Kapıkule Sınır Kapısı'nda 'Gurbetçi' Yoğunluğu

Bu konuyu okuyanlar

Katılım
24 Mayıs 2017
Mesajlar
7,164
Reaksiyon puanı
626
Puanları
113
Yaş
24
Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan ve yıllık izinlerini memleketlerinde geçirmek için yola çıkan Türk işçileri, Kapıkule'de uzun kuyruklar oluşturdu.

Dünyanın ikinci büyük kara sınır kapısı olan Kapıkule, sezonunun en hareketli günlerini yaşıyor. Almanyabaşta olmak üzere Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçiler, adeta akın akın geliyor. Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'ne bağlı Kapıkule Sınır Kapısı'nda, 10 peronunda aktif olarak çalışması ve saatte peron başına 25 aracın giriş yapmasına rağmen, sahada uzun kuyruklar oluşmaya devam ediyor.

24 SAATTE 5 BİN 105 ARAÇ

Kapıkule'de 2 Temmuz 2017 Pazar günü 24 saatlik zaman diliminde 5 bin 105 aracın yurda giriş işlemi, 23 bin 391 yolcunun ise pasaport işlemlerinin yapıldığı bildirildi. Geçen yıl aynı günle kıyaslandığında ise bin 500 yolcu aracının daha fazla gümrük işlemi yapıldığı belirtildi.

kapikule-sinir-kapisi-nda-gurbetci-yogunlugu-9789776_5091_m.jpg


"ALLAH TÜRKİYE'NİN BİRLİĞİNİ BOZMASIN"

Fransa'nın Paris kentinden yola çıktıklarını Konya'ya gideceklerini dile getiren Ekrem Örekli, "Anavatan güzel. Her şeyiyle güzel Allah bu memleketin birliğini bozmasın. Sıcakta kuyrukta biraz beklemek yorucu" dedi.

Öte yandan, bazı sürücüler kuyrukta beklemekten dolayı zaman zaman klaksiyonlarını çalarak, gümrük peronlarındaki işlemlerin daha hızlı yapılması için tepki gösterdi.


Kapıkule Sınır Kapısı'nda 'Gurbetçi' Yoğunluğu
 

Son mesajlar

Üst