Kanguru Matematik hk.

Bu konuyu okuyanlar

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
Merhabalar. Matematik öğretmeni deneme sınavı sonucuma göre Kanguru Matematik sınavına girmem için seçmiş. Ama ben Kanguru Matematik hakkında hiç bir şey bilmiyorum. Bazı sorularım var, cevaplarsanız sevinirim;

1) Sınava giren arkadaşlar varsa sınavın nasıl geçtiğini söyleyebilir mi? (7-8 Caddet olarak gireceğim.)
2) Bu sınava nasıl çalışmalıyım? Müfredatta olmayan konular var mı?
3) 1 Ayda sınava çalışabilir miyim?
4) Kitap önerisi yapabilir misiniz? Nartest'e baktım. O da OBEB-OKEK gibi lise konularını vermiş. Kafam allak bullak oldu.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
bu sınavın demosuna girmiştik, hikayeli ve tek konu olmayan sorular geliyor genelde. Bu sınava çalışmanın bi yolu yok çünkü genel matematik kullanma becerisini ölçüyor. Yani en azından 1 ayda çalışmanın bi yolu yok. Ancak ben illa çalışçam diyosan tyt sorularına bakabilirsin.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
bu sınavın demosuna girmiştik, hikayeli ve tek konu olmayan sorular geliyor genelde. Bu sınava çalışmanın bi yolu yok çünkü genel matematik kullanma becerisini ölçüyor.
İnternette bazı hazırlık kitapları var ama? Ayrıca ben o soruların tarzını kavramadan nasıl çözeyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu sınavın demosuna girmiştik, hikayeli ve tek konu olmayan sorular geliyor genelde. Bu sınava çalışmanın bi yolu yok çünkü genel matematik kullanma becerisini ölçüyor. Yani en azından 1 ayda çalışmanın bi yolu yok. Ancak ben illa çalışçam diyosan tyt sorularına bakabilirsin.
TYT mi? Yuh. Eski kitapçıklarını inceledim sınavın. Genelde dediğin gibi farklı düşündüren sorular var. Ama TYT ye çalışmak da ne bileyim. Bir de okuldaki konulara çalışıyorum. offfff

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Bence çok önemseme.
OBEB OKEK aslında EBOB EKOK yani 8. Sınıf konusu.

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
Dediğim gibi matematiğin halihazırda iyi ise çalışmana çok gerek yok çünkü çalışılıpta yapılcak soru sorulmaz.
Benim matematiğim 7.sınıfa göre baya iyi. Genelde denemelerde full oluyor matematik ama bu sınav çok farklı. Neyse ben eski sınavlara, çözümlü videolara bakayım bari.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,046
Ben de BİLSEM'e girmiştim.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Merhabalar. Matematik öğretmeni deneme sınavı sonucuma göre Kanguru Matematik sınavına girmem için seçmiş. Ama ben Kanguru Matematik hakkında hiç bir şey bilmiyorum. Bazı sorularım var, cevaplarsanız sevinirim;

1) Sınava giren arkadaşlar varsa sınavın nasıl geçtiğini söyleyebilir mi? (7-8 Caddet olarak gireceğim.)
2) Bu sınava nasıl çalışmalıyım? Müfredatta olmayan konular var mı?
3) 1 Ayda sınava çalışabilir miyim?
4) Kitap önerisi yapabilir misiniz? Nartest'e baktım. O da OBEB-OKEK gibi lise konularını vermiş. Kafam allak bullak oldu.
Ben sınava girdim ve finale kaldım fakat çok sevgili okulum kendileri bile sınav olduğunu unutup bize sınav saatini söylemediği için final sınavı benim için bir hayal olarak kaldı ???
1)Benim girdiğimde 30 soru vardı ilk on soru 3 puan ve kolaydı sonraki 10 4 puan ve ortaydı ve son 10 soru zor ve 5 puandı
2)Sınavın müfredat ile ilgisi yok
3) Açıkçası çok çalışılacak bir sınav değil
4)kanguru yayınları kitabı

Başarılar dilerim okulumun sorumsuzluğu ???yüzünden final sınavına giremedim girsem belki final sınavı hakkında da bilgi verebilirdim, bu sene finale kalırsan final sınavı seneye oluyor.