Kan Uykusu 2, Kınalı Türkü

said1

Üyecik
KAN UYKUSU:
General Osman Pamukoglu , 1993 - 1995 yillari arasinda Hakkari Dag ve Komando Tugayi ve Güvenlik Komutanligi yapmistir. Bu dönem, Güneydogu'da PKK'ya karsi yapilanmücadelenin tarz ve yöntemlerinin degistigi ve PKK'nin omurgasinin kirildigi yillardir. Ayni dönemde, Hakkari'de PKK teskillerine manevra gücü olarak 1000-2000 askerden olusan 779 harekat, manevra gücü 3000-5000 askerden meydana gelen 78 harekat yapilmistir. 23 kez 1000-5000 askerden olusan kuvvetlerle Kuzey Irak'taki PKK kamplari-nin birkaçina ayni zamanda taarruz edilmistir. Görev yaptigi süre içinde muharebeleri bizzat yöneten ve fiilen çatismalara giren Osman Pasa ve komutasındaki askerler, 778 günde yapilanlari, muharebelerin detaylarini kan uykusuna anlattı..

Kan Uykusu Kınalı Türkü:
Arkadaşlar daha önce yayınlanan Kan Uykusu belgeselinin devamı olan Kan Uykusu - Kınalı Kuzu ; Doğuda bu vatan için PKK illeti ile çarpışmış olan, şehit olan askerlerimizin ve gazi olan askerlerimizin yaşadıklarını anlatan çok güzel bir belgesel. İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.


Kod:
 

eray045

Rektör
Onursal Üye
herkesin izlemesi gereken film tadında bir belgesel
ama
internetten dağıtımı yasalmı ?
 

chimera

Dekan
Onursal Üye
Bu konuda paylaşılan linklerin ne derece yasal olup olmadığını bilmeden paylaşmayınız. ;)
 

ommerk

Doçent
Bu konudaki verdiğim linkler niye silindi anlamadım.O linkler google-video servisinde bu kan uykusu belgeseli tam olarak yayınlanıyo. Ben ordaki linkleri verdim.
Google-video yasak mı?
 
Üst