Kanal D işitme ve görme engelliler için geçen yıl başlattığı projesini yaygınlaştırdı

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
528
Kanal, işitme ve görme engelliler için geçen yıl başlattığı projesini yaygınlaştırdı.

88829-kanal-d-dizilerine-yeni-uygulama-190-130.jpg

Kanal D, televizyon yayıncılığında işitme ve görme engelliler için, yazılı ve sesli betimlemeli dizi yayını yapan ilk televizyon kanalı olmuştu.

Kanalın işitme ve görme engellilerin daha rahat dizi takip edebilmelerine imkan sağlamak için, geçen yıl “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” adlı dizisiyle, Türkiye’de ilk olarak başlattığı ve halen, Kanal D’nin internet sitesinde sürdürmeye devam ettiği, alt yazılı ve ses betimlemeli dizi yayınları listesine; “Arka Sokaklar”, “İntikam”, “Merhamet”, “Galip Derviş”, “Yalan Dünya”, “Veda” ve “Sultan” da eklendi.

Kanal D’nin, Sesli Betimleme Derneği ile işbirliği yaptığı bu projede, işitme engelliler dizideki diyalogları alt yazıdan takip edebiliyor, görme engelliler ise, ayrıntılı sesli betimlemelerle sahnelerin tüm detaylarına vakıf olabiliyorlar.

“Arka Sokaklar”, “İntikam”, “Merhamet”, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”, “Galip Derviş”, “Yalan Dünya”, dizilerinin, alt yazılı ve sesli betimlemeli bölümleri de artık, dizinin Kanal D’de yayınlanan bölümüyle paralel olarak yayınlanacak.
“Veda” ve “Sultan” dizilerinin tüm bölümleri ise, alt yazılı ve ses betimlemeli olarak hali hazırda izlenebiliyor.

İşitme ve görme engelli izleyiciler uygulamaya, Kanal D’nin internet sitesinden ve http://engelsiz.kanald.com.tr adresinden ulaşabiliyor.

Medyatava

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
[MENTION=19025]AliA[/MENTION] arı gibisin maşallah...

Haberi sitesinden okuyorum, beğeniyorum acaba paylaşsammı SND'de diye düşünürken bir bakıyorum sen paylaşmışsın çoktan. :)

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
528
Durmak yok, çalışmaya devam hocam. :p

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Valla helal olsun.
İçimden gelerek söylüyorum sen bu forumun lokomotifisin... :)

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
528
Teşekkür ederim arkadaşlar. :)

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
[MENTION=19025]AliA[/MENTION] efsanedir. :)

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
528
Siz de efsanesiniz arkadaşlar. :)

[SDNTV]http://medyanetvideo.cubecdn.net/kanald_engelsiz_genel.mp4[/SDNTV]