Kanada’da, ehliyet almanız için girmeniz ve geçer not almanız gereken sınav...

Bu konuyu okuyanlar

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Hocam ülkeden ülkeye fark var ve olmalı da sanıyorum.

Traktör kullanmış araba kullanmamış biriyim. Sürücü kursuna ödediğim onca paranın karşılığı olarak 3 defa araba sürebildim sınavdan önce. 3 defa derken yaklaşık 4 km bir parkur, araba sıkış tepiş insan dolu, parkur mu aklında tutacaksın vites mi atacaksın, akan trafikte panik mi yapacaksın?

Hedef ülkenin yaptığı video hoş olabilir. Ama adamlarda imkan var para var benzin ucuz. Parkura girer sabah akşam ileri geri ileri geri karışan yok eden yok stres yok. Sende bizde bu imkanlar var mı ? Buna bakmak lazım eğer ehliyet sistemini konuşuyorsak. Yine de bizde bu sistemi getirirsen tek kazanan sürücü kursu olacaktır.

Öğrenmemizde, öğrenme stilimizden kaynaklı bir sıkıntımızda yok açıkçası. Yaşınızı düşününce aslında sizin benden daha iyi bilmeniz gerekiyor. Bizim insanımızın tek sıkıntısı kurallara uymamak.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Özel kurslarda bundan daha iyisi de veriliyordur bizde. Yoksa kendi aracın olsa 1 ay binsen bu şekilde kullanamazsın. Özel kurstan kastım da güvenli şürüş eğitimleri. Ehliyet kursları değil. Motosikletle güvenli sürüş eğitimi almıştım. Bana inanılmaz faydası oldu.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
@bilex
Önemli şeyleri bende teyitliyorum illa. Ama bu haberi niye teyitledin :)))
Gerçi belki önceden denk gelmiştir, görünce alıntılamış da olabilirsin.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
@bilex
Önemli şeyleri bende teyitliyorum illa. Ama bu haberi niye teyitledin :)))
Gerçi belki önceden denk gelmiştir, görünce alıntılamış da olabilirsin.
Açıkçası bu parkur bana ileri sürüş teknikleri sınavı gibi geldi. Normal ehliyet alacak olan kişiye yapılacağına inanmak istemedim. Google'a "Kanada ehliyet sınavı" yazınca bu haber karşıma çıktı. ?

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Normal ehliyet alacak olan kişi bunu nasıl yapacak bana pek inandırıcı gelmedi :D

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Bilinmez ama olması gereken bu.
Aslında haklısınız ehliyet aldığım zamanlar geçen araçların üstüne kıran öğrenciler yanlış sinyal verenler aniden dönenler aslında sadece öğrenciler için değil genel toplumun sıkıntısı.Motor kullanırken özellikle çok dikkatli gidiyorum özellikle de böyle kişiler karşıma çok çıkıyor.Bu yüzden düşününce aslında böyle bir eğitim şart aslında.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
İnandırıcı gelip gelmemesi şöyle dursun. Teyit url kaynağında belirtilmiş zaten ne olduğu.
Ben fikrimi korumaya devam ediyorum. Kurallara uyarsak hiçbir sıkıntı çekmeyiz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
belki de sağ koltukta dua eden adamı görünce...