Kapalıçarşı'da Atatürk dayağı: Saygı duruşunda bulunmayınca darbettiler

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Sabah 9:05 te sirenler çalar iken durmayıp yoluna devam eden vatandaş Esnaf tarafından darp edilmiş :)

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Olayın Videosu şu

Not: İşin garibi adama beklesene diyenler saygı duruşunu bozup adam ile kavga ediyor :) Saygı duruşu ve İstiklal marşı kavga ile geçiyor.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
ne dedikleri anlaşılmıyoki. Kim haklı kim haksız anlamadım

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Çok harika milletmişiz. Herkes kıskanır bizi. ?
Adamın durması zorunlu mu? Hayır. Sonuçta silah zoruyla dur demiyorlar ya. Ya da saygı duruşunda durmayınca ceza da yoktur yani. Gidip darp etmek ve dövmek saçma. Hem de onlarda kavga çıkarıyorlar ve ediyorlar onlar da o zaman saygı duymuyorlar.

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bu olay bana göre Ramazanda Oruç tutmuyor veya Ramazanda neden Önümüzde yemek yiyon diye dövülen adamlardar hiç bir farkı yok.

Ne Ramazanda Oruç tutmuyor diye dövülen adam dindar olur nede 10 Kasım'da neden Saygı duruşunda durmuyorsun diye dövülen adam Atatürkçü olur.

Millet olarak daha çok yolumuz var gibi geliyor bana...

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Darp nerede ben onu göremedim. Daha çok tartaklama gibi geldi bana. Vatandaş saygı duruşuna geçmeliydi, esnaflar ise sert bir tepki vermemeliydi. Bir de videonun sonunda "Niye beklemiyon" sorusuna "Ne bekleyecem ulan" diye bir cevap duydum sanki.

Son düzenleme:
D

Deleted member 6644497

SDN Okuru
Darp nerede ben onu göremedim. Daha çok tartaklama gibi geldi bana. Vatandaş saygı duruşuna geçmeliydi, esnaflar ise sert bir tepki vermemeliydi. Bir de videonun sonunda "Niye beklemiyon" sorusuna "Ne bekleyecem ulan" diye bir cevap duydum sanki.
Vatandaş saygı duruşuna geçebilirdi, esnaflar ise tartaklayamaz.*

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Bu olay bana göre Ramazanda Oruç tutmuyor veya Ramazanda neden Önümüzde yemek yiyon diye dövülen adamlardar hiç bir farkı yok.

Ne Ramazanda Oruç tutmuyor diye dövülen adam dindar olur nede 10 Kasım'da neden Saygı duruşunda durmuyorsun diye dövülen adam Atatürkçü olur.

Farkı var. Burada adam istemese bile sırf orada herkes duruyor diye saygıdan 1 dakika olduğu yerde durur. Niye durduklarının önemi yok, başkalarına saygı bunu gerektirir.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,253

Çomar diyince kızıyorsun sonra, çomar demek okumamış demek değil, İskandinav insanı hariç tüm dünyanın %80 i çomar dır ?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Farkı var. Burada adam istemese bile sırf orada herkes duruyor diye saygıdan 1 dakika olduğu yerde durur. Niye durduklarının önemi yok, başkalarına saygı bunu gerektirir.

İnanmadıktan veya durmak istemedikten sonra orada insanı zorla döve döve dikmenin bir anlamı veya kıymeti yok bana göre.

Ne değişecek hayatında o adam orada dursa ne olur durmasa ne olur ! Atatürk'ün kıymeti değerimi eksildi o adam düz yürüdü diye. Veya o adam dövüldü diye Atatürk mezarında rahat mı uyuyacak ?

Bana saçma geliyor açıkçası insanları özgür bırakmayıp sürekli darlamak ve bir şeyler yapmaya zorlamak. Aynı Ateist birini zorla bayram namazına götürmek istemek gibi bir şey söylediğin :) Herkes gidiyorsa sende git ne olacak sanki der gibisin...

D

Deleted member 6644497

SDN Okuru
"İnsanlar ramazanda oruç tutuyorsa istemesen bile oruç tutmalısın. Niye tuttuğunun önemi yok, başkalarına saygı bunu gerektirir."

"İnsanlar Afrika kabilelerinde dudaklarına tabak takıyorsa istemesen bile sen de takmalısın. Niye taktığının önemi yok, başkalarına saygı bunu da gerektirir."

Sana ve yukarıdaki önermelere kesinlikle katılıyorum ?

Harnapazade

Profesör
Reaksiyon puanı
1,442
Yanlış bir hareket. Adama hiç dokunmasan belki o da yapacak ortama uyum sağlayacak. Şimdi daha mı iyi oldu?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bugün farklı bir olay olmuş.

Zafer Partisi Kurucusu Ümit Özdağ Bugün özellikle Kapalıçarşıya gidip bu saygı duruşunda durmayıp yürüyen adamı dövenlerin elini sıkıp tebrik etmiş !!!

DARBEDEN KİŞİNİN ELİNİ SIKARAK TEBRİK ETTİ​

Saygı duruşunda bulunmayan adamı darbettikleri için esnafı tebrik ederek esnafın elini sıkan Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

"10 Kasım'da saat 9'u 5 geçe Atatürk'e saygı duruşu sırasında terbiyesiz bir adam yürüdü. Ve işte buna tepkiyi yanımdaki genç kardeşim verdi. Onun verdiği tepkiyi duyunca bütün cadde aynı tepkiyi verdi. Ben de o gün gelip kendisini tebrik edeceğimi, bu caddeyi, Kapalıçarşı'yı tebrik edeceğimi söylemiştim. Ve kardeşim seni tebrik ediyorum"

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Allah akıl dağıtırken şemsiye tutup mantık dağıtırken mağaraya girerseniz videodakiler gibi olursunuz. Atatürkün ölüm saati bir kere 9u 5 geçe değil. 9u 5 geçe tamamen milleti sap gibi ayakta dikeltmek için uydurulmuş bir şey. Atatürk gece yarısı ölmüştür. Hadi bunu geçtim sorsan 3 tane ilkesini bilmezler ama 9u 5 geçe yürüdü diye vatandaşı darp ederler. Yerin dibine batsın sizin milleti Gaziden soğutmaktan başka hiçbir halta yaramayan Atatürk sevginiz. Ya o vatandaş değil Atatürkü türkçe bile bilmeyen ülkeye ilk kez gelmiş bir turist olsaydı? Ümit Özdağ da tam kendine yakışanı yapmış...

SteeLl

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Bugün farklı bir olay olmuş.

Zafer Partisi Kurucusu Ümit Özdağ Bugün özellikle Kapalıçarşıya gidip bu saygı duruşunda durmayıp yürüyen adamı dövenlerin elini sıkıp tebrik etmiş !!!

DARBEDEN KİŞİNİN ELİNİ SIKARAK TEBRİK ETTİ​

Saygı duruşunda bulunmayan adamı darbettikleri için esnafı tebrik ederek esnafın elini sıkan Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

"10 Kasım'da saat 9'u 5 geçe Atatürk'e saygı duruşu sırasında terbiyesiz bir adam yürüdü. Ve işte buna tepkiyi yanımdaki genç kardeşim verdi. Onun verdiği tepkiyi duyunca bütün cadde aynı tepkiyi verdi. Ben de o gün gelip kendisini tebrik edeceğimi, bu caddeyi, Kapalıçarşı'yı tebrik edeceğimi söylemiştim. Ve kardeşim seni tebrik ediyorum"

Sabah 9:05 te sirenler çalar iken durmayıp yoluna devam eden vatandaş Esnaf tarafından darp edilmiş :)

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? Olayın Videosu şu

Not: İşin garibi adama beklesene diyenler saygı duruşunu bozup adam ile kavga ediyor :) Saygı duruşu ve İstiklal marşı kavga ile geçiyor.
iyi yapmışalar helal olsun adamlara

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
iyi yapmışalar helal olsun adamlara

Ne oldu şimdi ? Bunu yapınca Atatürk'ün izinden gitmiş ve muasır medeniyetler seviyesine çıkmış mı olduk ? Yapmayın Allah aşkına şöyle kendinizi.

Bu ülkede böyle böyle yıllardır ilerleyemiyor birlik beraberlik olmuyor işte. O onu dövsün öbürü öbürünü ne oldu herkes ülkesini kurtarıyor sözde...

Yarın Cuma kılınırken cami yanından geçip namaz kılmayanları dövelim öbür gün Ramazanda Oruç tutmayanları öbür gün Kurban Bayramın'da kurban kesmeyenleri dövelim. Sonra bir ara 19 Mayıs'ı kutlamayanları dövelim Atatürk heykeline selam vermeyip geçenleri dövelim iyi Atatürkçü olmayanları dövelim 10. yıl marşını güzel okuyamayanları dövelim yok LGBT olanları dövelim yolda öpüşenleri dövelim. Ona vuralım bunu kıralım böyle böyle ülkeyi kurtaracaz çünkü :(

Not: Bu arada dünyada çeşitli ülkelerdede toplumsal olaylar veya acılar için şehitler için saygı duruşu yapılır. Ama bu max 1 dk dır. Ama bizim ülkede 10 Kasımda nedense bu saygı duruşu 2 dk oluyor ! Bu videoda görülen saygı duruşunun son dk ları adam hareket etmiş gibi. Çünkü adamlar üstüne koşmaya başlayınca İstiklal Marşına geçiyor.