Kar Tanesi(Makro Çekim)

Bu konuyu okuyanlar

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
CafsR.jpg

8YzHv.jpg

wfsvi.jpg

7Q5rB.jpg

M8XnH.jpg

wHDSR.jpg

DyJdQ.jpg

y6OC8.jpg

R8w1G.jpg

tVWUC.jpg

Kaynak

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu resimler gerçekmi iyi bir makine ile yapılabiliyormu bu kadar yakın makro çekim ağzım açık kaldı

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Bu resimler gerçekmi iyi bir makine ile yapılabiliyormu bu kadar yakın makro çekim ağzım açık kaldı
Resimler gerçektir, kaynağa girip bakarsan zaten fotoğrafium sitesinden aldım. :) İşin uzmanı çekmiştir.

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Resimler gerçektir, kaynağa girip bakarsan zaten fotoğrafium sitesinden aldım. :) İşin uzmanı çekmiştir.

işin uzmanı olmaya gerek yok aslında :D bir tripod hatta ışık yeterliyse tripoda bile gerek yok.makro objetifli bir ekipman kafi.biz o ekipmanı tamamlayamadığımız için çekemiyoruz :D dip not: portre her zaman tercihimdir.

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
vay be gerçekten güzel çekimler

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Hepsi Ayrı ayrı Yaradanımızın Eseri.
Mükemmeller Gerçekten.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
eskiden televizyonda hava durumlarında karın bu şekillerde sembolize edilmesine hep derdim ki "karın neresi bu şekillere benziyor lan, kar bildiğin lapa lapadır". Askerdeyken yağan karın altında 2 saat iştimada bekletilince üzerime düşen kar taneciklerine gözüm ilişmişti ve bu şekillerde yağdığını görünce çok şaşırmıştım. askerliğin bana tek getirisi bu anıdır :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
yahu bizim [MENTION=142183]CuMaAli[/MENTION]'nin harika bir konusu vardı, "ben Allah'ın eseriyim" diye... fuzuli tartışmalar yüzünden kapattırdılar konuyu.

tam da o konunun malzemesiymiş bunlar.

aslında kâinatta var olan, yaratılmış herşey böyledir, kusursuz bir san'at, kusursuz bir simetri.

ki ancak bu bir ismi de "sâni" olan kusursuz ve herşeyi bilen bir yaratıcının eseridir.

ve onun aslında en büyük ve muhteşem eseri insandır ya, şairin dediği gibi...

"ol mahiler ki derya içredir, kadrin bilmezler"

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Peki çekim yaparken ışıklandırma yaparken o ışık yayılan ısı kar tanelerini eritmezmi.

canahmet34

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Karin bu denli guzel bir cicek gibi oldugunu bugun ogrendim hep pamuk helva gibi zannederdim srmbolik sekil gercekmis megerse

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hiçbiri birbirine benzemiyor. Her kar tanesinde ayrı bir simetri ayrı bir şekil :). Yaradan ne kadar güzel yaratmış.
Bir bilgide ben vereyim :). Yağan karlar yere düşene kadar birbirlerine değmezlermiş.

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Şu Şekillerin Mükemmelliğine bakarmısınız, hangi göz bunu görüp te tesadüf diyebilirki.

WhiteHawk

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Allahıma hamdolsun.Bizi doğru yoldan ayırmasın.Bir kar tanesi bile büyüklüğünü ispatlamaya yetmez mi?

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
yahu bizim @CuMaAli'nin harika bir konusu vardı, "ben Allah'ın eseriyim" diye... fuzuli tartışmalar yüzünden kapattırdılar konuyu.

tam da o konunun malzemesiymiş bunlar.

aslında kâinatta var olan, yaratılmış herşey böyledir, kusursuz bir san'at, kusursuz bir simetri.

ki ancak bu bir ismi de "sâni" olan kusursuz ve herşeyi bilen bir yaratıcının eseridir.

ve onun aslında en büyük ve muhteşem eseri insandır ya, şairin dediği gibi...

"ol mahiler ki derya içredir, kadrin bilmezler"
ışık herzaman karanlıkta yaşamaya mahkum olan yarasaların gözünü korkutur üstad.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Bi kere montumun üstüne düşmüştü aynı böyle bi parça, şaşırıp kalmıştım bu karın mikroskobik görüntüsü değil miydi diye, çıplak gözle bu şekli görüyordum.

CafsR.jpg