Kara Nefret

Bu konuyu okuyanlar

Penetrator God

Doçent
Reaksiyon puanı
527
166509589-352-k384072.jpg

Yer: Skyrim

Bölge: Doğu Hududu

Tarih: 29A 4Ç 200

Saat: Gece

Rolff: "Artık kimseye ihanet edemeyeceksin, elf s@rt@ğ@.! "

Suvaris Atheron: "Neyden bahsettiğinizi bilmiyorum."

Angrenor: "Zindan sana her şeyi açıklayacak."

Suvaris Atheron: "Buna hakkınız yok.!"

Windhelm'de gece vakti dolanırken aralarında bir kaç şehir muhafızınında bulunduğu bir grup kuzeyli insanın bir kara elf kadınını - Suvaris Atheron'u - sıkıştırdığını gördüm. Ona epey ağır ithamlarda bulunuyorlardı. Hoşgörüsüzlüğü hiç dayanamadığım için işin iç yüzünü öğrenmeye karar verdim.

Aldous: "Ne oluyor burada.?"

Angrenor: "Bu @r@sp@ bir İmparatorluk yada Thalmor casusu.!"

Suvaris Atheron: "Ne ? Ciddi olamazsınız.!"

Aldous: "Kanıtınız var mı.?"

Rolff: "Sana ne bundan... İmparatorluk insanı, senin ırkınında onunkinden farkı olduğu söylenemez. O pis kokuna tahammül edebilmemizin de bir sınırı var."

Angrenor: "İmparatorluk sempatizanlarıyla konuşacak hiçbir şeyimiz yok bizim.!"

Aldous: "Buraya siyaset yapmaya gelmedim."

Rolff: "İmparatorluk P@ç@i.!"

Windhelm "Muhafızı: "Beyler sakin olun. Bizim elemanlardan ikisi en son kara elf kadınıyla birlikte görülmüşler. Ardından ortadan kaybolmuşlar.""

Rolff: "Sabahtan beri garnizonun etrafında dolanıp muhafızlara cilve yapıp kendini düdüklettiriyorsun.! "

Suvaris Atheron: "Bu bir iftira! Beni yolda yürürken görmeye bile dayanamayan adamları kendimle nasıl kandırayım.!"

Angrenor: "Bu k@lt@k yalan söylüyor! Şahitlerimiz var birlikte Çamurluyokuş mağarasına doğru gitmişler orada onları bir pusuya sürüklemiş olmalı.!"

Aldous: "Anlaşılan bu olayı böyle çözemeyeceğiz. Mağaranın içine bakmadınız mı.?"

Windhelm Muhafızı: "Ama orada kim bilir neyle karşılaşacağız. Kimse bu iş için gönüllü de olmadı."

Aldous: "Ben hallederim. "

Rolff: "Sen kimsin be adam! Tek başına haydutlar,sıçanlar, dev örümcekler gibi her çeşit pisliğin cirit attığı yere giriyorsun."

Aldous: "Winterhold Kolejinde uzun yıllar eğitmenlik yapmış usta bir büyücüyüm. Benim için endişelenmeyin."

Angrenor: "Senin için endişelendiğimizi kim söyledi? Umarım geberip gidersinde dünyadan bir soysuz daha eksilir."

Windhelm Muhafızı: "Pekala biz seni mağaranın önünde bekleyeceğiz ve elini çabuk tut."

Elf, Thalmor ve İmparatorluk casusu olmakla birlikte şehir muhafızlarını pusunun içine götürmekle suçlanıyordu. Eğer doğru olduğu ortaya çıkarsa, kadın idam edilecekti. Durumu incelemeye karar verdim. Kaybolan muhafızların gittiği mağaraya doğru yöneldim. Başlarına ne geldiğini öğrenmek istiyordum.

Mağaranın girişinde kan izleri gördüm. Kılıcımı kınından çıkarıp, büyümüde hazır edip mağaraya girdim. Askerlerin cesetleri mağaradaydı, çevrede onları öldüren şeye dair bir ize rastlayamadım. Bedenlerini inceledim yara izleri pek birşey çağrıştırmıyordu. Bu iki adamı her şey öldürmüş olabilirdi, ancak tam mağaradan çıktığım anda gözüme yere yapışmış kanlı bir kağıt parçası ilişti.

Notta yazanlar..

Şehirden iki muhafız öldür, Cesetlerini Çamurluyokuş mağarasına bırak. Dikkat çekme, Farkedilme, unutma yakalanırsan bizi tanımıyorsun. Şahet adımızı ötersen ailenin nerede yaşadığını biliyoruz. Onları ziyaret ederiz.

Rolff

Suvaris Atheron doğruyu söylüyordu, aleyhindeki suçlamalar iftiraydı. Askerler Rolff'un kiraladığı amatör bir katil tarafından çok önceden öldürülmüş ve cesetleri mağaradaki canavarlara yem edilmişti. Dışarı çıktım ve elf kadının muhafızların gözetiminde beklediği yere gittim.

Windhelm Muhafızı: "Uzun zamandır yoktun. Öldüğünü düşünmüştük. Birşey bulabildin mi.?"

Aldous: "Kaybolan muhafızlar cesetleri mağaradaydı..."

Rolff: "Gördünüz mü ? Başından beri doğruyu söylüyorduk bu iş çok fazla uzadı şu kadını derhal idam edin.!"

Suvaris Atheron: "Tamam da bu benim sorumlu olduğum anlamına gelmiyor.!"

Angrenor: "Dırdır etmeyi kes.!"

Aldous: "Asıl siz kapayın çenenizi.! Muhafızlar öldürülmüş ancak bu kız tarafın değil sizin tarafınızdan.! "

Rolff: "Bu bir yalan.! "

Angrenor: "Bizim gibi onurlu kuzeylilerin lafına karşılık senin gibi lanet bir imparatorluk büyücüsünün lafına mı inanacaklar. ?!"

Aldous: "Kanıtlayabilirim, bu not muhafızları katleden kiralık katile bizzat senin tarafından yazılmış."

Windhelm Muhafızı: "Bu ne demek oluyor! Derhal tutuklayın şu ikisini.!"

Rolff: "Ama! Ba.. bakın bir yanlış anlaşılma var...!"

Windhelm Muhafızı: Kapa çeneni! Konuşmak seni kurtarmayacak.!

Bütün öğrendiklerimi anlattım ve hiçbir şeyi gizlemedim. Rolff ve yancısı kendini savunmaya çalıştı, ancak komutanın onları tutuklamasına engel olamadı.

Suvaris Atheron: "Ne kadar teşekkür etsem az, seni bana Azura'nın kendisi yollada resmen.!"

Aldous: "Teşekküre gerek yok. Benim yerimde vicdanı olan herkes aynısını yapardı. Suçsuz yere seni idam etmelerine göz yumamazdım."

Suvaris Atheron: "Kara Elflerden iğrenir misin.?"

Aldous: "Elbette hayır ? Bu da nereden çıktı şimdi.?"

Suvaris Atheron: "O zaman benimle evime gel. Sana minnettarlığımı göstereyim."

Komutan askerlerinin ölümünden sorumlu olan suçluları yakalayabildikleri için minnettar kaldı ve bu işte ki rolümden dolayı bana ödül olarak ağzına kadar septimle dolu bir kese verdi. Suvaris Atheron'da onu temize çıkardığım için minnettardı ancak beni nasıl ödüllendirdiğini anlatmayacağım bunu okuyucularımın hayal gücüne bırakıyorum artık.

Belirteceğim tek şey kara elfler, insanlardan farklılar ve bu hoşuma gitti. Rolff ile Angrenor tutuklandı ve başlarına ne geldiğini tam olarak bilmesem de, korkarım Muhafız Komutanı askerlerine karşı yapılanları yanlarına bırakmamıştır.