıştı ve bölündü diyoruz ya. İşte bu hükümetin inandırıcılığını toplumun bir kısmı nezdinde kaybetmesinden kaynaklanıyor bana sorarsanız. Hükümet kapsayıcı ya da toparlayıcı olmak yerine her ayrıştırıcı lisan kullandığında bu bölünme de artıyor.

Dilara Kaya

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,756

bence siz iktidara yapılan çoğu eleştiriyi bu şekilde değerlendiriyorsunuz

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Her seçim döneminde millete bol kepçeden müjdeler verilir.
BOR, Petrol, Gaz sürekli bulunur, kendi uçağımızı yaptık afişleri bile asıldı.
Şimdi de doğal gaz bulmuşuz ne güzel ver mehteri seçim başlasın.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,385
Her seçim döneminde millete bol kepçeden müjdeler verilir.
BOR, Petrol, Gaz sürekli bulunur, kendi uçağımızı yaptık afişleri bile asıldı.
Şimdi de doğal gaz bulmuşuz ne güzel ver mehteri seçim başlasın.
Muhalefetin de konuşmaktan başka birşey yaptığı yok. Ondan sonra Avrupa neden demokratik diyoruz. Çünkü oradaki muhalefette konuşmak yerine icraat yapıyor.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Muhalefetin de konuşmaktan başka birşey yaptığı yok. Ondan sonra Avrupa neden demokratik diyoruz. Çünkü oradaki muhalefette konuşmak yerine icraat yapıyor.
İcraat yapma yeri Hükümettir. Muhalefetin icrai bir gücü yoktur.
Zaten hükümet için de muhalefetin önerileri her zaman yok hükmünde.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Çok iyi ya "Muhalefetin yaptığı birşey yok" :tearsofjoy:
Yahu iktidarda siz varsınız hükümet sizsiniz bu kadar mı acizsiniz bunu algılamaktan?
Millet size gereken cevabı verecek merak etmeyin.
İlk seçimlerde iktidar değiştikten sonra ne iş yapacağınızı düşünün şimdiden.

Reaksiyon puanı
5,172
Bir tarafta bulunan gaz var. Diğer tarafta Dış ülkelerden alma garantili olduğumuz doğal gazlar.
images.jpg

2025 sonrasında bile Rusya gaz alımımızın %40 ından sorumlu olacak.
Bu gazı belki en iyi ihtimal elektirik ihtiyacımızın bir kısmını karşılamada vs kullanabiliriz. Açıkcası çokta büyük bir gelecek vaadeden bir şey değil. Rusya ile olan sözleşmelerimizden ötürü.

Bunun yerine sanayide insansızlaşma çalışmaları, yarı iletken teknolojileri ve mikro işlemci bilimi, yüksek kapasiteli piller ve elektirikli araçlar. Elektirik ile çalışan insanlı/insansız hava araçları, yapay zeka ve sağlık çalışmaları günümüzde çok çok daha fazla önem arz ediyor. Açıkcası bu alanlardaki çalışmalar beni çok daha fazla heyecanlandırıyor.

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,385
İcraat yapma yeri Hükümettir. Muhalefetin icrai bir gücü yoktur.
Zaten hükümet için de muhalefetin önerileri her zaman yok hükmünde.
Muhalefetin icrai gücü nasıl yoktur. Belediyeler ne işe yarıyor o zaman. İcraat vatandaşa ilk önce belediye ile ulaşmaz mı ?

Çok iyi ya "Muhalefetin yaptığı birşey yok" :tearsofjoy:
Yahu iktidarda siz varsınız hükümet sizsiniz bu kadar mı acizsiniz bunu algılamaktan?
Millet size gereken cevabı verecek merak etmeyin.
İlk seçimlerde iktidar değiştikten sonra ne iş yapacağınızı düşünün şimdiden.

Ben iktidarı destekliyorum ya da oy veriyorum gibi bir cümle gördünüz mü de beni iktidarcı olarak itham ediyorsunuz. Her seferinde millet cevabı verecek diyen ama koltuğundan başka bir şey düşünmeyen ve rakiplerini her türlü kurnazlıkla egale eden bir başkanın başını çektiği bir muhalefet var ortada. Bunun eleştirisini bile kaldıramıyor demek ki muhalifler.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Muhalefetin icrai gücü nasıl yoktur. Belediyeler ne işe yarıyor o zaman. İcraat vatandaşa ilk önce belediye ile ulaşmaz mı ?
Şöyle ki tabii ki belediyeleri muhalefet kazanmış ise orada icrai bir güç vardır. Benim söylemim Merkezi Hükümet içindi. Sizin de o söylem babında söylediğinizi sandım. Şu anda İstanbul ve Ankara Belediyelerinden de hükümetin tüm engellemelerine rağmen ben vatandaş olarak memnunum.

Ben iktidarı destekliyorum ya da oy veriyorum gibi bir cümle gördünüz mü de beni iktidarcı olarak itham ediyorsunuz. Her seferinde millet cevabı verecek diyen ama koltuğundan başka bir şey düşünmeyen ve rakiplerini her türlü kurnazlıkla egale eden bir başkanın başını çektiği bir muhalefet var ortada. Bunun eleştirisini bile kaldıramıyor demek ki muhalifler.
Cevabın bu kısmı benle ilgili değil o sebeple geçtim :)

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481

Güzel kardeşim iktidar aleyhine yazılan her mesaja cevap veriyorsunuz 7/24 takiptesiniz, bu da işinizin bu olduğunun ıspatıdır. Siz iktidarın parçasısınız millet seçimlerde iktidarı tasfiye ettiğinde siz de tasfiye olacaksınız demektir, daha fazlasını da yazmayayım artık...

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,385
Şöyle ki tabii ki belediyeleri muhalefet kazanmış ise orada icrai bir güç vardır. Benim söylemim Merkezi Hükümet içindi. Sizin de o söylem babında söylediğinizi sandım. Şu anda İstanbul ve Ankara Belediyelerinden de hükümetin tüm engellemelerine rağmen ben vatandaş olarak memnunum.

İstanbulda yaşayan birisi olarak çokta memnun sayılmam. Çünkü şu pandemi sürecinde belediyenin en çok dikkat etmesi gerektiği toplu ulaşım konusunda yeterli sorumluluk aldığını ve çalışanlarına bunun hakkında eğitim verdiğini sanmıyorum. Hatta Nisan-Mayıs-Haziran aylarındaki kısa çalışma döneminde otobüs seferlerini azaltmasıda iyi değildi. Ben 2 yıldır Ekrem İmamoğlu öncesinde de sonrasında da kullandığım hattın sefer sayısı artırılsın diye dilekçe verdim. Hatta Ekrem İmamoğlu gelirse toplu ulaşım rahatlatılır artırılır ve metrobüslerde yenilenir diye umdum ama değişen bir şey göremedim hala. Ankarada Mansur Yavaşın İstanbuldaki Ekrem İmamoğlundan daha iyi olduğu aşikar. Ve Ekrem İmamoğlu vatandaşın en önemli sorunu olan ulaşım,trafik otopark gibi şeylere can alıcı şekilde dokunmayı beceremezse bir sonraki dönem seçilme ihtimalinin düşeceğini açıkça belirtmek istiyorum. Bir partinin üyesi eğer belediye başkanı olduysa önceki partinin başkanının hiç yapmadığı projeleri yapmalı ve kendinden önce yapılmaya başlanan tüm projeleri de kendine mal etmemeli. İşte ülkedeki siyasetçilerin muhalif veya iktidar farketmeden düzenli olarak yaptıkları tek bir şey var o da algı oluşturmak. Bir de istisnasız hemfikir oldukları tek konu milletvekili maaşları artırılsın. Bir kere de işçiyi savunuyoruz diyen muhalifler milletvekili maaşlarına zam istemiyoruz hatta maaşlarımızın bir kısmı ile fon kuruyoruz ve ihtiyaç sahiplerine vereceğiz deseler şu an rahat bir şekilde iktidar olabilirlerdi. Zaten herkesin cevabını kendi yorumunun altına yazmıştım. O yüzden diğerine cevap beklemiyordum.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
İstanbulda yaşayan birisi olarak çokta memnun sayılmam. Çünkü şu pandemi sürecinde belediyenin en çok dikkat etmesi gerektiği toplu ulaşım konusunda yeterli sorumluluk aldığını ve çalışanlarına bunun hakkında eğitim verdiğini sanmıyorum. Hatta Nisan-Mayıs-Haziran aylarındaki kısa çalışma döneminde otobüs seferlerini azaltmasıda iyi değildi. Ben 2 yıldır Ekrem İmamoğlu öncesinde de sonrasında da kullandığım hattın sefer sayısı artırılsın diye dilekçe verdim. Hatta Ekrem İmamoğlu gelirse toplu ulaşım rahatlatılır artırılır ve metrobüslerde yenilenir diye umdum ama değişen bir şey göremedim hala. Ankarada Mansur Yavaşın İstanbuldaki Ekrem İmamoğlundan daha iyi olduğu aşikar. Ve Ekrem İmamoğlu vatandaşın en önemli sorunu olan ulaşım,trafik otopark gibi şeylere can alıcı şekilde dokunmayı beceremezse bir sonraki dönem seçilme ihtimalinin düşeceğini açıkça belirtmek istiyorum. Bir partinin üyesi eğer belediye başkanı olduysa önceki partinin başkanının hiç yapmadığı projeleri yapmalı ve kendinden önce yapılmaya başlanan tüm projeleri de kendine mal etmemeli. İşte ülkedeki siyasetçilerin muhalif veya iktidar farketmeden düzenli olarak yaptıkları tek bir şey var o da algı oluşturmak. Bir de istisnasız hemfikir oldukları tek konu milletvekili maaşları artırılsın. Bir kere de işçiyi savunuyoruz diyen muhalifler milletvekili maaşlarına zam istemiyoruz hatta maaşlarımızın bir kısmı ile fon kuruyoruz ve ihtiyaç sahiplerine vereceğiz deseler şu an rahat bir şekilde iktidar olabilirlerdi. Zaten herkesin cevabını kendi yorumunun altına yazmıştım. O yüzden diğerine cevap beklemiyordum.
Tabii ki. Zaten 4 yılda bir seçin bu sebeple var. Vatandaş memnun değilse değiştirir. Ama Ankara hakkında Mansu Başkanın Ekrem Başkandan daha iyi olduğu konusuna ben de katılıyorum. Polemiğe daha az giriyor ve bence o da Mansur Başkana yarıyor.

Ekrem başkanı göresem şunu da sorardım. 1 küsür senedir belediye başkanısınız. Hiç AKP ile ilgili bir yolsuzluk dosyası vs yargıya intikal ettirmediniz. Çok mu temiz yönetmişler yoksa başka çekinceleriniz mi var ? Gerçekten de çok merak ediyorum bunu :)

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,385
Güzel kardeşim iktidar aleyhine yazılan her mesaja cevap veriyorsunuz 7/24 takiptesiniz, bu da işinizin bu olduğunun ıspatıdır. Siz iktidarın parçasısınız millet seçimlerde iktidarı tasfiye ettiğinde siz de tasfiye olacaksınız demektir, daha fazlasını da yazmayayım artık...
Sen bu düşünceyle devam et bence. Devletin yararı ile iktidarı karıştırmaktan öteye geçmiş olsaydınız devlet yararına olan şeyleri tebrik etmeyi de bilirdiniz. Benim iktidardan bir kazancım yok ki tasfiye olayım. Bu yorumuna ancak güler geçerim. İktidarı sürekli övüp eleştirisini kaldırmayan ile muhalefeti sürekli övüp eleştirisini kaldırmayan kişilerin birbirinden farkı yok buna sizde dahilsiniz. Benim için öncelikli olan devletime milletime yararı olabilecek şeyleri tebrik edip yararı mı olacak diye bakmaktır. Ben iş yapanı takdir etmesini yapmayanı da eleştirmesini bilirim. Biraz Hakan Bayrakçı'nın olduğu programlarda bu kişinin dediklerini izlerseniz muhalif kişinin nasıl olması gerektiğini bence iyi bir şekilde anlayabilirsiniz. Muhalefet kendi içindeki muhalif sesleri bile hazmedemiyorken bu ülkede muhalefetin olması beklenemez.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Sen bu düşünceyle devam et bence. Devletin yararı ile iktidarı karıştırmaktan öteye geçmiş olsaydınız devlet yararına olan şeyleri tebrik etmeyi de bilirdiniz. Benim iktidardan bir kazancım yok ki tasfiye olayım. Bu yorumuna ancak güler geçerim. İktidarı sürekli övüp eleştirisini kaldırmayan ile muhalefeti sürekli övüp eleştirisini kaldırmayan kişilerin birbirinden farkı yok buna sizde dahilsiniz. Benim için öncelikli olan devletime milletime yararı olabilecek şeyleri tebrik edip yararı mı olacak diye bakmaktır. Ben iş yapanı takdir etmesini yapmayanı da eleştirmesini bilirim. Biraz Hakan Bayrakçı'nın olduğu programlardan izlerseniz muhalif kişinin nasıl olması gerektiğini bence iyi bir şekilde anlayabilirsiniz. Muhalefet kendi içindeki muhalif sesleri bile hazmedemiyorken bu ülkede muhalefetin olması beklenemez.

Şimdi ne sizi ne de size cevap yazan arkadaşı itham edici olarak ya da destekleyici olarak yazmıyorum aşağıdaki satırı.

Gerçekten de toplumda hükümet ve devlet ayırımından bihaber olan veya tuttukları parti sebebi ile parti devleti olmanın rahatsız etmediği bir kesim var. Siyasi partiler Fenerbahçe Galatasaray Beşiktaş Adanaspor Kayserispor filan gibi tutulmaz. Tutulmamalıdır da.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Sen bu düşünceyle devam et bence. Devletin yararı ile iktidarı karıştırmaktan öteye geçmiş olsaydınız devlet yararına olan şeyleri tebrik etmeyi de bilirdiniz. Benim iktidardan bir kazancım yok ki tasfiye olayım. Bu yorumuna ancak güler geçerim. İktidarı sürekli övüp eleştirisini kaldırmayan ile muhalefeti sürekli övüp eleştirisini kaldırmayan kişilerin birbirinden farkı yok buna sizde dahilsiniz. Benim için öncelikli olan devletime milletime yararı olabilecek şeyleri tebrik edip yararı mı olacak diye bakmaktır. Ben iş yapanı takdir etmesini yapmayanı da eleştirmesini bilirim. Biraz Hakan Bayrakçı'nın olduğu programlarda bu kişinin dediklerini izlerseniz muhalif kişinin nasıl olması gerektiğini bence iyi bir şekilde anlayabilirsiniz. Muhalefet kendi içindeki muhalif sesleri bile hazmedemiyorken bu ülkede muhalefetin olması beklenemez.
Ben muhalif değilim güzel kardeşim sadece dinini devletini seven milletten bir ferdim.
CHP ye hiç oy vermedim; 5-6 hesap var forumda ve biri de sizsiniz iktidara çalıştığınız çok aleni belli oluyor. Sultan Süleymana kalmayan bu dünya size de kalmayacak size kişisel tavsiyem doğruluktan ayrılmayın, siyaset ( yalan dolan içeren pis bir iştir) ahiretinizi de berbat etmeyin.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,385
Şimdi ne sizi ne de size cevap yazan arkadaşı itham edici olarak ya da destekleyici olarak yazmıyorum aşağıdaki satırı.

Gerçekten de toplumda hükümet ve devlet ayırımından bihaber olan veya tuttukları parti sebebi ile parti devleti olmanın rahatsız etmediği bir kesim var. Siyasi partiler Fenerbahçe Galatasaray Beşiktaş Adanaspor Kayserispor filan gibi tutulmaz. Tutulmamalıdır da.
Zaten partiler ya da ideolojileri değil vatanın milletin devletin yararını düşünmek önemlidir. Atatürk CHPyi ayrışma amacıyla değil vatan,millet,devlet yararını anlayabilecek insanların olabileceği şekilde kurdu.Çok partili döneme de kurulacak partilerin ülkeyi ileri götürecek ve milletin,devletin yararını düşünecek şekilde olmaları için geçti. Ama gel gelelim ülkemizde devlet ile hükümeti ayırt edemeyen ve devlet yararının ne olduğunu anlayamayan bir sürü insanda mevcut. Ben iş yapanı tebrik etmeyecek yaptığı yanlışları eleştirmeyeceksem nasıl bu devlete faydalı bir birey ve seçmen olabilirim ki.

Ben muhalif değilim güzel kardeşim sadece dinini devletini seven milletten bir ferdim.
CHP ye hiç oy vermedim; 5-6 hesap var forumda ve biri de sizsiniz iktidara çalıştığınız çok aleni belli oluyor. Sultan Süleymana kalmayan bu dünya size de kalmayacak size kişisel tavsiyem doğruluktan ayrılmayın, siyaset ( yalan dolan içeren pis bir iştir) ahiretinizi de berbat etmeyin.
Zaten gerçek bir muhalif olsaydınız dediklerimi çok iyi anlardınız. Tabi iktidara çalışıyorum ATMye de her ay param yatıyordur bir bakayım ne kadar yatmış bu ay :D Siyaset yalan dolan pis iştir derken sizde siyaset yapıyorsunuz dikkatinizi çekerim. İktidarla işim yok oy da vermedim üyesi de değilim ama gidipte bugüne kadar başarısız olmuş bir muhalefet liderini ideolojisini ve söylemlerini de destekleyecek değilim. Arada dedikleri doğru çıkıyor o konuda da tebrik ediyorum ama bozuk saat bile günde iki kere doğruyu gösterir derler. Zaten muhalefette asıl muhalif kişiyi de "Gel Muharrem" diyerek harcayan bir koltuk sevdalısının devlet başında olan koltuk sevdalısından hiçbir farkı yok gözümde.

Son düzenleme:

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
Zaten partiler ya da ideolojileri değil vatanın milletin devletin yararını düşünmek önemlidir. Atatürk CHPyi ayrışma amacıyla değil vatan,millet,devlet yararını anlayabilecek insanların olabileceği şekilde kurdu.Çok partili döneme de kurulacak partilerin ülkeyi ileri götürecek ve milletin,devletin yararını düşünecek şekilde olmaları için geçti. Ama gel gelelim ülkemizde devlet ile hükümeti ayırt edemeyen ve devlet yararının ne olduğunu anlayamayan bir sürü insanda mevcut. Ben iş yapanı tebrik etmeyecek yaptığı yanlışları eleştirmeyeceksem nasıl bu devlete faydalı bir birey ve seçmen olabilirim ki.

Zaten gerçek bir muhalif olsaydınız dediklerimi çok iyi anlardınız. Tabi iktidara çalışıyorum ATMye de her ay param yatıyordur bir bakayım ne kadar yatmış bu ay :D Siyaset yalan dolan pis iştir derken sizde siyaset yapıyorsunuz dikkatinizi çekerim. İktidarla işim yok oy da vermedim üyesi de değilim ama gidipte bugüne kadar başarısız olmuş bir muhalefet liderini ideolojisini ve söylemlerini de destekleyecek değilim. Arada dedikleri doğru çıkıyor o konuda da tebrik ediyorum ama bozuk saat bile günde iki kere doğruyu gösterir derler. Zaten muhalefette asıl muhalif kişiyi de "Gel Muharrem" diyerek harcayan bir koltuk sevdalısının devlet başında olan koltuk sevdalısından hiçbir farkı yok gözümde.
Milletin siyaseti sandıkta olur vakti geldiğinde bu dediğinizin cevabını alacaksınız.
Hesabınıza 6 bin küsür yatmış olması lazım bir bakın... :tearsofjoy:

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,385
Milletin siyaseti sandıkta olur vakti geldiğinde bu dediğinizin cevabını alacaksınız.
Hesabınıza 6 bin küsür yatmış olması lazım bir bakın... :tearsofjoy:
O zaman sizinde sandıkta siyaset yapmanız gerekirdi şimdi değil. Sizinde hesabınıza 7500 TL yatmış olması lazım bir bakın derim bende :D